Ksiądz jechał kradzionym mercedesem

Dariusz Delmanowicz
Mercedesem typu bus podróżował 53-letni ksiądz rzymskokatolicki.
Mercedesem typu bus podróżował 53-letni ksiądz rzymskokatolicki. stock
Przemyt pochodzącego z kradzieży busa udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.

Mercedesem typu bus podróżował 53-letni ksiądz z jednej z parafii rzymskokatolickich na Ukrainie.

W trakcie kontroli okazało się, że w wyprodukowanym w 2004 roku samochodzie wycięto część numerów identyfikacyjnych, zaś pozostałe zatarto.

Z dokumentów posiadanych przez duchownego wynika, że pojazd został sprowadzony z Wielkiej Brytanii. Ksiądz kupił go od znajomego Polaka, który zapewniał, że pochodzi on z legalnego źródła.
Samochód zabezpieczono na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 31

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

f
fff

a

~gość~
W dniu 17.01.2009 o 21:53, PROTESTANT napisał:

Pamiętaj , potomku Lutra jeśli wogóle są na podkarpaciu luteranie , prawdziwi i uczciwi katolicy nie mają powodów się niczego wstydzić. Z ciebie zaś luteranin jak z koziej....trąba.Co ty myślisz że że protestanci to tylko luteranie? hahahahaha!!!!!!!Zgadzam się z ostatnia uwagą , faktycznie napisałem to w pośpiespiechu bez zagłębienia sie w temat. Przyznaję się ale bez ha , ha , ha. Reszta bez zmian.
P
PROTESTANT

Pamiętaj , potomku Lutra jeśli wogóle są na podkarpaciu luteranie , prawdziwi i uczciwi katolicy nie mają powodów się niczego wstydzić. Z ciebie zaś luteranin jak z koziej....trąba.

Co ty myślisz że że protestanci to tylko luteranie? hahahahaha!!!!!!!

g
gozel

Ooo widzę że jednego postu brakuje. Czyżby był za bardzo prawdziwy ?

g
gozel
W dniu 14.01.2009 o 23:44, miki napisał:

Być może i dawniej kościół był ostoją wiedzy i nauki. Niestety dla "czarnych" ludzkość mimo wszystko się rozwija i religia jako taka powolutku odchodzi w zapomnienie. Po prostu powolutku ciemnotę zastępuje wiedza czy to się katolom podoba czy nie (zapewne zaraz jakiś talib wyskoczy ze swoimi mądrościami na temat ateizmu itp. ale bądźmy wyrozumiali dla ubogich w rozumie). Kler niezależnie od wyznania, czarny czy czerwony zawsze był i będzie łasy na władzę i kasę więc na rower na pewno się nie przesiądzie, a kupiony okazyjnie kradziony busik? przecież to taki mały grzeszek i tak przez ucho igielne się do raju przeciśnie bo codziennie gorliwie od 8-15 modli się przy swoim ołtarzu:)Chciałbym Cię bardzo zmartwić. Żadna religia nigdy nie odejdzie w zapomnienie. Gdybys w swoim bogactwie umysłowym chcwilę zatrzymał się i zastanowił to bys doszedł do wniosku, że wiara której sposobem wyrażania jest religia i którą ty zwiesz ciemnotą. Nie jest i nigdy nie będzie "wiedzą". Więc nie może by przez nią zastąpiona. Co najwyżej zastąpic ja mogą jakies inne formy religijności. Bo czy się to komuś podoba, ateistom, deistom, agnostykom ect. czlwowiek jes istotą rozumną i wierzącą. Inna kwestia to taka w co będzie wierzył. Ale akurat Ciebie ani nikogo innego nie powinno obchodzić to co w ktos wierzy.. Więć mój apel do Ciebie, nie rób z siebie taliba i fanatyka - nie nazywaj innych ciemnotą tylko dlatego że wierzą ani ubogimi w rozumie tylko dlatego że nie wierzą w to samo co Ty.
m
miki

Być może i dawniej kościół był ostoją wiedzy i nauki. Niestety dla "czarnych" ludzkość mimo wszystko się rozwija i religia jako taka powolutku odchodzi w zapomnienie. Po prostu powolutku ciemnotę zastępuje wiedza czy to się katolom podoba czy nie (zapewne zaraz jakiś talib wyskoczy ze swoimi mądrościami na temat ateizmu itp. ale bądźmy wyrozumiali dla ubogich w rozumie). Kler niezależnie od wyznania, czarny czy czerwony zawsze był i będzie łasy na władzę i kasę więc na rower na pewno się nie przesiądzie, a kupiony okazyjnie kradziony busik? przecież to taki mały grzeszek i tak przez ucho igielne się do raju przeciśnie bo codziennie gorliwie od 8-15 modli się przy swoim ołtarzu:)

~gość~
Wstydcie sie katolicy,wstydcie!!!!!!! Ale żeby , aż cos takiego? Żenada

Pamiętaj , potomku Lutra jeśli wogóle są na podkarpaciu luteranie , prawdziwi i uczciwi katolicy nie mają powodów się niczego wstydzić. Z ciebie zaś luteranin jak z koziej....trąba.
p
protestant

Wstydcie sie katolicy,wstydcie!!!!!!! Ale żeby , aż cos takiego? Żenada

~gość~
W dniu 13.01.2009 o 17:09, gozel napisał:

Bądż zdrów - "gościu"Również życzę ci zdrowia , zacząłem darzyć cię pewną sympatią za mimo wszystko "ważenie" słów , zdając sobie sprawę że dyskusja ze mną jest trudna.
g
gozel

Bądż zdrów - "gościu"

~gość~
W dniu 13.01.2009 o 13:47, gozel napisał:

Do feudalizmu, wieków średnich ect. sięgnąłeś Ty sam. Ośmieszając się tym samym swoją znajomością ustroju feudalnego. Ponadto przez cąły czas "zasłaniasz" się historią do której ja neui nawiązuję i ciągle zarzucasz mi jakieś ataki na kościół.ł. A ja nie atakuje tylko stwierdzam fakty i to historyczne - stan duchowny był częścia systemu feudalnego i to w cale nie na samym jego końcu. Jeśli ten fakt uważasz na atak na kośćiół to wybacz, żyjemy na jakims innym świecie. Tym postem kończe rozmowę z Tobą, pozostawiając Cię w Twoim mylnym postrzeganiu i mierzeniu wszystkich jedną miarą, niestety ślepą.Już dawno chciałem zakończyć z tobą polemikę lecz nie dałeś mi szansy. Mój pierwszy tekst dotyczył jedynie sprawy samochodu oraz wstrzymania się z oskarżeniem do czasu wyjaśnienia sprawy prze organy kompetentene , oraz ukarania winnych , w tym księdza jeżeli dopuścił się przestępstwa. Ponadto zaprotestowałem przeciwko zamieszczenia w nowinach zdjęcia sutanny wraz z koloratką co mogło sugerować że cały kościoł instytucjonalny stosuje takie praktyki i jest w ten proceder utytłany, oczywiście zaraz odezwą się głosy jasnogodzian że tak , co do tego nie mam wątpliwości , ja zaś twierdzę że są to sporadyczne przypadki których wykluczyć nie mogę. Tyle i aż tyle, Natomiast nie ja poruszałem sprawy średniowiecza , nie ja zacząłem pisać o ustroju feudalnym chciałem tylko ukazać bzdury jakie wypisujesz i nie tylko ty. Przecież wyciąganie spraw z odległej przeszłości w której jako instytucja ziemska musiał działać kościół jest niczym innym jak właśnie ukazywanie kościoła i religii w czarnym kolorze, gdyż nie zauważyłem ani jedneg pozytywnego słowa na ten temat. To jak opisałem wcześniej właśnie dzięki kosciołowi wykształcona nowoczesno- postępowawa chołota może go teraz bezkarnie opluwać i oczerniać np. w internecie (poczytaj jakąkolwiek dyskusję na temat religii katolickiej i kościoła katolickiego) . Natomiast dyskusja z tobą jest bezprzedmiotowa , pozostawiam cię w twoim jasnym postrzeganiem i mierzeniu wszystkich jedną miarą tj. jasną i postępową,
g
gozel
W dniu 13.01.2009 o 12:00, ~gość~ napisał:

mmMoże i współcześnie ludziekościoła w tym biskupi wchodzą ci do domu . może również na siłę ściągają ci wspólczesną dziesięcinę, A ile człowieku dajesz na ten kościół że sięgasz aż do starożytności i wieki średnie. Ja wiem że kościół katolicki był zawsze z narodem szczególnie w czasach tragicznych , jak rozbiory Polski , zabory , okres II wojny swiatowej , okres komunizmu. Zresztą kończę z tobą polemikę bo szkoda czasu i słów zawsze będziesz sięgał aż po czasy feudalne o których nie masz zielonego pojęcia , zaś celem twoim jest zawsze uderzyć w kościół katolicki którybył i jest na tym świecie znakiem sprzeciwu. Zresztą tak myśli i robi wielu , tym się nie przejmuj masz dużo naśladowców i kompanów tym temacieDo feudalizmu, wieków średnich ect. sięgnąłeś Ty sam. Ośmieszając się tym samym swoją znajomością ustroju feudalnego. Ponadto przez cąły czas "zasłaniasz" się historią do której ja neui nawiązuję i ciągle zarzucasz mi jakieś ataki na kościół.ł. A ja nie atakuje tylko stwierdzam fakty i to historyczne - stan duchowny był częścia systemu feudalnego i to w cale nie na samym jego końcu. Jeśli ten fakt uważasz na atak na kośćiół to wybacz, żyjemy na jakims innym świecie. Tym postem kończe rozmowę z Tobą, pozostawiając Cię w Twoim mylnym postrzeganiu i mierzeniu wszystkich jedną miarą, niestety ślepą.
~gość~
W dniu 13.01.2009 o 11:31, gozel napisał:

Może po prostu nie zniżyłem sie do Twojego poziomu. W starozytności ustrój feudalny istniał tak samo ale pod inną nazwą - niewolnictwo, tak jak istniały inne religie i oczywiście ich szafarze czyt. kapłani. Którzy jak Ci zapewne wiadomo byli swoiscie uprzywiliowani. Przypomnę Ci również że kościół jako organizacja był częścią systemu feudalnego. Biskupi z troski króla byli posiadaczami włości senioralnych, korzystali z tych samych praw jakimi cieszyli się świeccy możnowładcy. Ponadto kościół pobierał dziesięcinę czyli opłatę stanowiącą dziesiątą cześć dochodów świeckich. NIe wiem czy Twoja wyobraznia działa w ten sposób że tworzysz sobei własną historię- prawdziwą - dla własnych przekonań jesli tak jest to dyskusja o historii z Toba nei ma sensu. Zresztą nie jestem historykiem ani ekspertem.


mm

Może i współcześnie ludziekościoła w tym biskupi wchodzą ci do domu . może również na siłę ściągają ci wspólczesną dziesięcinę, A ile człowieku dajesz na ten kościół że sięgasz aż do starożytności i wieki średnie. Ja wiem że kościół katolicki był zawsze z narodem szczególnie w czasach tragicznych , jak rozbiory Polski , zabory , okres II wojny swiatowej , okres komunizmu. Zresztą kończę z tobą polemikę bo szkoda czasu i słów zawsze będziesz sięgał aż po czasy feudalne o których nie masz zielonego pojęcia , zaś celem twoim jest zawsze uderzyć w kościół katolicki którybył i jest na tym świecie znakiem sprzeciwu. Zresztą tak myśli i robi wielu , tym się nie przejmuj masz dużo naśladowców i kompanów tym temacie
g
gozel
W dniu 12.01.2009 o 21:58, Gość napisał:

Ale feudalizm jako ustrój społeczno-polityczno - ekonomiczny rozpoczął się jescze w starożytności- czyżby w/g ciebie istniał wtedy kościół katolicki. Ustój feudalny polegał na tym że cesarz przydzielał książętom , poźniej także szlachcie swoje ziemie jako lenno , ci z kolei przydzielali je swoim zarządcom a oni poszczególnym chłopom. I nie widzę tu żadnej roli kościoła. Przypomnę ci, bo nie masz o tym zielonego pojęcia że feudalizm występował na całym świecie jako : feudalizm kontynentalny , feudalizm wyspiarski , feudalizm chiński , feudalizm wschodnioeuropejski , feudalizm skandynawski , feudalizm japoński , feudalizm afrykański. - czy kler katolicki miał mocne ogniwo w Chinach . Japonii , Afryce czy skandynawii - niech zadziała twoja wyobraźnia. Jeśli chodzi o mój komentarz dot. średniowiecza była to odpowiedź na stwierdzenia że od średniowiecza kościoł zdzierał z państwa , parafin i chlopów ostatni grosz.. i inne temu podobne głupstwa , mając na uwadze że ludzie kościoła są również grzeszni , skażeni grzechem pierworodnym , popełniali i popełniają również błędy czasem błędy duże , za co Ojciec Św. Jan Paweł II jako jedyny przywódca religijny na świecie kilkakrotnie przepraszał i prosił o wybaczenie.( nikt nigdy Kościoła katolickiego nie przeprosił , a błędy były z różnych stron gdyż nie ma nigdy jednej strony konfliktu.A dlaczego nie pisałem o samochodzie . dlatego że w pierwszym komentarzu pisałem tylko o tym , właśnie , że oskarżyć i ukarać kogoś należy w tym księdza po wyjaśnieniu sprawy przez kompetentene organy ścigania , czy mam to powtarzać jeszcze do znudzenia. A wam radzę tak po koleżeńsku zamiast wypisywać głupstwa i zwykłę kłamstwa żeby tylko dołożyć kościołowi , sięgnijcie przynajniej od czasu do czasu do prawdziwej historii , a pod ciemnym sufitem coś nieco się rozjaśni. Właściwie nie wiem dlaczego się przed tobą usprawiedliwiam, może dlatego że nie byłeś w przeciwieństwie do twego poprzednika jakiegoś kredensa szczególnie zjadliwy i napastliwy. Kończę dyskusję.Może po prostu nie zniżyłem sie do Twojego poziomu.
W starozytności ustrój feudalny istniał tak samo ale pod inną nazwą - niewolnictwo, tak jak istniały inne religie i oczywiście ich szafarze czyt. kapłani. Którzy jak Ci zapewne wiadomo byli swoiscie uprzywiliowani. Przypomnę Ci również że kościół jako organizacja był częścią systemu feudalnego. Biskupi z troski króla byli posiadaczami włości senioralnych, korzystali z tych samych praw jakimi cieszyli się świeccy możnowładcy. Ponadto kościół pobierał dziesięcinę czyli opłatę stanowiącą dziesiątą cześć dochodów świeckich.
NIe wiem czy Twoja wyobraznia działa w ten sposób że tworzysz sobei własną historię- prawdziwą - dla własnych przekonań jesli tak jest to dyskusja o historii z Toba nei ma sensu. Zresztą nie jestem historykiem ani ekspertem.
G
Gość
W dniu 12.01.2009 o 21:04, gozel napisał:

A co ma wspólnego historia szkolnictwa powszechnego z księdzem który jechał kradzionym samochodem ?. Zresztą "kredens" wcale nie napisał że średniowiecze było ciemne, zacofane. Napisał tylko fakt oczywisty że kler był bardzo mocnym ogniwem systemu feudalnego. Kogoś tu chyba emocje poniosły.Ale feudalizm jako ustrój społeczno-polityczno - ekonomiczny rozpoczął się jescze w starożytności- czyżby w/g ciebie istniał wtedy kościół katolicki. Ustój feudalny polegał na tym że cesarz przydzielał książętom , poźniej także szlachcie swoje ziemie jako lenno , ci z kolei przydzielali je swoim zarządcom a oni poszczególnym chłopom. I nie widzę tu żadnej roli kościoła. Przypomnę ci, bo nie masz o tym zielonego pojęcia że feudalizm występował na całym świecie jako : feudalizm kontynentalny , feudalizm wyspiarski , feudalizm chiński , feudalizm wschodnioeuropejski , feudalizm skandynawski , feudalizm japoński , feudalizm afrykański. - czy kler katolicki miał mocne ogniwo w Chinach . Japonii , Afryce czy skandynawii - niech zadziała twoja wyobraźnia. Jeśli chodzi o mój komentarz dot. średniowiecza była to odpowiedź na stwierdzenia że od średniowiecza kościoł zdzierał z państwa , parafin i chlopów ostatni grosz.. i inne temu podobne głupstwa , mając na uwadze że ludzie kościoła są również grzeszni , skażeni grzechem pierworodnym , popełniali i popełniają również błędy czasem błędy duże , za co Ojciec Św. Jan Paweł II jako jedyny przywódca religijny na świecie kilkakrotnie przepraszał i prosił o wybaczenie.( nikt nigdy Kościoła katolickiego nie przeprosił , a błędy były z różnych stron gdyż nie ma nigdy jednej strony konfliktu.
A dlaczego nie pisałem o samochodzie . dlatego że w pierwszym komentarzu pisałem tylko o tym , właśnie , że oskarżyć i ukarać kogoś należy w tym księdza po wyjaśnieniu sprawy przez kompetentene organy ścigania , czy mam to powtarzać jeszcze do znudzenia. A wam radzę tak po koleżeńsku zamiast wypisywać głupstwa i zwykłę kłamstwa żeby tylko dołożyć kościołowi , sięgnijcie przynajniej od czasu do czasu do prawdziwej historii , a pod ciemnym sufitem coś nieco się rozjaśni. Właściwie nie wiem dlaczego się przed tobą usprawiedliwiam, może dlatego że nie byłeś w przeciwieństwie do twego poprzednika jakiegoś kredensa szczególnie zjadliwy i napastliwy. Kończę dyskusję.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3