Jerzy Filipiuk
Andrzej Banaś, Andrzej Wiśniewski
I liga piłkarska. Krzysztof Kalemba nie wykorzystał rzutu karnego dla Garbarni Kraków w piątkowym meczu ze Stalą Mielec (0:2). To dopiero jego druga zmarnowana „jedenastka” w ostatnich 10 latach!

31-letni środkowy obrońca i kapitan „Brązowych” w 85 minucie spotkania na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie egzekwował rzut karny przy stanie 0:2. Jego strzał obronił Seweryn Kiełpin (podobnie jak dobitkę Filipa Wójcika).

Niewykorzystanie „11” zdarza się nawet najlepszym piłkarzom świata i specjalistom od tego stałego fragmentu gry. Odkąd Garbarnia występuje w minimum III lidze, czyli od sezonu 2008/2009, Kalemba egzekwował 25 rzutów karnych. I pomylił się tylko dwukrotnie.

Za pierwszym razem nie zdołał pokonać bramkarza rywali z 11 metrów 4 października 2014 roku w 81 minucie meczu 11. kolejki III ligi w Krakowie z Łysicą Bodzentyn (0:0). W bramce gości stał wtedy 39-letni Tomasz Dymanowski. W piątek krakowianinowi nie dał się pokonać 30-letni golkiper Stali.

Kalemba w ostatniej dekadzie – grając i w pomocy, i w obronie - uzyskał dla Garbarni łącznie 42 bramki. Najwięcej nich strzelił w sezonie 2015/2016 – aż 13, w tym 8 z rzutów karnych. Oprócz tego kapitan Garbarni jest etatowym, znakomitym egzekutorem rzutów wolnych.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Krzysztof Kalemba w ostatniej dekadzie egzekwował rzuty karne 25 razy. Pomylił się tylko dwa razy [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski