KS Wiązownica pokonała Sokół Kolbuszowa Dolna. Sokół w pięć dni stracił jedenaście bramek

KS Wiązownica nie miała litości w pojedynku z Sokołem Kolbuszowa Dolna
KS Wiązownica nie miała litości w pojedynku z Sokołem Kolbuszowa Dolna Grzegorz Kostka
KS Wiązownica nie miała litości dla Sokoła Kolbuszowa Dolna, który w pięć dni w potyczkach z drużynami z Okręgu Jarosław stracił aż jedenaście bramek.

Gospodarze mecz rozpoczęli wprost wyśmienicie, bo już 4 minucie Marek Soczek wyprowadził podopiecznych Valerija Sokolenki na prowadzenie, po podaniu Arkadiusza Gila. Goście odpowiedzieli dwoma groźnymi strzałami, z którymi poradził sobie Kowalik, debiutujący w bramce KS Wiązownica. Miejscowi przetrwali kilka minut słabości i w 19 minucie Adrian Nowak strzałem z pola karnego po długim rogu podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Tuż przed przerwą miejscowi mogli pokusić się o trzeciego gola, lecz wpierw Nowak strzelił wprost w Bielenia, zaś dobitka Gila okazała się być niecelna. W odpowiedzi Prokop zdobył bramkę kontaktową. Z kontaktu za długo goście się nie cieszyli, bo już po czterech minutach Arkadiusz Gil w sytuacji sam na sam zdobył trzeciego gola dla Wiązownicy.

Drugą połowę miejscowi rozpoczęli jak pierwszą. Już po 3 minutach zdobyli gola. Bartłomiej Raba wyłożył piłkę, a Konrad Buć wpakował ją do pustej bramki. Chwilę później Arkadiusz Gil zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Piątą bramkę dla miejscowych zdobył po indywidualnej akcji Adrian Nowak. Po tej bramce na placu gry istniał praktycznie już tylko jeden zespół, drużyna gospodarzy. W końcowych minutach wypad gości przyniósł im drugą bramkę autorstwa Krystiana Stanowskiego.

KS Wiązownica - Sokół Kolbuszowa Dolna 5:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Soczek 4, 2:0 Nowak 19, 2:1 Prokop 41, 3:1 A. Gil 45, 4:1 Buć 48, 5:1 Nowak 65, 5:2 Stanowski 90.

Wiązownica: Kowalik ż 9 – Raba 7, Halejcio 7, Fedor 7, Bartnik 7 - R. Gil 9, Daniel 8, Nowak 7, A. Gil 8, Soczek 8 – Buć 8. Trener Valerij Sokolenko.

Sokół: Bieleń 3 – B. Karkut 3, P. Karkut ż 3, Więcław 3 (55 Serwon 4), Parys 3 – Dziedzic 3, Skowron 3, Maziarz 3 (61 Adranowicz 3), Ilnytskyi 3, Korab 4 (71 Stanowski 4) – Prokop 4. Trener Waldemar Mazurek.