Kto pociągnie partyjne listy podczas wyborów parlamentarnych 2011 na Podkarpaciu?

Andrzej Plęs
Wiceminister Jan Bury, pewniak do Sejmu na rzeszowsko-tarnobrzeskiej liście PSL / Start do Senatu zapowiedział Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Na swojej liście chciało go mieć SLD. Póki co SLD ostrożnie zapowiada, że go poprze. / Kazimierz Jaworski zamierzał startować do Senatu z listy PiS. Jeśli nie znajdzie tam miejsca, możliwe że stworzy własny komitet wyborczy.
Wiceminister Jan Bury, pewniak do Sejmu na rzeszowsko-tarnobrzeskiej liście PSL / Start do Senatu zapowiedział Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Na swojej liście chciało go mieć SLD. Póki co SLD ostrożnie zapowiada, że go poprze. / Kazimierz Jaworski zamierzał startować do Senatu z listy PiS. Jeśli nie znajdzie tam miejsca, możliwe że stworzy własny komitet wyborczy. D.Danek/K.Baranowska
Platforma obiecuje, że nie będzie straszyła PiS-em. PiS zapewnia, że nie będzie kampanii negatywnej. PSL dogadał się z koalicjantem i nie przewiduje bratobójczej wojny. SLD rozgląda się za posiłkami. Przecież najważniejsze są nazwiska.

Partie rozwijają bojowe chorągwie, przygotowania do wyborów 9 października ruszają, choć trochę niemrawo, bo to wciąż jeszcze okres wakacyjny.

Rzeszowsko-tarnobrzeską listę Platformy Obywatelskiej do Sejmu "pociągnie" Zbigniew Rynasiewicz, a krośnieńsko-przemyską - Małgorzata Chomycz, obecnie wojewoda podkarpacki. Krystyna Skowrońska - to kolejny mocny punkt Platformy tarnobrzesko-rzeszowskiej. W powiecie bieszczadzkim sukces Elżbiety Łukacijewskiej może zdyskontować Renata Szczepańska, wójt Cisnej. W obydwu trudnych dla siebie podkarpackich obwodach Platforma liczy na więcej mandatów po najbliższych wyborach, niż ma ich obecnie.

Z Przemyśla chce mieć senatora Macieja Lewickiego, z Tarnobrzega, Niska i Stalowej Woli - Zygmunta Cholewińskiego. A do Sejmu - 5 mandatów z okręgu rzeszowskiego-tarnobrzeskiego i 4 - z krośnieńsko-przemyskiego. W obu - o jeden więcej, niż ma w obecnej kadencji.

Platforma w tej kampanii stawia na bezpośredni kontakt z wyborcami, żeby pokazać, co dla nich zrobiła przez ostatnie 4 lata. Ten sam cel ma kolportaż 90 tys. broszurek "Polska w budowie" i mapek, które wolontariusze PO już noszą do domów. Kampanii negatywnej nie będzie, więc "straszenia pisem" też nie, bo:

- PiS dostatecznie sobą wystraszył wyborców, nie musimy się dokładać - tłumaczy Bartosz Szczepański, szef sztabu kampanii podkarpackiej Platformy. - Wyborców trzeba przekonać pozytywnym przekazem, a nie straszeniem, że jest jeszcze gorzej, niż im się wydaje.

I cieszy się, że w kampanii internetowej PO zdystansowała PiS na Facebooku, istnieje na Twitterze, wrzuca filmy na You Tube. Na billboardach też będzie, bo nie można dopuścić do tego, żeby konkurencja zdominowała tę formę promocji. Zsumowany koszt kampanii w obu podkarpackich okręgach "sejmowych" i czterech "senackich", to 300 - 500 tys. zł.

Nie będzie "straszenia pisem", będzie chwalenie ostatnich czterech lat, obietnic na następne cztery na razie nie będzie.

- Nasza akcje "Polska w budowie:" skończy się 10 września, wtedy zaprezentujemy nasze propozycje dla Podkarpacia - obiecuje Szczepański.

I mówi, że w propozycjach Platforma na pewno nie będzie odgrzewać pomysłów sprzed 5 lat, jak robi to PiS.

PiS - powrót do przyszłości

Pełna i oficjalna lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu jest tajna do soboty, kiedy to zostanie oficjalnie zainaugurowana kampania przedwyborcza tej partii. Wiadomo, że na listach znajdą się dotychczasowi parlamentarzyści. Niespodzianką może być lista "senacka". Powrót do Senatu planuje Janina Sagatowska, senator AWS (1997-2001) i "Bloku Senat 2001" (2001-2005). Bez powodzenia startowała z własnego komitetu do senatu w 2005 roku i - z listy PiS - do europarlamentu w 2009 r. Od jesieni ub. roku - radna PiS w sejmiku województwa.

Jeszcze większą niespodzianką na liście rzeszowskiej PiS do Senatu może być nazwisko Grzegorza Biereckiego, prezesa Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. Z Podkarpaciem nie ma nic wspólnego, ale o jego obecności wśród podkarpackich kandydatów zdecydowała warszawska centrala partii. O ścisłym powiązaniu PiS i SKOK mówiło się i pisało niejednokrotnie, parlamentarzyści PiS jawnie deklarowali, że nie pozwolą na objęcie SKOK-ów przez Komisję Nadzoru Finansowego, któremu podlegają banki, do czego dążyła PO. W 2005 roku SKOK im. Stefczyka pożyczył Przemysławowi Gosiewskiemu 30 tys. zł na kampanię przedwyborczą, SKOKi zatrudniają działaczy PiS.

Kolejna niespodzianka, tym razem spodziewana - na listach do Senatu może zabraknąć Kazimierza Jaworskiego, który przed 4 laty osiągnął znakomity wynik wyborczy - ponad 188 tys. głosów. Ale po wyborach samorządowych 2010 r. ośmielił się wielokrotnie skrytykować partię, pisząc o niej na swojej stronie internetowej m.in.: "Mechanizm funkcjonuje w ten sposób, że najlepiej nie mieć żadnych własnych pomysłów i zdawać się jedynie na to, co wskazuje ściągawka głosowań".

Takiej nielojalności PiS nie wybacza, choć jeszcze przed dwoma dniami mówiło się, że Jaworski jednak trafi na listy PiS. Nieoficjalnie wiadomo, że wobec niechęci tej partii, starał się o poparcie PSL. Bez skutku, bo PSL zdecydowało się poprzeć Ferenca. Być może wystartuje z własnego komitetu wyborczego. Czas na jego rejestrację ma do 29 sierpnia.

W czwartek pojawiły się jednak przecieki, że PiS postawi w Rzeszowie na Jaworskiego, a Bierecki prawdopodobnie wystartuje w innym okręgu. Wszystko zdecyduje się w najbliższych dniach.
Z okręgu krośnieńsko-przemyskiego do Senatu Kandydować będą Alicja Zając i Andrzej Matusiewicz.
Co obiecuje PiS dla Podkarpacia? Nowych propozycji raczej nie będzie, raczej "Powrót do przyszłości".

- Kontynuacja zaniechanych przez rząd PO działań, jakie rozpoczęliśmy w 2005 roku - deklaruje poseł Stanisław Ożóg. - Infrastruktura drogowa, kolejowa, instalacje przeciwpowodziowe, czyli program ochrony górnego dorzecza Wisły. Poza tym - przejścia graniczne, służba zdrowia i nauka.

PiS nie precyzuje, ile mandatów poselskich i senatorskich chce pozyskać w najbliższych wyborach, ale - chcemy powiększyć stan posiadania - zapowiada poseł Ożóg. Jak?

- Przede wszystkim przez bezpośrednie spotkania z wyborcami, ale też plakaty, ulotki, billboardy - mówi Waldemar Pijar, szef sztabu kampanii podkarpackiego PiS.

- Będzie też kontakt z wyborcami w mediach elektronicznych i Internecie. Budżet kampanijny PiS nie został jeszcze ustalony, ale zgodnie z Kodeksem Wyborczym nie może przekroczyć 54 -55 tys. zł na jednego kandydata. W znaczniej części kampania będzie finansowana z funduszy własnych kandydatów - informuje szef kampanii PiS.

Dopuszczalne jest, by poszczególni kandydaci występowali pod własnymi hasłami wyborczymi, o ile nie będą w sprzeczności z hasłem ogólnopolskim partii. A to - na razie - nie jest znane. Kampanii negatywnej nie będzie - obiecują w PiS - ale trudno będzie uniknąć krytyki rządu.

- Chcemy odbudować Polskę, bo ta Polska jest zrujnowana pod rządami Platformy - stawia diagnozę Pijar. Co do odbudowania jest na Podkarpaciu? Szef sztabu odsyła do programu Rozwój Polski Wschodniej. I dodaje jeszcze: szybkie połączenia kolejowe i kołowe ze stolicą kraju. Czyli to, o co do Senatu idzie walczyć Tadeusz Ferenc, którego z PiS dzieli wszystko. Poza programem wyborczym?

Lewica trochę emerytalna

"Jedynki" na sejmowych listach SLD mają "pociągnąć" resztę kandydatów. Także finansowo. Tomasz Kamiński będzie gwiazdą lewicy w okręgu rzeszowskim, a Wojciech Domaradzki w przemysko-krośnieńskim. Listę lewicy do Sejmu wesprze nazwiskiem Marta Niewczas. Okrętem flagowym w wyborach senackich miał być Tadeusz Ferenc i choć rozmowy między prezydentem Rzeszowa a podkarpackim SLD wciąż ponoć trwają, przedstawiciele podkarpackiej lewicy mówią ostrożnie, że SLD "poprze Tadeusza Ferenca". Na start z listy SLD do Senatu z okręgu rzeszowskiego prawie zgodził się Edward Brzostowski.

Sejmowa lista SLD ciągle nie jest zamknięta.

- Prowadzimy jeszcze rozmowy z koalicjantami, między innymi z Krajową Partią Emerytów i rencistów - informuje Bogumił Kochman, dyrektor Rady Wojewódzkiej SLD.

Koszt kampanii dla całego regionu ma się zamknąć w kwocie 150 - 200 tys. zł, przy czym

- Jest wola wszystkich kandydatów, by ci z pierwszych miejsc wsparli kampanię reszty - dodaje Kochman. - Zawsze tak było, że trzy czołowe miejsca na liście "wyłożą" na kampanię pozostałych.
Plan minimum: wprowadzić do Sejmu po dwóch przedstawicieli z każdego z obu okręgów wyborczych i jednego senatora z regionu. Jak?

- Przede wszystkim kampania bezpośrednia, spotkania z ludźmi, będziemy też aktywni w Internecie - precyzuje Kochman. - Może "ugramy" pięć mandatów poselskich, wszystko zależy od frekwencji.
Pod jakim hasłem lewica będzie prowadzić kampanię, na jaki temat? Na razie nie wiadomo.

- W niedzielę będzie konwencja wyborcza, wtedy zapadną ostateczne decyzje - obiecuje Kochman.

PSL terenem mocny

Kampanii domokrążców w PSL uprawiać nie będą, od drzwi do drzwi chodzić nie zamierzają. Mają dostatecznie silne struktury w terenie, by zorganizować moc spotkań z wyborcami. Będą się też promować na billboardach, tablicach LED, mają zamówiony czas antenowy w radio i telewizji.

- Ale najważniejszy jest bezpośredni kontakt z wyborcami - podkreśla Bogusław Płodzień, dyrektor Biura Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie. - Pracują nad tym nie tylko kandydaci, ale też radni sejmiku, także marszałek Karapyta, wielu ludzi, którzy bezpośrednio w wyborach nie biorą udziału.

W najbliższych wyborach chcą przypomnieć swoje propozycje jeszcze z kampanii samorządowej: bezpłatny dostęp do służby zdrowia i edukacji, i polityka rolna, ochrona rynku rolnego, polityka prorodzinna, więc sieć przedszkoli i żłobków.

"Lokomotywami" list PSL mają być wiceminister Jan Bury i poseł Mieczysław Kasprzak.

- Z naszych list startuje trzech starostów, sześciu lub siedmiu wójtów i burmistrzów, czwórka lekarzy - wylicza Płodzień. - Każdy z nich ma osiągnięcia życiowe, doświadczenia i chce im się popracować dla innych. Mamy bardzo interesującą panią doktor z Łańcuta, która każdy wolny czas spęcza w Afryce, ratując ludzi chorych na trąd i choroby tropikalne.

W obu okręgach wyborczych do Sejmu PLS chce zdobyć minimum cztery mandaty i przynajmniej jeden senatorski na trzech zaproponowanych kandydatów. Teraz ludowcy mają trzech posłów z Podkarpacia. Bratobójczej wojny z koalicjantem nie będzie. Przynajmniej w walce o Senat. Z rzeszowskiego okręgu do Senatu wystartuje Mariusz Kawa, poprze go Platforma, która nie wystawia tu swojego kandydata. W zamian PSL poprze w Przemyślu Macieja Lewickiego z PO. Tam PSL nie wystawia swojego kandydata.
- Takie są uzgodnienia między panem Burym a panem Rynasiewiczem - tłumaczy Płodzień.
Koszt kampanii PSL jeszcze nie ustalony.

***
Zastrzec trzeba jedno - wyborcze szachy trwają. Listy jeszcze nie zamknięte, nazwiska mogą się zmienić i być może w ostatniej chwili ktoś wyciągnie jakiegoś asa z rękawa.

Wiceminister Jan Bury, pewniak do Sejmu na rzeszowsko-tarnobrzeskiej liście PSL

Zbigniew Rynasiewicz ma pociągnąć rzeszowsko-tarnobrzeską listę Platformy Obywatelskiej do Sejmu.

Jeśli potwierdzi się kandydatura Grzegorza Biereckiego, prezesa SKOK, który ma być jedynką na liście rzeszowskiej PiS do Senatu, będzie to największa niespodzianka tej kampanii.

Kazimierz Jaworski zamierzał startować do Senatu z listy PiS. Jeśli nie znajdzie tam miejsca, możliwe że stworzy własny komitet wyborczy.

Start do Senatu zapowiedział Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Na swojej liście chciało go mieć SLD. Póki co SLD ostrożnie zapowiada, że go poprze.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 7

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

o
obserwator

Ciekawe czym zajmuje się obecnie Pani Małgosia Chmiel. Napewno jest to osoba pełna energo twórczej. Brzozów takie osoby powinien popierać/ To że ma swoje zdanie to wielka Jej zaleta.

o
obserwator
ODEZWA PO MORDERSTWIE

Drodzy Rodacy i Krajanie
- tutaj ciężkie mam pytanie.
Co się z naszą Polską stanie?
- kto odpowiedź da też na nie?

Gdybym odpowiedzieć mógł,
- tu odpowiedź zna sam Bóg.
Bo tak dalej być nie może,
- chroń nas ode złego Boże.

Tutaj w Polsce w pewnej chwili,
- w pazerności się zgubili.
A,że będę bardziej szczery,
- z zachłanności są afery.
Nie wygodne więc ,,Leppery"
- z morderstwami więc numery.

Weźmy pensje z wielu spółek,
- ile biednym dałbym bułek.
Czym się oni zasłużyli,
- czy o Polskę tez walczyli.
Czy się kiedyś narażali,
- to są ludzie podli mali.

Powiem ja tu zatem śmiało,
- takich gnid jest dziś nie mało.
Jak Schetyna poseł Bury,
- to kanalie no i szczury.

To są tylko dwa nazwiska,
- i już leci piana z pyska.
I jest jeszcze wielu takich,
- zdrajców siakich ,,peosiakich"

Nowy Lepper jest potrzebny,
- bo inaczej naród biedny.
Wiem jak to też i naprawić,
- życie przyjemniejszym sprawić.

Program mój jest wciąż otwarty,
- i najwięcej też coś warty.
,,Ci co na szczyty wędrują"
- za najniższą krajową pracują.
Biedę by tu dostrzegali,
- byt by wszystkim polepszali.

A w nagrodę za cztery lata,
- jeśli praca ich coś warta.
Kredyt tani niech dostają,
- i biznesy zakładają.
Wtedy niech się dorabiają.

A ten układ co teraz leży,
- to do sejmu idą nie szczerzy.
Aferzyści i złodzieje,
- i się w kraju źle dziś dzieje.

Sobiesiaki, Chlebowszczaki,Schetyniaki,
- Tusiaki Stokłosiaki i nagorsze też robaki.
To jest Polski obraz taki,
- mogę ja iść, i do paki.

Nie bałem się ja komuny,
- nie bałem się też wariatów.
Ani ,,pseudodemokratów"
- co Kraj okradają.
A Naród to gdzieś mają.

autor:Krzysztof Szczurko ps KYSY Trybun Ludowy
powiem prościej pierwszy żołnierz Solidarności
w 1974 roku strajkowałem,
jeszcze o Wałęsie nie słyszałem.

Około 80 razy kolegia i grzywny miałem,
- bo z komuny się nabijałem.
Dla Solidarności się poświęcałem.
- ani podziękowania nie dostałem.

Dziś ktoś może nie wie czemu ,
- mam ja akta z IP-e-e-N-u.
A ja wiem dlaczego,
- mam i Statut Pokrzywdzonego,
I co mnie z tego.

Gnoje co nic nie robili,
- to Prezydenci ich odznaczyli.
Za moimi plecami stali,
- i się zemnie śmiali

I Ty Tusku co trzymasz z mafią ruską
- oraz Ty Panie Komorowski,
- co dziś chcesz być taki ,,boski".
Co Polski nie bronicie,
- obcym w ...... włazicie.
I kłamiecie w żywe oczy,
- jaki Kraj nasz jest uroczy.

A tu mówią taka bieda,
- że z diet poselskich żyć się nie da.
Gdy poselskie pensje tycie,
- z czego żyjesz emerycie?

A no masz Ty przeżyć z cuda.
Wiedz, że poseł fałsz obłuda.
I największym wrogiem Polski i Narodu,
- co już pół przymiera z głodu.
Jest własny Rząd i Parlament,
- bo wykończą Was na amen t.

Tam dla kraju czasu nie mają,
- bo już na pokolenia się zabezpieczają.
Wy się dla nich nie liczycie,
- najważniejsze jest ich życie.

I powiedzą w pewnej chwili,
- to pomyłka żeście się narodzili
7 sierpnia2011
Proszę kontakt czytelnika,
- bo krytyki nie unikam.
Podam tajny numer który,
-dzwoni wprost do mej komóry.
605-409-329
mam i gotowy,
- telefon domowy (17)27-75-708
oraz adres E-mailowy
kysyprzemysl@gmail.com
to komputer na mój dom
prawa autorskie w każdą stronę,
- są przeze mnie zastrzeżone
K
KYSY

ODEZWA PO MORDERSTWIE

Drodzy Rodacy i Krajanie
- tutaj ciężkie mam pytanie.
Co się z naszą Polską stanie?
- kto odpowiedź da też na nie?

Gdybym odpowiedzieć mógł,
- tu odpowiedź zna sam Bóg.
Bo tak dalej być nie może,
- chroń nas ode złego Boże.

Tutaj w Polsce w pewnej chwili,
- w pazerności się zgubili.
A,że będę bardziej szczery,
- z zachłanności są afery.
Nie wygodne więc ,,Leppery"
- z morderstwami więc numery.

Weźmy pensje z wielu spółek,
- ile biednym dałbym bułek.
Czym się oni zasłużyli,
- czy o Polskę tez walczyli.
Czy się kiedyś narażali,
- to są ludzie podli mali.

Powiem ja tu zatem śmiało,
- takich gnid jest dziś nie mało.
Jak Schetyna poseł Bury,
- to kanalie no i szczury.

To są tylko dwa nazwiska,
- i już leci piana z pyska.
I jest jeszcze wielu takich,
- zdrajców siakich ,,peosiakich"

Nowy Lepper jest potrzebny,
- bo inaczej naród biedny.
Wiem jak to też i naprawić,
- życie przyjemniejszym sprawić.

Program mój jest wciąż otwarty,
- i najwięcej też coś warty.
,,Ci co na szczyty wędrują"
- za najniższą krajową pracują.
Biedę by tu dostrzegali,
- byt by wszystkim polepszali.

A w nagrodę za cztery lata,
- jeśli praca ich coś warta.
Kredyt tani niech dostają,
- i biznesy zakładają.
Wtedy niech się dorabiają.

A ten układ co teraz leży,
- to do sejmu idą nie szczerzy.
Aferzyści i złodzieje,
- i się w kraju źle dziś dzieje.

Sobiesiaki, Chlebowszczaki,Schetyniaki,
- Tusiaki Stokłosiaki i nagorsze też robaki.
To jest Polski obraz taki,
- mogę ja iść, i do paki.

Nie bałem się ja komuny,
- nie bałem się też wariatów.
Ani ,,pseudodemokratów"
- co Kraj okradają.
A Naród to gdzieś mają.

autor:Krzysztof Szczurko ps KYSY Trybun Ludowy
powiem prościej pierwszy żołnierz Solidarności
w 1974 roku strajkowałem,
jeszcze o Wałęsie nie słyszałem.

Około 80 razy kolegia i grzywny miałem,
- bo z komuny się nabijałem.
Dla Solidarności się poświęcałem.
- ani podziękowania nie dostałem.

Dziś ktoś może nie wie czemu ,
- mam ja akta z IP-e-e-N-u.
A ja wiem dlaczego,
- mam i Statut Pokrzywdzonego,
I co mnie z tego.

Gnoje co nic nie robili,
- to Prezydenci ich odznaczyli.
Za moimi plecami stali,
- i się zemnie śmiali

I Ty Tusku co trzymasz z mafią ruską
- oraz Ty Panie Komorowski,
- co dziś chcesz być taki ,,boski".
Co Polski nie bronicie,
- obcym w ...... włazicie.
I kłamiecie w żywe oczy,
- jaki Kraj nasz jest uroczy.

A tu mówią taka bieda,
- że z diet poselskich żyć się nie da.
Gdy poselskie pensje tycie,
- z czego żyjesz emerycie?

A no masz Ty przeżyć z cuda.
Wiedz, że poseł fałsz obłuda.
I największym wrogiem Polski i Narodu,
- co już pół przymiera z głodu.
Jest własny Rząd i Parlament,
- bo wykończą Was na amen t.

Tam dla kraju czasu nie mają,
- bo już na pokolenia się zabezpieczają.
Wy się dla nich nie liczycie,
- najważniejsze jest ich życie.

I powiedzą w pewnej chwili,
- to pomyłka żeście się narodzili
7 sierpnia2011
Proszę kontakt czytelnika,
- bo krytyki nie unikam.
Podam tajny numer który,
-dzwoni wprost do mej komóry.
605-409-329
mam i gotowy,
- telefon domowy (17)27-75-708
oraz adres E-mailowy
kysyprzemysl@gmail.com
to komputer na mój dom
prawa autorskie w każdą stronę,
- są przeze mnie zastrzeżone

K
KYSY

UCZCIWY PROGRAM WYBORCZY
WYBORY 2011

Proszę Państwa,
Widzę ja dziś Polski dwie,
- powiem jak kto słuchać chce.

Jedną taką jaką na dziś mamy,
- z jak najgorszej strony znamy.
Rozkradaną i szarpaną ,
- oraz także omamianą.

Młodzi z Polski uciekają,
- bo przyszłości tu nie mają.
Pełno afer i przekrętów,
- mniejszych większych też zamętów.

Wszystko to też, na ostatku,
- zmierza w końcu do upadku.
Mamy także rządy Tuska,
- Polska znowu będzie ruska.

Smoleńsk tego był dowodem,
- ze zdradzieckim rodowodem.
Tam dowody wszystkie mieli,
- i robili to co chcieli.

Tuska rząd to nic nie gadał,
- nawet prawdy sam nie badał.
Szkoda czasu na gadanie,
- źle się z taką Polską stanie.

Jaką drugą Polskę widzę?
- to się mówić tu nie wstydzę.

Taką- z wolna naprawianą,
- oraz też nie okłamywaną.

Człowiek godnie nagradzany,
- nie jak dzisiaj okradany.
Gdzie za ciężką pracę ,
- ma też marną płacę.

Młodzież też i nie uciekają,
-tu Ją godna przyszłość czeka.

Ale żeby tak się stało,
- cóż by zrobić należało?

Program mój jest wciąż otwarty,
- i najwięcej też coś warty.

Praca w Rządzie,
- w Samorządzie ,
Także w sejmie,
- gdzie przyjemnie.

To powinna być społeczna,
- wtedy będzie i skuteczna.

Płacę najniższą krajową,
- nie jak teraz balonową.
By wybrańcy dostawali,
- wtedy życie by też znali.

Biedę ludzką odczuwali,
- prawa by nam uchwalali,
- życie wszystkim poprawiali.
Kraj też z wolna naprawiali.

Niech i przywileje mają,
- bloczki do barów dostają.
I dla żony i dla dzieci,
- niechaj głód im też nie świeci.

I przejazdy więc darmowe,
- nawet te samolotowe.
Samochody z dolnych półek,
- niech nie wiążą żadnych spółek.

A na koniec też dostali,
- bo społecznie pracowali.
Kredyt tani biznesowy,
- by już biedę mieli z głowy.

A kto dalej też zostanie,
- to już średnią niech dostanie.
Oraz tamte przywileje,
- i niech nikt się tu nie śmieje.

Jeśli tego nie spełnimy,
- naszą Polskę wnet stracimy.
Szybciej niż to dziś myślimy.

- Solidarność jest zdradzona,
POLSKA nasza zagrożona.

Dziś u władzy mamy gości,
- znanych tylko z pazerności.
No i dodam tu a jakże,
- z nienawiści - afer także.

Jeśli kto mnie dobrze słyszy,
-mówi do was Trybun KYSY…

30 sierpnia 2011 godz 6,10-6,25
Podam tajny numer który,
- jest do nowej mej komóry:
782-119-573
Oraz gotowy ,
adres E-mailowy:
kysyprzemysl@gmail.com
i telefon na mój dom:(17)27-75-708

KRZYSZTOF SZCZURKO student
URz Ekonomia I-go stopnia studia stacjonarne

K
KYSY

UCZCIWY PROGRAM WYBORCZY
WYBORY 2011

Proszę Państwa,
Widzę ja dziś Polski dwie,
- powiem jak kto słuchać chce.

Jedną taką jaką na dziś mamy,
- z jak najgorszej strony znamy.
Rozkradaną i szarpaną ,
- oraz także omamianą.

Młodzi z Polski uciekają,
- bo przyszłości tu nie mają.
Pełno afer i przekrętów,
- mniejszych większych też zamętów.

Wszystko to też, na ostatku,
- zmierza w końcu do upadku.
Mamy także rządy Tuska,
- Polska znowu będzie ruska.

Smoleńsk tego był dowodem,
- ze zdradzieckim rodowodem.
Tam dowody wszystkie mieli,
- i robili to co chcieli.

Tuska rząd to nic nie gadał,
- nawet prawdy sam nie badał.
Szkoda czasu na gadanie,
- źle się z taką Polską stanie.

Jaką drugą Polskę widzę?
- to się mówić tu nie wstydzę.

Taką- z wolna naprawianą,
- oraz też nie okłamywaną.

Człowiek godnie nagradzany,
- nie jak dzisiaj okradany.
Gdzie za ciężką pracę ,
- ma też marną płacę.

Młodzież też i nie uciekają,
-tu Ją godna przyszłość czeka.

Ale żeby tak się stało,
- cóż by zrobić należało?

Program mój jest wciąż otwarty,
- i najwięcej też coś warty.

Praca w Rządzie,
- w Samorządzie ,
Także w sejmie,
- gdzie przyjemnie.

To powinna być społeczna,
- wtedy będzie i skuteczna.

Płacę najniższą krajową,
- nie jak teraz balonową.
By wybrańcy dostawali,
- wtedy życie by też znali.

Biedę ludzką odczuwali,
- prawa by nam uchwalali,
- życie wszystkim poprawiali.
Kraj też z wolna naprawiali.

Niech i przywileje mają,
- bloczki do barów dostają.
I dla żony i dla dzieci,
- niechaj głód im też nie świeci.

I przejazdy więc darmowe,
- nawet te samolotowe.
Samochody z dolnych półek,
- niech nie wiążą żadnych spółek.

A na koniec też dostali,
- bo społecznie pracowali.
Kredyt tani biznesowy,
- by już biedę mieli z głowy.

A kto dalej też zostanie,
- to już średnią niech dostanie.
Oraz tamte przywileje,
- i niech nikt się tu nie śmieje.

Jeśli tego nie spełnimy,
- naszą Polskę wnet stracimy.
Szybciej niż to dziś myślimy.

- Solidarność jest zdradzona,
POLSKA nasza zagrożona.

Dziś u władzy mamy gości,
- znanych tylko z pazerności.
No i dodam tu a jakże,
- z nienawiści - afer także.

Jeśli kto mnie dobrze słyszy,
-mówi do was Trybun KYSY…

30 sierpnia 2011 godz 6,10-6,25
Podam tajny numer który,
- jest do nowej mej komóry:
782-119-573
Oraz gotowy ,
adres E-mailowy:
kysyprzemysl@gmail.com
i telefon na mój dom:(17)27-75-708

KRZYSZTOF SZCZURKO student
URz Ekonomia I-go stopnia studia stacjonarne

w
wyborca

PAN BURY!!!!!!!!!!! TYLKO ON POTRAFI WYDAĆ 15 tysięcy za kolację z naszych pieniędzy--------GŁOSUJMY NA NIEGO niech się śmieje
z nas i jada swoje kolacyjki------- bo jak nie zostanie posłem to nie wyżyje ----- kto zaprosi GO na taką kolacyjkę, chyba nie rodzinka z jego rodzinnej wiochy ?????????

o
obserwator

Jak są tacy dobrzy to wyborcy to docenią znajdą ich na liście,nie wierzą ze ostatni będą pierwszymi.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3