NOWINY24
  POLECAMY

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Czy takie zimy to już przeszłość? [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]
  • Najwyższa emerytura w Jaśle. Trudno uwierzyć w kwotę
  • Studniówki 2020. Najciekawsze sukienki

  Kuzaj jest faworytem

  Kuzaj jest faworytem

  MAREK JAKUBOWICZ

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Kuzaj jest faworytem

  ©ARCHIWUM

  Rozmowa ze ZDZISŁAWEM GRZYBEM, dyrektorem 11. Rajdu Rzeszowskiego: - Dwa lata temu na starcie stanęło 111 załóg, w ubiegłym roku 61, a w tym tylko 54. Czy spada zainteresowanie rzeszowską imprezą?
  Kuzaj jest faworytem

  ©ARCHIWUM

  - Nasza impreza jest 5. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zainteresowanie nią nie spada. Natomiast spada generalnie ilość zawodników startujących w Mistrzostwach Polski.

  - Dlaczego?

  - Z braku funduszy. Uczestnictwo w rajdach jest drogie, a coraz mniej firm chce sponsorować imprezy sportowe, w tym rajdy samochodowe.

  - Kto jest faworytem 11. Rajdu Rzeszowskiego?

  - W sporcie samochodowym trudno jest typować zwycięzcę przed startem.
  To kwestia nie tylko predyspozycji zawodnika, ale i sprzętu. O ile tachnika nie zawiedzie, faworytem jest Leszek Kuzaj, dysponujący autem WRC. W pozostałych klasach każdy wynik jest możliwy. Szczególnie wyrównana stawka jest w klasie N-4, gdzie do zwycięstwa pretendować może co najmniej sześć załóg: Sebastian Frycz (ubiegłoroczny zwycięzca w generalce), Mariusz Stec, Michał Bębenek, Zbigniew Gabryś, Maciej Lubiak, Michał Sołowow. Trofeum 1600 ma w zasadzie jednego faworyta - Grzesia Grzyba. Ale zarówno Damian Jurczak, jak i Michal Kościuszko nie zamierzajłą statystować.

  - Które miejsca na trasie rajdu są najbardziej widowiskowe?

  - Co roku największym zainteresowaniem cieszy się przejazd przez bród na odcinkach specjalnych nr 1 i 4 (Siedliska-Straszydle), seria słynnych trzynastu serpentyn na odcinkach 2 i 5 (Hłudno-Golcowa), czwarty kilometr za Lubenią - na ósmym odcinku (Lubenia-Straszydle), czy piąty i dwunasty kilometr na odcinku 3 i 6 (Kombornia - Węglówka). Polecam sobotni etap miejski. Na całym odcinku będzie można zobaczyć walkę zawodników z bliska.

  - Jacy są rzeszowscy kibice?

  - Są zdyscyplinowani. Za dotychczasowe zachowanie i doping zawodników na trasie zasługują na uznanie. Jednak z roku na rok zainteresowanie rajdem rośnie i kibiców przybywa. Dlatego chciałbym zaapelować o podtrzymanie dobrej tradycji. Zachowujmy szczególną ostrożność, stosujmy się do poleceń służb porządkowych, by nie doszło do nieszczęścia.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo