Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut wyraźnie przegrał na wyjeździe z Energa Kotwicą Kołobrzeg

Krzysztof Łokaj
Rawlplug Sokół Łańcut po niezłym początku przegrał wyjazdowe spotkanie w Kołobrzegu.

W pierwszej kwarcie wydawało się, że miejscowi szybko przejmą inicjatywę w całym spotkaniu, bo stopniowo zaczęli odskakiwać od łańcuckiego zespołu na kilka punktów. Licznik jednak zatrzymał im się na 22 punktach (wtedy prowadzili 22:15), a potem rzucały już tylko sokoły i ostatecznie ta pierwsza odsłona zakończyła się ich minimalną wygraną 23:22.

W pierwszej części drugiej kwarty gospodarze znowu próbowali przejąć inicjatywę, ale zawodnicy trenera Dariusza Kaszowskiego długo się trzymali i wynik był na styku. Końcówka jednak tym razem należała do Kotwicy, która wygrała tą kwartę zdecydowanie 26:13.

Goście w kolejnej odsłonie spotkanie nie potrafili zmienić obrazu gry i miejscowi odskakiwali coraz bardziej. W pewnym momencie Kotwica osiągnęła już 20-punktową przewagę (62:42). Ostatnia kwarta to był już spokój zespołu z Kołobrzegu, który po prostu pilnował swojej przewagi i ostatecznie zdecydowanie wygrał.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Rawlplug Sokół Łańcut 82:69

Kwarty: 22:23, 26:13, 20:13, 14:20.

Sokół: Kulikowski 2, Małgorzaciak 14 (1x3), Jankowski 14 (4x3), Pełka 8 (2x3), Majka 4 oraz Zaguła 7, Fraś 15 (1x3), Karolak 5 (1x3), Czerwonka 0. Trener Dariusz Kaszowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0