KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg z awansem do półfinału Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym

M. Radzimowski
Pingpongistki KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonały w swojej hali francuski TT Saint-Quentinois 3:0, dzięki czemu zapewniły sobie awans do półfinału Ligi Mistrzyń.

To drugie zwycięstwo tarnobrzeżanek nad francuskim zespołem w niespełna dwa tygodnie i drugie wygrane do zera. Kilkanaście dni temu zespół Zbigniewa Nęcka pewnie wygrał na wyjeździe 3:0 (9:0 w setach!), jak się okazało rewanż również był dość jednostronny.

Enea Siarkopol wygrał 3:0

Liga Mistrzyń. KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg - TT Saint Quen...

Podopieczne Zbigniewa Nęcka w całym spotkaniu straciły dwa seta. Najwięcej emocji było w pierwszej grze, w której Yang Xiaoxin pokonała Danielę Dodean-Monteiro 3:2. Zawodniczka Enei Siarkopolu zaczęła od wygranej, ale potem dwa kolejne sety padły łupem reprezentantki Rumunii broniącej barw Saint-Quentinois.

W pozostałych pojedynkach reprezentantki Enea Siarkopolu zwyciężały 3:0 – Yu Fu wygrała z Emily Bolton, a Elizabeta Samara pokonała Sarah De Nutte.

W półfinale tegorocznej edycji Champions League rywalem drużyny z Podkarpacia będzie Linz AG Froschberg, z którym Enea Siarkopol wygrała w fazie grupowej 3:0. Drugą parę półfinalistów tworzą niemiecki TTC Berlin eastside i francuski Metz TT.

Enea Siarkopol Tarnobrzeg to najbardziej utytułowany klub w dziejach polskiego tenisa stołowego. Zespół z Podkarpacia w sezonie 2018/2019 został triumfatorem Ligi Mistrzyń, a sezonach 2016/2017 i 2015/2016 zajmował drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. W sezonie 2014/2015 podopieczne Zbigniewa Nęcka sięgnęły po zwycięstwo w Pucharze Europy ETTU.

Enea Siarkopol Tarnobrzeg – TT Saint-Quentinois 3:0

pierwszy mecz: 3:0 dla Tarnobrzega
1:0 Yang Xiaoxin – Daniela Dodean-Monteiro 3:2 (11:6, 6:11, 8:11, 11:7, 6:4)
2:0 Yu Fu – Emily Bolton 3:0 (11:7, 11:5, 11:1)
3:0 Elizabeta Samara – Sarah De Nutte 3:0 (11:2, 11:8, 11:6)