KS Wiązownica pokonała Stal II Stalowa Wola. Skuteczny finisz drużyny gospodarzy

KS Wiązownica skutecznie finiszowała w pojedynku z rezerwami Stali Stalowa Wola
KS Wiązownica skutecznie finiszowała w pojedynku z rezerwami Stali Stalowa Wola Grzegorz Kostka
KS Wiązownica musiał gonić wynik, ale w ostatecznym rozrachunku to gospodarze zdobyli komplet punktów w starciu ze wzmocnionymi rezerwami Stali Stalowa Wola.

Goście - wzmocnieni kilkoma graczami z pierwszego składu i obserwowani przez nowego trenera pierwszej drużyny Szymona Szydełkę - rozpoczęli dość zaskakująco; już w 7 minucie Michał Mistrzyk wycelował w poprzeczkę bramki Arkadiusza Słysza, zaś sześć minut później Łukasz Zjawiński w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramki. W końcu goście dopięli swego; z dystansu uderzył Patryk Kuchyt, piłka jeszcze zahaczyła o jednego z obrońców gospodarzy i wylądowała w siatce.

Po stracie bramki obudzili się gospodarze, lecz strzał Valerija Sokolenki był minimalnie niecelny. Kilka chwil później Karol Karólak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i strzałem obok niego doprowadził do remisu. W końcówce pierwszej połowy obie drużyny zmarnowały jeszcze po jednej wyśmienitej okazji. Ze strony gospodarzy Patryk Róg zaś ze strony przyjezdnych Łukasz Zjawiński.

Druga połowa rozpoczęła się od gola zdobytego przez gospodarzy po uderzeniu Kacpra Ropa, ale nieuznanego przez arbitra spotkania, który dopatrzył się zagrania ręką. Chwilę później po faulu rzut karny egzekwowali goście i Szymon Jarosz ponownie wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Miejscowi od razu wzięli się ostro do roboty i w 67 minucie Kacper Rop wyrównał stan pojedynku.

Chwilę później powinna paść trzecia bramka dla gospodarzy, lecz Arkadiusz Gil zmarnował sytuację sam na sam z bramkarze Stali, a Kacper Rop trafił w słupek. Napór gospodarzy w końcu przyniósł im trzecie trafienie. Kacper Rop posłał prostopadłą piłkę do Karola Karólaka, a ten strzałem po długim rogu wyprowadził miejscowych na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania.

KS Wiązownica - Stal II Stalowa Wola 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Kuchyt 19, 1:1 Karólak 37, 1:2 Jarosz 56-karny. 2:2 Rop 67, 3:2 Karólak 85

Wiązownica: Słysz 6 – Szafar 7, Fedor ż 6, Sokolenko 6, R. Gil 6 – Gliniak 6, Rop 9 (90 Telega), Lorenc 6, Karólak 9 (88 Bałanda), A. Gil 7 – Róg 6 (74 Buć). Trener Valerij Sokolenko.

Stal II: Siudak 5 – Stępniewski 6, Jarosz 6, Marut 6, Kuchyt 6 – Mistrzyk 7 (46 Czerepak 6), Stelmach 6, Szifer 5, Zjawiński 7 (46 Myszak 6), Ciepiela ż 7 – Piotrowski 6. Trener Artur Lebioda.