Lampart i Stachyra w półfinale indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu

Marek Bluj
Dawid Lampart.
Dawid Lampart. Archiwum
Dawid Lampart i Dawid Stachyra awansowali do półfinału indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Paweł Miesiąc i Maciej Kuciapa będą rezerwowymi.

Lampart zdobył 12 pkt.( 2,3,3,1,3) i zajął trzecie miejsce w ćwierćfinale w Krośnie. Stachyra w tych samych zawodach wywalczył 10 pkt. (1,2,1,3,3) i był piąty. Wygrał Rafał Trojanowski (14) przed Januszem Kołodziejem (13). Czwarte miejsce zajął Michał Szczepaniak (11).

Bezpośredni awans do półfinału w Opolu wywalczyła czołowa piątka krośnieńskiego ćwierćfinału. Paweł Miesiąc i Roman Chromik zdobyli po 9 "oczek" i będą rezerwowymi. W dodatkowym biegu Miesiąc pokonał Chromika z został sklasyfikowany na szósty miejscu, z reprezentant miejscowego KSM na siódmym.

Maciej Kuciapa startował w Łodzi, zdobył 10 punktów (3,2,02,3) i był o krok od zajęcia szóstego miejsca gwarantującego start w półfinale w Opolu. Niestety, w dodatkowym wyścigu o tę lokatę przegrał z Mariuszem Węgrzykiem z RKM-u Rybnik i będzie tylko rezerwowym.

Wygrał Maciej Janowski (13), przed Wiesławem Jagusiem, Karolem Ząbikiem, Adrianem Gomólskim (wszyscy po 12 pkt.), Tomaszem Jędrzejakiem (11) oraz wspomnianym Węgrzykiem.