Lampart najlepszy w Rybniku. Nasza para czwarta

Marek Bluj
W Rybniku Dawid Lampart zdobył aż 17 punktów.
W Rybniku Dawid Lampart zdobył aż 17 punktów. fot. Dariusz Danek
PGE Marma Rzeszów zajęła czwarte miejsce w półfinale młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych w Rybniku i nie awansowała. Najlepszym zawodnikiem zawodów był Dawid Lampart.

Rybnickie eliminacje wygrała Unia Leszno. Drugie miejsce również premiowane awansem do finału tej imprezy (Gdańsk, (1 lipca) wywalczyli zawodnicy Włókniarza Częstochowa. Trzeci był KS ROW Rybnik. Stawkę siedmiu ekip zamknęli żużlowcy KSM.

Rzeszowskiej parze: Dawid Lampart - Łukasz Kret do awansu zabrało tylko i aż trzech punktów. Gdyby trochę skuteczniej jeździł Kret, pewnie nie byłoby z tym problemu. PGE Marma zgromadziła 21 "oczek", z czego aż 17 zdobył "Lampcio". Dawid z sześciu wyścigów wygrał pięć. Tylko w ostatnim swoim starcie przegrał z Arturem Czają z Częstochowy. W 14. biegu z winy Kreta obaj zawodnicy rzeszowskiego klubu groźnie upadli na tor. Na szczęście wyszli z opresji bez szwanku.