Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. W koszykarskich derbach Podkarpacia Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Miasto Szkła Krosno

Koszykarze Sokoła okazali się lepsi w derbach Podkarpacia
Koszykarze Sokoła okazali się lepsi w derbach Podkarpacia Dariusz Błażejowski
Koszykarskie derby Podkarpacia dostarczyły sporych emocji. Ostatecznie górą okazali się zawodnicy Rawlplug Sokoła Łańcut, ale Miasto Szkła Krosno zasłużyło na słowa uznania.

Już pierwsza kwarta pokazała, że pojedynek w Łańcucie będzie bardzo wyrównany. Sam początek należał do zawodników Rawlplug Sokoła Łańcut, ale zespół Miasta Szkła Krosno nie pozostawał dłużny i nie pozwalał gospodarzom odskoczyć na więcej niż 3 punkty. Jednak w samej końcówce sokoły jakby się zatrzymały i goście rzucili 9 punktów z rzędu, co dało im 9-punktową przewagę. Tuż przed końcową syreną Maciej Jankowski rzutem za 3 punkty zmniejszył prowadzenie "Szklanego Teamu".

W pierwszych momentach drugiej odsłony Miasto Szkła nie zwalniało tempa - podopieczni trenera Marcina Radomskiego mieli już nawet 11 punktów przewagi. Gospodarze jednak szybko reagowali i nie pozwalali rywalom na powiększenie przewagi, a wkrótce zmniejszyli ją do zaledwie 4 punktów, a chwilę potem do 2 punktów. Na dwie minuty przed przerwą ładną akcją popisał się Kacper Majka, a Rafał Kulikowski efektownym wsadem wyprowadził łańcucian na prowadzenie. W samej końcówce dwa celne rzuty Alana Czujkowskiego pozwoliły gościom utrzymać prowadzenie w meczu (wynosiło ono już jednak zaledwie 3 punkty).

Początek trzeciej kwarty już należał jednak do sokołów. Po skutecznym rzucie Filipa Małgorzaciaka za 3 punkty gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca tej części meczu. Krośnianie próbowali podjąć walkę, ale miejscowi tym razem nie pozwalali im rozwinąć skrzydeł. Celny rzut za 3 punkty Patryka Pełki w ostatnich sekundach zapewnił łańcucianom 6-punktowe prowadzenie przed decydującą kwartą.

Początek czwartej odsłony pokazał, że losy tego pojedynku niekoniecznie są już rozstrzygnięte. Gości stać było jeszcze na jeden zryw i potrafili zbliżyć się do Sokoła na 2 punkty. To jednak podziałało na gospodarzy jak czerwona płachta na byka, bo podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego rzucili 14 punktów z rzędu. To już właściwie załatwiło sprawę i ostateczni miejscowi wygrali całe spotkanie dosyć wyraźnie.

Rawlplug Sokół Łańcut - Miasto Szkła Krosno 94:73

Kwarty: 21:27, 24:21, 22:13, 27:12.

Sokół: Zaguła 7 (1x3), Kulikowski 9, Karolak 17 (5x3), Małgorzaciak 10 (2x3), Klima 11 (1x3) oraz Fraś 11 (1x3), Jankowski 10 (2x3), Pełka 6 (2x3), Noga 0, Majka 13 (1x3), Czerwonka 0. Trener Dariusz Kaszowski.

Miasto Szkła: Oczkowicz 16 (4x3), Czujkowski 25 (3x3), Ciechociński 11, Żmudzki 6, Wieloch 5 oraz Szczypiński 6 (2x3), Ciesielski 4, Krzywdziński 0, Walciszewski 0, Szwedo 0. Trener Marcin Radomski.

Sędziowali: Krzysztof Krajewski, Mirosław Wysocki, Mateusz Dukiel.