Krosno i powiat brzozowski najlepsze w spisie mieszkańców przez internet

Artykuł sponsorowany Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Spisywanie się mieszkańców przez internet w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 w podkarpackich powiatach przebiega różnie. W niektórych, jak do tej pory, procent spisanych osób, w porównaniu do ogółu mieszkańców objętych obowiązkiem spisowym, nie przekracza 10 procent. Inne radzą sobie całkiem dobrze.

Wśród powiatów grodzkich prowadzi Krosno, w którym spisało się przez internet 19,7 procent osób w stosunku do ogółu podlegających spisowi.

Tuż za nim jest Rzeszów z 19,5 procentami spisanych. Na trzecim miejscu znalazł się Przemyśl - 16,7 procent spisanych, a na ostatnim Tarnobrzeg z 15,9 procentami spisanych.

Z 21 powiatów ziemskich w województwie podkarpackim samodzielnie prowadzi powiat brzozowski z 15,2 procentami spisanych osób przez internet. Na drugim miejscu jest powiat stalowowolski, w którym spisało się 13,9 procent osób, a na trzecim powiat rzeszowski z 13,5 procentami spisanych.

Od większości powiatów dwa wyraźnie odstają. Są to powiaty: leżajski, w którym samospisu dokonało na razie 8,7 procent osób i powiat ropczycko-sędziszowski z 9,0 procentami spisanych. Pozostałe powiaty oscylują w granicach 10-12 procent spisanych.

Województwo podkarpackie z 12,7 procentami osób, które same spisały się przez internet, znajduje się obecnie na początku drugiej dziesiątki (11. miejsce wśród województw). Prowadzi wyraźnie województwo śląskie z 18,9 procentami spisanych mieszkańców.

Przypominamy, że wszyscy, którzy spiszą się przez internet, mogą wziąć udział w loterii, w której są do wygrania samochody Toyota Yaris oraz karty przedpłacone o wartości 1000 zł i 500 zł każdy. W loterii mogą brać udział wyłącznie osoby, które spisały się przez internet. Szczegóły na: spis.gov.pl, oraz na loteria.spis.gov.pl.

Zapraszamy również do udziału w konkursach organizowanych i współorganizowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Tutaj również czekają na spisanych przez internet atrakcyjne nagrody. Szczegóły na: rzeszow.stat.gov.pl.

Spisanie się samemu przez internet jest najwygodniejszą i najbardziej bezpieczną formą wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Pamiętajmy, że jeżeli mamy problem ze spisaniem się samemu, zawsze możemy liczyć na pomoc gminnego biura spisowego w naszej gminie. Spisanie się nic nie kosztuje, a możemy wygrać naprawdę cenne nagrody.

Krosno i powiat brzozowski najlepsze w spisie mieszkańców przez internet
Dodaj ogłoszenie