Klas A Krosno. Sanovia nadal jest w grze o awans do okręgówki. Potknięcie Orła Bażanówka. 10 goli w Kombornii

Sebastian Czech
Drużyna z Czeluśnicy jest rawie pewna awansu
Drużyna z Czeluśnicy jest rawie pewna awansu Archiwum
Piłkarze Sanovii Lesko pozostają w grze o klasę okręgową. Pokonali wysoko Victorię Pakoszówka i wykorzystali potknięcie Orła Bażanówka, który uległ na własnym boisku Szarotce Nowisielce. Dzięki wygranej Sanovia przegrywa tylko o punkt do pozycji wicelidera tabeli.

Grupa 1

Sanovia Lesko – Victoria Pakoszówka 5:0 (3:0)
Bramki
: Furman 16, 41, 86, Sereda 45, Piotr Rajchel 52.

Sanovia: Krzywiński – Piotr Rajchel (73 Terlecki), Markowski, Paszkowski, Seryłło (59 Libowicz) – Furman, Sałaciak (70 Samuś), Zięba, Paweł Rajchel, Biesiada – Sereda (50 Barlewicz). Trener Grzegorz Tkacz.

Victoria: Dąbrowski (46 Sobolak) – Wroniak, Adamowicz, Szałajko, Ziemiański – Leń, Hryszko (80 Gac), Trzciański, Stankierwicz (20 Kotowski), Kozłow – D. Dżugan. Trener Piotr Badowicz.

Widzów 150.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Juventus Poraż – Górnik Grabownica 0:1 (0:0
) Filak 65;

Orzeł Bażanówka – Szarotka Nowosielce 0:1 (0:1) P. Kalityński 13;

LKS Pisarowce – Bukowianka Bukowsko 1:4 (1:2) M. Adamski 45 – Zarzyka 27, 85, Pieszczoch 41, K. Rakoczy 88,

Cosmos Nowotaniec – Lotniarz Bezmiechowa 10:2 (5:1) Laskowski 9, 49, 64, Szatkowski 19, samobójcza 31, Pluskwik 35, P. Majka 58, Karpiński 65, Bednarczyk 80 – Kabala 24, Dudzik 70;

Remix Niebieszczany – Sanbud Długie 1:2 (1:1) dla gości: Filar 35, 70;

LKS Zarszyn – Szarotka Uherce 1:3 (0:1) M. Dziok 50 - G. Solarski 2, 53, 90+3.

Grupa 2

Dziesięć bramek padło w Komborni, gdzie piłkarze Dworu podejmowali gości z Klimówki. I w pierwszą i w druga połowę lepiej weszli gospodarze, bo wynik spotkania otworzyli już w 3 minucie, a kolejnego gola trafili na 3 minuty po zmianie stron. Strzelili też ostatnią bramkę w tym meczu, jednak w ostatecznym rozrachunku to goście wiedli prym na boisku i ponieważ oddali aż 6 celnych strzałów, zgarnęli trzy punkty.

LKS Dwór Kombornia – Karpaty Klimkówka 4:6 (1:4)
Bramki:
Bajger 3, Chrobak 48, 70, Czekański 90 – Pulnar 20, R. Pacholczyk 30, 40, Puchalik 35, Gryzowski 80, 85.

Dwór: Czapor - Rymarz, Czekański, G. Kwolek, K. Kwolek, Długosz ż, Hawrot, Kuźnar, Bajgrowicz, Chrobak (80 Betlej), Bajger.

Karpaty: Dubiel – Lenik, Wójcik (20 Penar), Walus, Wiernasz (55 Penar), Zych, A. Pacholczyk (75 Kielar), R. Pacholczyk, Chudziński (70 Kasperkowicz), Pulnar (75 Gryzowski), Puchalik (80 Kowalski).

Sędziowali: Tomasz Wierdak oraz W. Biały i Mielnik (Krosno).

Widzów 200.

Pozostałe wyniki:
Burza Rogi – Haczovia Haczów 0:2 (0:1)
Gharib 40, Królicki 53,

Grabowianka Grabówka – Cisy Jabłonica Polska 2:1 (1:1) samobójcza, Tabisz - Frydrych,

LKS Lubatówka – LKS Wesoła 2:0 (1:0) Aszklar 23, Parylak 67.

LKS Izdebki – Płomień Zmiennica 1:0,
Beskid Posada Górna - Iskra Iskrzynia 1:4 (1:2)
Świder 5 – Szopiak, Rogoz, Prajsnar, Popielarz.

Mecz Brzozovia Brzozów – Wisłok Krościenko Wyżne został przełożony.

Grupa 3

Sobniów Jasło musiał odrabiać straty w spotkaniu z Tęczą Zręcin, ale uczynił to z nawiązką i zainkasował komplet punktów. Lider z Czeluśnicy już do przerwy wyszedł na wysokie prowadzenie w Osobnicy i w pełni kontrolował przebieg wydarzeń boiskowych, dokładając w drugiej połowie kolejne bramki. Tylko kataklizm może sprawić, że ekipa Roberta Mastaja nie awansuje do okręgówki.

– Chyba trzeba powoli oswajać się z tą myślą, choć poczekajmy do końca sezonu. – mówił Kazimierz Kozicki, prezes Czeluśnicy.

Ostatnia w stawce Nafta Chorkówka nie myśli składać broni, bo w pojedynku z Orłem Lubla szybko wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końcowego gwizdka. Zorza Łęki Dukielskie nie zamierzała kalkulować i już w pierwszej odsłonie wybiła z głowy nadzieję na korzystny wynik przyjezdnym z Faliszówki.

– Po trzech straconych golach do szatni odechciało nam się grać. – komentował Przemysław Paluch, prezes pokonanych.

Tęcza Zręcin – Sobniów Jasło 1:2 (1:1)
Bramki
: Wilk 19 – B.Klich 40, Buba 55.

Tęcza: Mezglewski – Gruszka, Goleń, Bałuka, Frużyński – M.Zuzak, Peszko, Wilk, Frydrych (78 Góra) – Pełdiak – Pasterkiewicz. Trener Łukasz Wilk.

Sobniów: M.Kukowski – Kosiba, K.Klich, Buba ż , Wiśniowski – Zabawa, B.Klich, Sypień, Konieczny (73 Marszałek) – Żuraw (80 Matuszewski, 90 Sury) – Dubiel (39 Zegarowski). Trener Marek Dyląg.

Sędziował Stodolak (Krosno).

Widzów 100.

Sparta Osobnica – LKS Czeluśnica 0:5 (0:3)
Sabik 18, Muzyka 44, Zychowicz 45, 70, Majka 71;

Nafta Chorkówka – Orzeł Lubla 1:0 (1:0) Cieśluk 11;

Zorza Łęki Dukielskie – Orzeł Faliszówka 4:1 (3:0) P.Dziadosz 37, Śliwiński 42, Aszlar 44, Poręba 55 – Wrona 71;

Tajfun Łubno Szlacheckie – LKS Skołyszyn 0:2 (0:1) Zawisza 30, Kurczaba 47.

Zamczysko Mrukowa – Gaudium Łężyny 1:4 (1:4) samobójcza 4 – R.Buczyński 10, 37, Jakubowski 29, Smoleń 33;

Huragan Zarzecze – Orzeł Bieździedza 3:3 (1:2) Kulczycki 42, B.Pierzowicz 64, Foryś 90+4 – Kowalski 12, 14, Czajka 88.