Krystyna Wróblewska, posłanka PiS: Wygramy wybory w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu [PROFIL POLITYCZNY]

mar
Udostępnij:
Krystyna Wróblewska w Profilu Politycznym mówi dlaczego PiS postawił w Rzeszowie na Wojciecha Buczaka. Zdradza też na kogo partia ta stawia w wyborach prezydenckich m.in. w Stalowej Woli, Tarnobrzegu czy Mielcu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 19

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 05.05.2018 o 12:08, Brzeszczot napisał:

Natomiast PiS popierają tam, gdzie dominuje pracowitość, przywiązanie do uczciwie zdobytej własności, prawdomówność, katolicyzm, patriotyzm i niska zaradność do wszelakich nieuczciwych kombinacji, przekrętów i afer.

Tak się dzieje jak piszesz. PiS popierają ludzie mało zaradni życiowo,bywa z tytułami naukowymi ale miernoty bez poważniejszego dorobku naukowego czy zawodowego.

Dlatego tak pazernie okupowane są dobrze płatne etaty w państwowych spółkach gospodarczych.

Pod hasłem "wystarczy nie kraść",wbrew rzeczywistości przyznają sobie uczestnicy "dojnej zmiany" premie tak wysokie,że nikomu z dawnych władz ich  wysokości się nawet we śnie nie jawiły. Tymczasem osoby opiekujące się niepełnosprawnymi członkami rodzin /niezależnie od wieku/ nadal nie mogą doczekać się godziwego wsparcia za swoją,ciężką pracę. Nie poprawiono losu ludzi chorych,ciągle obserwujemy zapaść w opiece medycznej,nie przybywa mieszkań dla biednych ludzi,mieszkających w trudnych warunkach lub bezdomnych. W schroniskach rośnie liczba podopiecznych.

PiS niszczy państwo i jego struktury,dlatego przyszłoroczne wybory parlamentarne musi przegrać aby kraj nie pogrążył się w kryzysie nieznanym w jego historii. Natomiast winni tej sytuacji muszą zostać przykładnie ukarani aby nigdy nie znaleźli się chętni do podobnych zachowań.

Koniec z odpowiedzialnością "przed Bogiem i historią",trzeba odpowiadać /karnie bez zawieszenia/ przed Narodem.

B
Brzeszczot
W dniu 04.05.2018 o 20:08, florian napisał:

Czyli PiS ma się dobrze tylko tam,gdzie zamieszkuje "lud z pól malowanych", podtrzymujący tradycję przodków i wiarę ojców,odporny na zdobycze cywilizacji. Uczestnicy pielgrzymek,nigdy niczego pozytywnego dla siebie i dla kraju nie wymodlili a rządzący państwem politycy PiS,nic pozytywnego dla społeczeństwa nie wprowadzili. Darowizny zwane 500 + to danina społeczeństwa a nie zasługa tych,którzy przypadkowo wygrali wybory. Podobna sytuacja już się nigdy w przyszłości nie powtórzy. Polacy w swej masie potrafią wyciągać wnioski.

Ugrupowania i partie założone przez byłych funkcjonariuszy i agentów komunistycznej bezpieki PRL przefarbowanych na liberałów, są ugrupowaniami wspierającymi cwaniactwo, nepotyzm, kumoterstwo, kombinatorstwo, nieuczciwą zaradność i pomysłowość do wszelakich przekrętów, złodziejstwo i oszustwo oraz skłonność do rozkręcania różnych afer. Natomiast PiS gromadzi zwolenników oczekujących od władzy opiekuńczości. Post- i kryptokomuniści mówią: "dajemy ci wędkę, którą kupiliśmy za ukradzione pieniądze, ale ryby musisz łowić sam". Natomiast PiS mówi: "nie damy ci wędki bo nie umiesz łowić, ale otrzymasz uczciwie złowione ryby abyś nie głodował. Nie wolno ci jednak wybrzydzać, że tego gatunku nie lubisz albo, że źle je przyrządzono". Naród w swojej milczącej większości przez lata rządów komuny i postkomuny został oduczony od zaradności, pracowitości, uczciwości i pomysłowości. Postkomuniści, którzy udają liberałów i zwolenników wolnego rynku, mają wysokie poparcie w po-pegeerowskich województwach, w których większość ludzi potrafi sama zadbać o swoje sprawy poprzez różne kombinacje, kradzieże z wyłudzaniem podatku VAT włącznie. Natomiast PiS popierają tam, gdzie dominuje pracowitość, przywiązanie do uczciwie zdobytej własności, prawdomówność, katolicyzm, patriotyzm i niska zaradność do wszelakich nieuczciwych kombinacji, przekrętów i afer.

B
BODZIO PL

o 4 lata za późno....a Pani Wróblewska...gada....BEZ SENSU

g
gostek

a ta pani to jasnowidz, że to wie? zastanawiające

P
Pierdolepis

Zapomnij durna babo o tym!!!!!!!!!!!!! 

f
florian
W dniu 04.05.2018 o 19:17, Brzeszczot napisał:

 PiS gromadzi zwolenników oczekujących od władzy opiekuńczości. PiS-owcy mówią: "nie damy ci wędki bo nie umiesz łowić, ale otrzymasz ryby abyś nie głodował. Nie wolno ci jednak wybrzydzać, że tego gatunku nie lubisz albo, że źle je przyrządzono". Od wyborcy zależy, która opcja mu odpowiada. Ugrupowania post- i kryptokomunistyczne mają wysokie poparcie w województwach zdominowanych właśnie przez postkomunistów, kryptokomunistów i antyklerykałów. PiS popierają tam, gdzie dominuje antykomunizm, patriotyzm i katolicyzm.

Czyli PiS ma się dobrze tylko tam,gdzie zamieszkuje "lud z pól malowanych", podtrzymujący tradycję przodków i wiarę ojców,odporny na zdobycze cywilizacji. Uczestnicy pielgrzymek,nigdy niczego pozytywnego dla siebie i dla kraju nie wymodlili a rządzący państwem politycy PiS,nic pozytywnego dla społeczeństwa nie wprowadzili. Darowizny zwane 500 + to danina społeczeństwa a nie zasługa tych,którzy przypadkowo wygrali wybory. Podobna sytuacja już się nigdy w przyszłości nie powtórzy. Polacy w swej masie potrafią wyciągać wnioski.

h
hasler

 Najważniejsze obietnice Prawa i Sprawiedliwości, które padły w kampanii prezydenckiej i parlamentarnej – dla przypomnienia naszym czytelnikom, ale też dla odświeżenia pamięci politykom PiS i opozycji. 

Niedowiarkom przypominamy, co mówił prezydent Andrzej Duda 6 sierpnia: „Nie słuchajcie państwo tego, co opowiadają, że się nie da w Polsce obniżyć wieku emerytalnego, że nie da się podnieść kwoty wolnej od podatku, bo się budżet zawali. To bzdury. Wystarczy zacząć naprawiać polską gospodarkę, a tak naprawdę pieniądze z tego systemu znajdą się natychmiast”.

Gospodarka i rozwój

• 1 bilion 400 mld zł na inwestycje (Jarosław Kaczyński: „Ja w tej chwili mówię bilion i 400 mld na inwestycje na uruchomienie polskiego kapitału prywatnego i infrastrukturę, na różne dziedziny życia gospodarki, na odnowę gospodarki morskiej, na rozwój różnych regionów”).
• Repolonizacja banków (Marcin Mastalerek: „Trzeba konsekwentnie doprowadzić to tego, żeby jak największa część banków była w polskich rękach”).
• Stuprocentowa amortyzacja wydatków inwestycyjnych.
• Wejście w życie nowej regulacji gospodarczej będzie uzależnione od likwidacji co najmniej tak samo istotnej regulacji istniejącej.
• Każda decyzja administracyjna podjęta z naruszeniem prawa z mocy prawa będzie nieważna.
• Mieszkania w średniej cenie 2500 zł/m kw. (Jarosław Kaczyński: „Potrzeba tanich mieszkań po 2,5, może po 3, ale najlepiej po 2,5 tys. zł za m kw. Takich, które można spłacać przez 20–30 lat, żeby raty były niskie”); budowa mieszkań dla młodych (Beata Szydło: „Tym, których nie będzie na to stać, ma pomóc państwo, które za darmo przekaże ziemię pod budowę nowych mieszkań, a ich spłacanie będzie rozłożone na lata”).

Przemysł

• Zrównoważony rozwój Polski (Beata Szydło: „Co to znaczy? Że mieszkańcy każdej najmniejszej miejscowości mają mieć prawo do takiego życia, jak mieszkańcy wielkich aglomeracji”).
• Reindustrializacja kraju, odbudowa przemysłu.
• Budowa nowych elektrowni.
• Niedopuszczenie do zamknięcia ani jednej kopalni, obecnie likwidowane mają być ponownie otwarte.
• Reaktywacja stoczni, w tym głównie szczecińskiej (Andrzej Duda: „Musimy w naszym kraju odbudować nowoczesny przemysł morski”; Beata Szydło: „Warto mieć w Polsce stocznie i silne rybołówstwo. Trzeba doprowadzić do tego, żeby w polskich stoczniach były budowane statki, a polska bandera wróciła na morza”).
• Renegocjacja pakietu klimatycznego.

Podatki

• Uproszczenie podatków i ograniczenie kosztów dla pracowników, pracodawców i administracji.
• 15-proc. CIT dla małych firm (do 1,2 mln euro obrotu rocznie).
• Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł.
• Obniżenie VAT do 22 proc. (z obecnych 23 proc.).
• Zerowy VAT na ubranka dla dzieci (teraz 8 proc.).
• Obłożenie wielkich sieci handlowych podatkiem obrotowym.
• Obłożenie banków podatkiem od aktywów.
• Poprawa ściągalności podatków (szczególnie CIT, VAT i akcyzy).
• Likwidacja podatku od kopalin.

Praca

• Pewność zatrudnienia (Andrzej Duda: „Żeby wreszcie większość znakomita pracowników w Polsce była objęta Kodeksem pracy, żeby ludzie mieli poczucie pewności zatrudnienia”).
• Podwyżka wynagrodzeń (Andrzej Duda: „Trzeba zacząć prowadzić działania, które doprowadzą do podwyższenia wynagrodzeń w naszym kraju”).
• Podwyższenie godzinowej stawki minimalnej dla pracowników do 12 zł za godz.
• 1,2 mln nowych miejsc pracy dla młodych (poniżej 35. roku życia).

Zasiłki, emerytury i inne świadczenia

• 500 zł zasiłku na dziecko (od drugiego poczynając).
• Pomoc dla frankowiczów w przewalutowaniu kredytów z franków na złotówki na korzystnych warunkach.
• Obniżenie wieku emerytalnego – 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn (zamiast 67 lat dla obu płci).
• Podwyżka emerytur do kwoty minimum socjalnego (czyli z 880 zł do 1078 zł).
• Darmowe leki (z listy refundacyjnej) dla seniorów, którzy ukończyli 75 lat i mają niskie dochody (świadczenie nie będzie mogło przekraczać 130 proc. najniższej emerytury, czyli 1144 zł).

Zdrowie

• Podniesienie wydatków na służbę zdrowia z 4,7 do 6 proc. PKB.
• Likwidacja NFZ, składki zdrowotnej i powrót do finansowania służby zdrowia z budżetu państwa.
• Zwiększenie liczby lekarzy (szczególnie rodzinnych) i pielęgniarek (Konstanty Radziwiłł:  „Tylko jedna trzecia pielęgniarek, kończąc studia, wchodzi do zawodu, trzeba tę sprawę zmienić”).
• Utworzenie sieci szpitali, które zapewnią odpowiednią dostępność do wszystkich świadczeń zdrowotnych z uwzględnieniem lokalnej specyfiki, epidemiologii i geografii.
• Przywrócenie opieki lekarskiej i stomatologicznej w szkołach.
• Zmiana ustawy o in vitro (Elżbieta Witek: „Nie chcemy zakazywać in vitro, ale jednocześnie nie możemy się zgodzić na taką ustawę, w której życie nie jest szanowane”).

Rolnictwo

• Podwyższenie kwoty unijnych dopłat bezpośrednich dla rolników, najlepiej do poziomu obowiązującego w krajach starej UE.
• Państwowe dopłaty do składek ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt hodowlanych.

Edukacja

• Likwidacja gimnazjów i powrót do 8-letniej podstawówki i 4-letniego liceum.
• Sześciolatki wrócą do przedszkoli (chyba że rodzice dziecka zdecydują inaczej).

Bezpieczeństwo

• Większa, docelowo 150-tysięczna armia (obecnie 100 tys. żołnierzy zawodowych) i 2,3 proc. PKB na obronność (dziś 2 proc. PKB).

Media

• Media publiczne w pełni finansowane z abonamentu, który byłby ściągany razem z rachunkiem za prąd lub w PIT.
• Publiczne radio i telewizja pod nadzorem Ministerstwa Kultury.

Lista obietnic wyborczych PiSu i Dudy:
1. Jarosław Kaczyński nigdy nie będzie już premierem.
2. Beata Szydło zostanie premierem RP.
3. Jarosław Gowin będzie Ministrem Obrony Narodowej w rządzie Szydło.
4. Powołanie międzynarodowej komisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.
5. Obrona Polski przed niebezpieczeństwami.
6. Nie będzie odwetu i zemsty ze strony PiS.
7. Przewalutowanie frankowiczów (ustawa).
8. Podatek bankowy jako źródło finansowania pomysłów PiS.
9. Wrak Tupolewa zostanie sprowadzony do Polski.
10. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys.
11. Zlikwidowanie gimnazjów.
12. Wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus" - 500zł na każde dziecko.
13. Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
14. Obniżenie VAT ponownie do poziomu 22%.
15. Obniżenie podatku CIT z 19% do 15% dla firm zatrudniających minimum 3 osoby.
16. Podniesienie najniższej średniej płacy godzinowej do 12 zł brutto.
17. Bronienie Polski przed wprowadzeniem waluty Euro.
18. Niewpuszczenie do Polski uchodźców m.in z Syrii.
19. Mieszkania socjalne będą znacznie tańsze.
20. Repolonizowanie banków.
21. Dodatkowe opodatkowanie banków i hipermarketów.
22. Podatek od marketów nie spowoduje wzrostu cen w sklepach.
23. Podniesienie rent i emerytur.
24. Zmiany w prawie dotyczące umów śmieciowych.
25. Zlikwidowanie lub zreformowanie NFZ.
26. Reaktywacja stoczni szczecińskiej.
27. Brak zgody na zamykanie kopalń.
28. Wprowadzenie do konstytucji zapisu chroniącego lasy państwowe.
29. Wycofanie Polski lub renegocjacja ustaleń z pakietu klimatycznego.
30. Zwiększenie pensji w służbie zdrowia, co sprawi, że lekarze nie będą wyjeżdżać z Polski.
31. Zlikwidowanie 8%-owego podatku VAT na ubranka dla dzieci.
32. Przywrócenie obowiązku szkolnego od siódmego roku życia.
33. Darmowe leki dla osób starszych (75 lat).
34. Walka z umowami śmieciowymi.
35. Zapewnienie wszystkim rodzicom dostęp do darmowych przedszkoli.
36. Stomatolog i pielęgniarka w każdej szkole.
37. Zwiększenie nakładów na obronność, stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju.
38. Podwojenie nakładów na polską naukę i innowacyjne produkty.
39. Podwyższenie wydatków obronnych do poziomu nie mniej niż 2,3% PKB.
40. Zgodnie z programem PiS liczebność zawodowych Sił Zbrojnych ma zostać zwiększona do 120 000 żołnierzy z perspektywą podwyższenia o dalsze „kilkadziesiąt”.
41. Koniec z arogancją władzy.
42. Duda strażnikiem Konstytucji.
43. Duda ustąpi z urzędu, jeśli nie złoży projektów dot. wieku emerytalnego i kwoty wolnej od podatku.
44. Uchwalenie ustawy zakazującej odbierania dzieci z powodu biedy rodziców.
-----------------------------------
Legenda:
- kolor niebieski - obietnica oczekująca na zrealizowanie
- kolor czerwony - obietnica niedotrzymana
- kolor zielony - obietnica dotrzymana
- kolor pomarańczowy - obietnica bliska niespełnienia
 

 

h
hasler

 Najważniejsze obietnice Prawa i Sprawiedliwości, które padły w kampanii prezydenckiej i parlamentarnej – dla przypomnienia naszym czytelnikom, ale też dla odświeżenia pamięci politykom PiS i opozycji. 

Niedowiarkom przypominamy, co mówił prezydent Andrzej Duda 6 sierpnia: „Nie słuchajcie państwo tego, co opowiadają, że się nie da w Polsce obniżyć wieku emerytalnego, że nie da się podnieść kwoty wolnej od podatku, bo się budżet zawali. To bzdury. Wystarczy zacząć naprawiać polską gospodarkę, a tak naprawdę pieniądze z tego systemu znajdą się natychmiast”.

Gospodarka i rozwój

• 1 bilion 400 mld zł na inwestycje (Jarosław Kaczyński: „Ja w tej chwili mówię bilion i 400 mld na inwestycje na uruchomienie polskiego kapitału prywatnego i infrastrukturę, na różne dziedziny życia gospodarki, na odnowę gospodarki morskiej, na rozwój różnych regionów”).
• Repolonizacja banków (Marcin Mastalerek: „Trzeba konsekwentnie doprowadzić to tego, żeby jak największa część banków była w polskich rękach”).
• Stuprocentowa amortyzacja wydatków inwestycyjnych.
• Wejście w życie nowej regulacji gospodarczej będzie uzależnione od likwidacji co najmniej tak samo istotnej regulacji istniejącej.
• Każda decyzja administracyjna podjęta z naruszeniem prawa z mocy prawa będzie nieważna.
• Mieszkania w średniej cenie 2500 zł/m kw. (Jarosław Kaczyński: „Potrzeba tanich mieszkań po 2,5, może po 3, ale najlepiej po 2,5 tys. zł za m kw. Takich, które można spłacać przez 20–30 lat, żeby raty były niskie”); budowa mieszkań dla młodych (Beata Szydło: „Tym, których nie będzie na to stać, ma pomóc państwo, które za darmo przekaże ziemię pod budowę nowych mieszkań, a ich spłacanie będzie rozłożone na lata”).

Przemysł

• Zrównoważony rozwój Polski (Beata Szydło: „Co to znaczy? Że mieszkańcy każdej najmniejszej miejscowości mają mieć prawo do takiego życia, jak mieszkańcy wielkich aglomeracji”).
• Reindustrializacja kraju, odbudowa przemysłu.
• Budowa nowych elektrowni.
• Niedopuszczenie do zamknięcia ani jednej kopalni, obecnie likwidowane mają być ponownie otwarte.
• Reaktywacja stoczni, w tym głównie szczecińskiej (Andrzej Duda: „Musimy w naszym kraju odbudować nowoczesny przemysł morski”; Beata Szydło: „Warto mieć w Polsce stocznie i silne rybołówstwo. Trzeba doprowadzić do tego, żeby w polskich stoczniach były budowane statki, a polska bandera wróciła na morza”).
• Renegocjacja pakietu klimatycznego.

Podatki

• Uproszczenie podatków i ograniczenie kosztów dla pracowników, pracodawców i administracji.
• 15-proc. CIT dla małych firm (do 1,2 mln euro obrotu rocznie).
• Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł.
• Obniżenie VAT do 22 proc. (z obecnych 23 proc.).
• Zerowy VAT na ubranka dla dzieci (teraz 8 proc.).
• Obłożenie wielkich sieci handlowych podatkiem obrotowym.
• Obłożenie banków podatkiem od aktywów.
• Poprawa ściągalności podatków (szczególnie CIT, VAT i akcyzy).
• Likwidacja podatku od kopalin.

Praca

• Pewność zatrudnienia (Andrzej Duda: „Żeby wreszcie większość znakomita pracowników w Polsce była objęta Kodeksem pracy, żeby ludzie mieli poczucie pewności zatrudnienia”).
• Podwyżka wynagrodzeń (Andrzej Duda: „Trzeba zacząć prowadzić działania, które doprowadzą do podwyższenia wynagrodzeń w naszym kraju”).
• Podwyższenie godzinowej stawki minimalnej dla pracowników do 12 zł za godz.
• 1,2 mln nowych miejsc pracy dla młodych (poniżej 35. roku życia).

Zasiłki, emerytury i inne świadczenia

• 500 zł zasiłku na dziecko (od drugiego poczynając).
• Pomoc dla frankowiczów w przewalutowaniu kredytów z franków na złotówki na korzystnych warunkach.
• Obniżenie wieku emerytalnego – 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn (zamiast 67 lat dla obu płci).
• Podwyżka emerytur do kwoty minimum socjalnego (czyli z 880 zł do 1078 zł).
• Darmowe leki (z listy refundacyjnej) dla seniorów, którzy ukończyli 75 lat i mają niskie dochody (świadczenie nie będzie mogło przekraczać 130 proc. najniższej emerytury, czyli 1144 zł).

Zdrowie

• Podniesienie wydatków na służbę zdrowia z 4,7 do 6 proc. PKB.
• Likwidacja NFZ, składki zdrowotnej i powrót do finansowania służby zdrowia z budżetu państwa.
• Zwiększenie liczby lekarzy (szczególnie rodzinnych) i pielęgniarek (Konstanty Radziwiłł:  „Tylko jedna trzecia pielęgniarek, kończąc studia, wchodzi do zawodu, trzeba tę sprawę zmienić”).
• Utworzenie sieci szpitali, które zapewnią odpowiednią dostępność do wszystkich świadczeń zdrowotnych z uwzględnieniem lokalnej specyfiki, epidemiologii i geografii.
• Przywrócenie opieki lekarskiej i stomatologicznej w szkołach.
• Zmiana ustawy o in vitro (Elżbieta Witek: „Nie chcemy zakazywać in vitro, ale jednocześnie nie możemy się zgodzić na taką ustawę, w której życie nie jest szanowane”).

Rolnictwo

• Podwyższenie kwoty unijnych dopłat bezpośrednich dla rolników, najlepiej do poziomu obowiązującego w krajach starej UE.
• Państwowe dopłaty do składek ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt hodowlanych.

Edukacja

• Likwidacja gimnazjów i powrót do 8-letniej podstawówki i 4-letniego liceum.
• Sześciolatki wrócą do przedszkoli (chyba że rodzice dziecka zdecydują inaczej).

Bezpieczeństwo

• Większa, docelowo 150-tysięczna armia (obecnie 100 tys. żołnierzy zawodowych) i 2,3 proc. PKB na obronność (dziś 2 proc. PKB).

Media

• Media publiczne w pełni finansowane z abonamentu, który byłby ściągany razem z rachunkiem za prąd lub w PIT.
• Publiczne radio i telewizja pod nadzorem Ministerstwa Kultury.

Lista obietnic wyborczych PiSu i Dudy:
1. Jarosław Kaczyński nigdy nie będzie już premierem.
2. Beata Szydło zostanie premierem RP.
3. Jarosław Gowin będzie Ministrem Obrony Narodowej w rządzie Szydło.
4. Powołanie międzynarodowej komisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.
5. Obrona Polski przed niebezpieczeństwami.
6. Nie będzie odwetu i zemsty ze strony PiS.
7. Przewalutowanie frankowiczów (ustawa).
8. Podatek bankowy jako źródło finansowania pomysłów PiS.
9. Wrak Tupolewa zostanie sprowadzony do Polski.
10. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys.
11. Zlikwidowanie gimnazjów.
12. Wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus" - 500zł na każde dziecko.
13. Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
14. Obniżenie VAT ponownie do poziomu 22%.
15. Obniżenie podatku CIT z 19% do 15% dla firm zatrudniających minimum 3 osoby.
16. Podniesienie najniższej średniej płacy godzinowej do 12 zł brutto.
17. Bronienie Polski przed wprowadzeniem waluty Euro.
18. Niewpuszczenie do Polski uchodźców m.in z Syrii.
19. Mieszkania socjalne będą znacznie tańsze.
20. Repolonizowanie banków.
21. Dodatkowe opodatkowanie banków i hipermarketów.
22. Podatek od marketów nie spowoduje wzrostu cen w sklepach.
23. Podniesienie rent i emerytur.
24. Zmiany w prawie dotyczące umów śmieciowych.
25. Zlikwidowanie lub zreformowanie NFZ.
26. Reaktywacja stoczni szczecińskiej.
27. Brak zgody na zamykanie kopalń.
28. Wprowadzenie do konstytucji zapisu chroniącego lasy państwowe.
29. Wycofanie Polski lub renegocjacja ustaleń z pakietu klimatycznego.
30. Zwiększenie pensji w służbie zdrowia, co sprawi, że lekarze nie będą wyjeżdżać z Polski.
31. Zlikwidowanie 8%-owego podatku VAT na ubranka dla dzieci.
32. Przywrócenie obowiązku szkolnego od siódmego roku życia.
33. Darmowe leki dla osób starszych (75 lat).
34. Walka z umowami śmieciowymi.
35. Zapewnienie wszystkim rodzicom dostęp do darmowych przedszkoli.
36. Stomatolog i pielęgniarka w każdej szkole.
37. Zwiększenie nakładów na obronność, stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju.
38. Podwojenie nakładów na polską naukę i innowacyjne produkty.
39. Podwyższenie wydatków obronnych do poziomu nie mniej niż 2,3% PKB.
40. Zgodnie z programem PiS liczebność zawodowych Sił Zbrojnych ma zostać zwiększona do 120 000 żołnierzy z perspektywą podwyższenia o dalsze „kilkadziesiąt”.
41. Koniec z arogancją władzy.
42. Duda strażnikiem Konstytucji.
43. Duda ustąpi z urzędu, jeśli nie złoży projektów dot. wieku emerytalnego i kwoty wolnej od podatku.
44. Uchwalenie ustawy zakazującej odbierania dzieci z powodu biedy rodziców.
-----------------------------------
Legenda:
- kolor niebieski - obietnica oczekująca na zrealizowanie
- kolor czerwony - obietnica niedotrzymana
- kolor zielony - obietnica dotrzymana
- kolor pomarańczowy - obietnica bliska niespełnienia
 

 

G
Gość
W dniu 04.05.2018 o 16:18, Gość napisał:

Bardzo ryzykowna wypowiedź co do wyników wyborów. Proboszczowie otrzymają wytyczne aby wspólnoty wiernych zostały uprzedzone,że każdy,kto nie zagłosuje na Buczaka,będzie miał grzech ciężki. Dla osób starszych przygotowane będą informacje,dostępne w kościołach,aby wiedzieli jak głosować. Przed wyborami organizowane będą modlitwy w intencji "właściwego głosowania" z prelekcjami,dlaczego ten a nie inny kandydat jest popierany przez Kościół. Lud boży wymodli sobie prezydenta miasta,podobnie jak to wymodlił sobie partię obecnie rządzącą krajem i prezydenta państwa.

srali muchy będzie wiosna. proboszczowie wiedzą, że z Tadeuszem zgubić to lepiej niż z Wojtkiem znaleźć.

R
Rychu

Przykro mi, ale oceniam że nie ma Pani ideowo ani programowo nic wiele do zaoferowania Podkarpaciu oraz Rzeszowowi, podobnie jak Pani formacja. Ale - życzę sukcesu :)

a
abigail

pycha...

j
jfk

Nie ważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy. Mam nadzieję, że PKW będzie pilnowała przebiegu wyborów, a posłanką powinno się zająć ABW, bo ona coś wie.

G
Gość
W dniu 04.05.2018 o 15:48, stary rzeszowiak wiesław napisał:

Pan Buczak nie ma najmniejszych szans w starciu z Tadeuszem Ferencem. Choćby nawet wszystkie zakony klauzulowe głosowały na rozkaz (jak w 2002 roku w drugiej turze miedzy Szlachtą a Ferencem) to druga tura będzie ogromnym sukcesem. Ludzie po prostu coraz częściej włączają myślenie i widzą jakiego maja gospodarza. Oby tylko zdrowie mu dopisywało bo na tym skorzysta tylko Rzeszów i jego mieszkańcy

Bardzo ryzykowna wypowiedź co do wyników wyborów. Proboszczowie otrzymają wytyczne aby wspólnoty wiernych zostały uprzedzone,że każdy,kto nie zagłosuje na Buczaka,będzie miał grzech ciężki. Dla osób starszych przygotowane będą informacje,dostępne w kościołach,aby wiedzieli jak głosować. Przed wyborami organizowane będą modlitwy w intencji "właściwego głosowania" z prelekcjami,dlaczego ten a nie inny kandydat jest popierany przez Kościół. Lud boży wymodli sobie prezydenta miasta,podobnie jak to wymodlił sobie partię obecnie rządzącą krajem i prezydenta państwa.

s
stary rzeszowiak wiesław

Pan Buczak nie ma najmniejszych szans w starciu z Tadeuszem Ferencem. Choćby nawet wszystkie zakony klauzulowe głosowały na rozkaz (jak w 2002 roku w drugiej turze miedzy Szlachtą a Ferencem) to druga tura będzie ogromnym sukcesem. Ludzie po prostu coraz częściej włączają myślenie i widzą jakiego maja gospodarza. Oby tylko zdrowie mu dopisywało bo na tym skorzysta tylko Rzeszów i jego mieszkańcy

g
gosc

Jak w Rzeszowie ta wasza kandydatura będzie miała 10 procent to bedzie szczyt.Może jeszcze na jakiś zapadłych dziurach tam gdzie sąsiad na sąsiada patrzy wilkiem ktoś poprze tą nienawistną politykę,szczucie jednych na drugich a jak przegracie to może służby naślecie jak na koncert ostatnio taka ta wasza demokracja i wolnośc, ze kto nie z wami ten wróg ojczyzny wy jedyni patrioci.Weżcie sie lepiej razem z klerem matkom niepełnosprawnych pomózcie bo rodzić nakazujecie a potem niech sobie sami radzą byle na premie było.Nikt nie jest idealny poprzedników tez zgubiła buta ale wy jesteście jeszcze gorsi bo łupicie teraz tez ile wlezie a zasłaniacie się flagą i krzyzem a to już skrajna obłuda.Dobrze,że powoli ludzie oczy przecierają bo zostały by zgliszcza jak w puszczy po szkodniku szyszce.

Dodaj ogłoszenie