Krośnianie zdobyli Chełm. Wygrali 3-2, choć do przerwy przegrywali 0-2

mawa
Bartłomiej Buczek (w wyskoku) zdobył dwie bramki.
Bartłomiej Buczek (w wyskoku) zdobył dwie bramki. Tomasz Sowa
Piłkarze Karpat Krosno, wygrywając w Chełmie 3-2, sprawili nie lada niespodziankę i awansowali na 10. miejsce w tabeli.

- Jak wygramy to wracamy do gry - mówił przed meczem trener Szymon Szydełko. Jego zespół pokazał w Chełmie nie lada charakter, bo potrafił odwrócić losy meczu.

Do przerwy nic na to nie wskazywało. Bramki po stałych fragmentach gry, nie bez winy Piotra Hajduka, to miejscowi prowadzili 2-0.

- Nie mamy nic do stracenia - mówił w szatni Szydełko i na drugą połowę jego zespół wyszedł z zupełnie innym nastawieniem.

Bartłomiej Buczek dwa razy, m.in. z wolnego i raz Marek Fundakowski (to jego pierwsze trafienie po powrocie do Karpat) w kwadrans strzelili trzy gole i miejscowi już się nie poderwali.

Krośnianie po tej wygranej na zakończenie rundy jesiennej zgromadzili 22 punkty i zajmują 10. miejsce.

Chełmianka Chełm - Karpaty Krosno 2-3 (2-0)

1-0 Tywoniuk (30-wolny), 2-0 Olszak (39-karny), 2-1 Buczek (56), 2-2 Fundakowski (60-głową), 2-3 Buczek (71-wolny).

Był to zaległy mecz z 7/8 września, gdy krośnianie świętowali obchody 85-lecia powstania Karpat.