KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonała Polmlek Lidzbark Warmiński

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Nie było niespodzianki w pierwszym meczu finału play off o mistrzostwo Polski kobiet. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg do zera pokonała Polmlek Lidzbark Warmiński.

To, że żadna z zawodniczek Enea Siarki nie przegrała swojego pojedynku nie oznacza jednak, że mecz ten przebiegł dla nich łatwo.

Problemy zwłaszcza miała Elizabeta Samara. Rumunka mierzyła się z Ma Wenting, przed która kilkukrotnie przestrzegał Zbigniew Nęcek na nią wskazując jak na tę, która jest w obozie rywalek najmocniejsza. I faktycznie, Chinka z norweskim paszportem w tym sezonie ogrywała już Li Qian oraz Han Ying, a pojedynek z Samarą zaczęła od wygrania dwóch pierwszych setów.

Trzeciego przegrała, ale w czwartym wyszła nawet na prowadzenie 9:6 i wydawało się, że musi już rozstrzygnąć to starcie na swoją korzyść. Wtedy jednak tenisistka Siarki wygrała pięć kolejnych punktów, potem następnego seta i mogła zapisać zwycięstwo na swoje konto.

Następnie do stołu podeszły Han Ying i Ruifang Dog. W tym starciu byliśmy świadkami najmniejszej ilości emocji. Zawodniczka Polmleku tylko w trzecim secie była w stanie nawiązać w miarę wyrównaną walkę, ale ostatecznie przegrała całe spotkanie 0:3.

W jednej partii duże kłopoty miała za to Li Qian. Daria Trigolos była w stanie wygrać ją do trzech, ale pozostałe sety padły łupem Polki chińskiego pochodzenia. Najbardziej zaciętą walkę między tymi dwiema paniami oglądaliśmy w secie numer cztery, którego popularna “Mała” wygrała ostatecznie różnicą dwóch punktów.

Rewanż, podczas którego Enea Siarka bronić będzie solidnej zaliczki trzech wygranych pojedynków i setów 9:3, odbędzie się już w jutro, w czwartek, w Tarnobrzegu.

Początek zmagań o godzinie siedemnastej, a po ich zakończeniu odbędzie się uroczysta dekoracja dwóch najlepszych drużyn tenisa stołowego kobiet w Polsce.

Polmlek Lidzbark Warmiński - KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3

Ma Wenting - Elizabeta Samara 2:3 (11:8, 11:8, 6:11, 9:11. 9:11)
Ruifang Dong - Han Ying 0:3 (4:11, 5:11, 8:11)
Daria Trigolos - Li Qian 1:3 (8:11, 11:3, 9:11, 5:11)