KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrał z Linz AG Froschberg w Lidze Mistrzyń. Kolejna pewna wygrana mistrzyń Polski

Damian Wiśniewski
Fu Yu wygrała swój mecz do zera
Fu Yu wygrała swój mecz do zera Piotr Morawski / Enea Siarkopol Tarnobrzeg
W drugim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg odniósł drugie pewne zwycięstwo. W starciu z Linz AG Froschberg mistrzynie Polski nie straciły nawet jednego seta!

Linz AG Froschberg - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3
Sofia Polcanova - Han Ying 0:3 (8:11, 5:11, 5:11)
Margaryta Pesotska - Fu Yu 0:3 (8:11, 10:12, 11:13)
Suthasini Sawettabut -Xiaoxin Yang 0:3 (4:11, 3:11, 2:11)

Tuż przed południem Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonał do zera czeski Ttc Moravsky Krumlov, a wieczorem przyszło mu się zmierzyć z jednym z faworytów do wygrania grupy, Linz AG Froschberg.

Trener Zbigniew Nęcek desygnował do gry na to spotkanie taką samą trójkę zawodniczek, jak do pierwszego meczu: reprezentantkę Niemiec Han Ying, reprezentantkę Portugalii Fu Yu i reprezentantkę Monako Xiaoxin Yang.

Wszystkie spisały się świetnie i sam mecz został nadspodziewanie łatwo wygrany przez mistrzynie Polski. Enea Siarkopol nie stracił nawet jednego seta i wygrał pewnie 3:0. Największe emocje miały miejsce w meczu Fu Yu z Margaryta Pesotska. Dwa sety zawodniczka Enea Siarkopolu wygrała na przewagi.

W czwartek tarnobrzeżanki zagrają ostatni mecz fazy grupowej - zmierzy się z francuskim Sant-Denis US 19 Tennis de Table. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:30.