Krośnieńska klasa A: Awans Brzozovii

jb, ar
Po kontuzji Łukasza Szmyda w bramce Wisłoka Krościenko stanął grający trener gospodarzy, Wiesław Łach (na zdjęciu; w wyskoku do piłki Sebastian Ulaszek z Sobniowa). Zachował czyste konto. ANDRZEJ RAUS
Piłkarze Brzozovii mogą już przyjmować gratulacje za awans. Brzozowianie na sześć kolejek przed końcem sezonu mają 18 punktów przewagi nad trzecią w tabeli Iwonką Iwonicz (wiosną przegrała po raz pierwszy) i na koncie dwa zwycięstwa nad tą drużyną, a do "okręgówki" awansują dwie drużyny z każdej grupy. W grupie I drugiej z rzędu porażki doznała Osława Zagórz i powiększyła się jej strata punktowa do rymanowskiego Startu. W górę tabeli pnie się Stal II Sanok, która jako jedyna zachowuje miano niepokonanej na wiosnę. W Rymanowie jedynego gola dla Cosmocu Nowotaniec strzelił (z karnego) Krzysztof Piotrowski, który kilkadziesiąt godzin wcześniej został ojcem.

Grupa I

BIESZCZADY USTRZYKI DOLNE - SZAROTKA NOWOSIELCE 3-0 (1-0)

1-0 Jakubik (5-głową), 2-0 B. Kołodziej (60-głową), 3-0 P. Bihun (80).
BIESZCZADY: Kalinowski - Florek, Bednarz, Ożóg, Łoch - Świstak (53. P. Bihun), Partyka, Fuksa (84. G. Kołodziej), J. Bihun - Jakubik, B. Kołodziej.
SZAROTKA: Zięba - Szuba, Masio, Sokołowski, Maciej Kozieradzki - Niemczyk, Fil, Marek Kozieradzki, Dufrat (73. Dragan) - Tutak, Siwik.
Sędziował Malak z Leska. Żółte kartki: Bednarz, Partyka - Siwik, Niemczyk. Widzów 250.
Drużyna Szarotki tylko na początku spotkania potrafiła stawić opór miejscowym. Po szybkim objęciu prowadzenia Bieszczady kontrolowały przebieg sytuacji na boisku, ale na drugą bramkę kibice musieli czekać do 60. minuty. Wtedy to po składnej, zespołowej akcji B. Kołodziej celną główką podwyższył na 2-0, natomiast na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem gości pogrążył P. Bihun.

Pozostałe wyniki

Błękitni Jasienica Rosielna - Alces Elite Długie 1-3 (1-1) P. Głogowski (1) - Giebułtowski 2 (15, 81), Biskup (75);
Izdebki - Osława Zagórz 1-0 (1-0) R. Potoczny (38);
Lubatówka - Rudenka 1-0 (0-0) Knap (58);
Remix Niebieszczany - Przełom Besko 6-1 (3-0) dla gospodarzy: Gacek 2 (45, 57), T. Koczera (38), Latusek (41-karny), T. Szczerkowski (82), Knurek (85);
Stal II Sanok - Leśnik Baligród 3-1 (3-0) Drozd 2 (5, 40), Pelczarski (2) - Furdak (60-samobójcza);
Start Rymanów - Cosmos Nowotaniec 3-1 (1-0) Krukar 2 (4, 53), Maślany (84) - K. Piotrowski (86-karny).

Grupa II

WISŁOK KROŚCIENKO WYŻNE - SOBNIÓW JASŁO 0-2 (0-2)

0-1 Ulaszek (9), 0-2 Ulaszek (29).
WISŁOK: Szmyd (46. Przybyła) - Zajdel, Panasiuk, Łach - Szelc, Lorens, Rypyść (83. Filar), Bystrzycki, Michalczyk (46. Gruszka) - Żywiec, Szul.
SOBNIÓW: Abramowicz - Warian, Żelichowski, Buba, Turek (77. Lejkowski) - Ostalecki (70. Ochwat), Śmietana, Machowski (75. Piątkowski), Syrek - Ulaszek, Janusz.
Sędziował Krzysztof Strawiak (Sanok). Żółte kartki: Zajdel - Buba, Abramowicz. Widzów 50.
- Jestem zadowolony z wyniku oraz z gry mojego zespołu w pierwszej połowie. W drugiej nie pokazaliśmy już nic ciekawego - mówił po meczu trener gości, Janusz Sokołowski.
Bohaterem meczu na krośnieńskim stadionie przy ul. Bursaki był Sebastian Ulaszek. Pierwszą bramkę zdobył strzałem z 17 metrów, po rozegraniu piłki z Januszem, druga padła po składnej, zespołowej akcji. Goście wypracowali jeszcze trzy klarowne sytuacje. Po przerwie Ulaszek uderzył tuż nad poprzeczką, natomiast Abramowicza próbowali pokonać Lorens i Gruszka, lecz i im zabrakło precyzji.

Brzozovia MOSiR - Iwonka Iwonicz 2-1 (1-1) dla gospodarzy: Graboń (42), Wojtowicz (80-głową);
Burza Rogi - Lubatowa 1-0 (1-0) Długosz (35);
Jasiołka Aspol Świerzowa - Kotwica Korczyna 2-2 (2-1) dla gospodarzy: Ginalski, Żołna;
Przełęcz Dukla - Dębowiec 3-1 (2-1) Okoński 2 (33, 64), Stec (39) - D. Stański (12);
Tempo Nienaszów - Wisłoka Nowy Żmigród 0-2 (0-1) Stachaczyński (31), Budnik (64);
Victoria Dobieszyn - Victoria Kobylany 3-0.

1. Brzozów (s) 20 52 58-11
2. Sobniów 20 35 32-18
3. Iwonicz 20 34 42-32
4. Nowy Żmigród 20 33 33-29
5. Rogi 20 31 33-23
6. Lubatowa 20 30 32-34
7. Nienaszów 20 28 35-30