Kraczkowa koło Rzeszowa ma mistrza Polski i brązowych medalistów MP

Młodzi kolarze z Kraczkowej należą do najlepszy w Polsce, co potwierdzili na krajowym czempionacie archiwum zawodników
Trzech zawodników z Kraczkowej zdobyło w Dzierżoniowie medale w Mistrzostwach Polski Bmx Racing w jeździe indywidualnej na czas.

W gronie juniorów młodszych złoty medal wywalczył Brajan Nowak, a na najniższym stopniu podium stanęli Maksymilian Bełch, który zdobył brąz w kategorii żak (11-12 lat), oraz Bełch Remigiusz, który zajął trzecie miejsce w kategorii dzieci ( 9-10 lat).

Cała trójka reprezentuje obecnie barwy Aquili Wadowice. Wyczyn młodych zawodników z Kraczkowej jest tym bardziej godzien pochwał i uznania, że w miejscu swego zamieszkania nie mają możliwości trenowania tej dyscypliny sportowej z powodu braku odpowiedniego toru.

Do zmagań przystąpiło 87 zawodników z całej Polski. W imprezie brały udział kluby z Nowej Soli, KS Aquilla Wadowice, SCOM Team Dzierżoniów, KS Luboń Skomielna Biała, LKS Atom Boxmet Dzierżoniów oraz inne kluby specjalizujące się w BMX.

Kategorie od żaka do elity rywalizowały o tytuł Mistrza Polski BMX w jeździe indywidualnej na czas na rok 2024, a młodsi ścigali się o Puchar „Sudeckiego Centrum Obróbki Metalu”.