KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg udanie wznowił rozgrywki ekstraklasowe. Pokonał UKS Dojlidy Białystok i KS Gotyk Toruń

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Od piątku do soboty zawodniczki KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg zagrały dwa mecze ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka nie dopuściły do tego, by ich przeciwniczki mogły sprawić jakąkolwiek niespodziankę i zanotowały trzy zwycięstwa.

UKS Dojlidy Białystok - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2:3
Katarzyna Grzybowska-Franc - Wiktorija Pawłowicz 3:2 (11:8, 11:6, 8:11, 9:11, 11:5)
Michalina Górska - Elizabeta Samara 0:3 (2:11, 3:11, 3:11)
Daria Kisiel - Agata Zakrzewska 3:0 (11:5, 11:7, 11:4)
Katarzyna Grzybowska-Franc - Elizabeta Samara 1:3 (11:5, 7:11, 7:11, 9:11)
Kamila Gryko - Wiktorija Pawłowicz 0:3 (6:11, 3:11, 3:11)

Tarnobrzeżanki zaczęły swój mini maraton ligowy od spotkania z UKS Dojlidy Białystok na wyjeździe i było to starcie nadspodziewanie emocjonujące.

Wszystko zaczęło się od pojedynku Wiktorii Pawłowicz z Katarzyną Grzybowską-Franc. Reprezentantka podlaskiego klubu wygrała dwa pierwsze sety, ale kiedy w dwóch kolejnych triumfowała doświadczona Białorusinka, to wydawało się, że Enea Siarkopol dopisze sobie mały punkt na swoje konto za ten pojedynek. Tak się jednak nie stało, a zawodniczka Enea Siarkopolu przegrała ostatnią partię do pięciu.

W drugim pojedynku Elizabeta Samara ograła pewnie, przegrywając tylko osiem piłek w trzech setach, Michalinę Górską. Później jednak do zera swój mecz z Darią Kisiel przegrała Agata Zakrzewska.

W czwartym pojedynku Katarzyna Grzybowska-Franc zaczęła od pewnego zwycięstwa w pierwszym secie z Elizabetą Samarą i można było zacząć się zastanawiać, czy gospodynie nie doprowadzą do niespodzianki i nie zwyciężą w tym meczu. Tak się jednak nie stało, a Samara wygrała pozostałe sety. W piątym pojedynku Elizabeta Samara nie miała żadnym problemów z ograniem Kamili Gryko.

KS Gotyk Toruń - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3
Tatiana Kukulkova - Wiktorija Pawłowicz 0:3 (8:11, 4:11, 8:11)
Emilia Maruszak - Elizabeta Samara 0:3 (2:11, 2:11, 0:11)
Zuzanna Błazjewicz - Julia Ślązak 0:3 (7:11, 4:11, 6:11).

W drugim, sobotnim spotkaniu, Enea Siarkopol mierzył się na wyjeździe z KS Gotyk Toruń i miał jeszcze mniej problemów z zakończeniem zwycięstwem swojego meczu.

Tym razem mecz zaczął pojedynek Wiktorii Pawłowicz z Tatianą Kulkuvoą. Zawodniczka z zespołu mistrzyń Polski wygrała ten mecz do zera, choć sety pierwszy i trzeci były stosunkowo wyrównane.

W drugim meczu Elizabeta Samara mierzyła się z Emilią Maruszak i nie dała swojej rywalce najmniejszych szans - pierwsze dwa sety wygrywała do dwóch, a trzeci do zera. Rumunka zanotowała błyskawiczny triumf.

W trzecim spotkaniu Jula Ślązak pewnie poradziła sobie z Zuzanną Błażejewicz, wygrywając z nią do siedmiu, czterech oraz do sześciu.