Koszykówka | Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Wicelider za mocny dla Miasta Szkła. Krośnianie przegrali z Górnikiem Wałbrzych [RELACJA, ZDJĘCIA]

Sebastian Czech, Jakub Czech
Górnik (niebieskie stroje) przerwał krośnianom ładną passę.
Górnik (niebieskie stroje) przerwał krośnianom ładną passę. Jakub Czech
W meczu Suzuki 1 Ligi koszykarzy Miasto Szkła Krosno przegrało na własnym parkiecie z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych 67:87.

Na 9 ostatnich meczów koszykarze Miasta Szkła osiem wygrali, zatem optymizm przed potyczką z wiceliderem tabeli, jednym z kandydatów do ekstraklasowego awansu oraz jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, był jak najbardziej uzasadniony. Niestety boiskowa rzeczywistość zweryfikowała pozytywne nastawienie do konfrontacji z Górnikiem.

Gospodarze przede wszystkim nie mogli poradzić sobie z agresywną, acz skuteczną defensywą wałbrzyszan. Zwłaszcza w trzeciej kwarcie, kiedy to sami bardzo przyzwoicie prezentowali się w tym elemencie gry i bronili akcje rywali. Cóż jednak z tego, jeśli nie potrafili w najmniejszym nawet stopniu wykorzystać chwilowej słabości przeciwnika w ofensywie.

W pierwszych minutach trzeciej odsłony czterokrotnie z rzędu stawali przed szansą na zniwelowanie strat po pudłach Górnika, lecz za każdym razem goście potrafili odzyskiwać piłkę.

W końcu Górnik ponownie nastawił celownik i okazja na korzystny rezultat wymykała się krośnianom z każdą minutą. Najlepsza w wykonaniu Miasta Szkła była pierwsza kwarta. Wówczas efektownie wyglądała wymiana ciosów, gra na dużej szybkości i skuteczność w rzutach zarówno spod kosza, z dystansu jak i po indywidualnych akcjach. Dość powiedzieć, że po kilku minutach na tablicy widniał remis 18:18, co zapowiadało emocje do końca meczu. Niestety tylko zapowiadało, bo w praktyce losy meczu potoczyły się inaczej. Im dłużej trwała rywalizacja, tym na większy punktowy dystans odskakiwał Górnik.

Miasto Szkła Krosno - Górnik Trans.eu Wałbrzych 67:87

Kwarty: 21:23, 13:23, 15:14, 18:27.

Miasto Szkła: Szczypiński 13 (3x3), Oczkowicz 9, Żmudzki 3, Czujkowski 19 (3x3), Wieloch 11 (2x3) oraz Ciechociński 6, Krzywdziński 2, Ciesielski 4. Trener Marcin Radomski.

Górnik: Durski 6, Jakóbczyk 8, Bojanowski 7, Ciechniak 6, Zywert 7 (1x3) oraz Malesa 9 (1x3), Koperski 13 (3x3), Wróbel 10, Ratajczak 6 (2x3), Ochońko 15. Trener Łukasz Grudniewski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0