Lampart z Kretem w finale!

mbluj
Dawid Lampart był w Częstochowie bezkonkurencyjny.
Dawid Lampart był w Częstochowie bezkonkurencyjny. Krzysztof Kapica
Dawid Lampart i Łukasz Kret awansowali do finału młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych na żużlu. 18 punktów dla duetu Marmy-Hadykówki Rzeszów wywalczył "Lampcio", który wygrał sześć wyścigów.

Pięć "oczek" dołożył Kret. Nasz duet z dorobkiem 23 pkt. w częstochowskim półfinale zajął drugie miejsce. Zwyciężyli juniorzy Taurona Azotów Tarnów (26 pkt.). Finał 12 czerwca w Gorzowie.
- Jestem bardzo zadowolony, ale to chłopakom trzeba pogratulować tego awansu. Wynik Dawida wystarczy za cały komentarz do jego występu. Był najlepszym zawodnikiem turnieju, uzyskał najlepszy czas dnia. Dominował na torze - ocenia Dariusz Śledź, trener rzeszowskich żużlowców. - Na pochwałę zasłużył także Łukasz, który zdobył ważne punkty. Mimo małego doświadczenia starał się, walczył na trasie, pokazał się z naprawdę dobrej strony. W nagrodę pojedzie w finale tych rozgrywek.

W Częstochowie barw KSM Krosno bronił osamotniony Mateusz Szostek. Zawodnik ten wygrał trzy wyścigi, wywalczył w sumie 13 pkt. i dzięki temu KSM wyprzedził w klasyfikacji duet GTŻ Grudziądz, w którym zabrakło Artura Mroczki.

Warto przypomnieć, że turniej został przeniesiony do Częstochowy z Krosna, gdzie z powodu opadów deszczu był odwoływany.

Część ekip uczestniczących we wtorkowych zawodach pod Jasną Górą - w tym z Rzeszowa i Krosna - pozostała w Częstochowie, bo w środę rozegrany zostanie tutaj turniej I rundy młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski w grupie drugiej. Obok Marmy-Hadykówki, KSM i Włókniarza, wystartują także: RKM Rybnik, KMŻ Lublin.

Rywalizować będą 3-osobowe teamy. Niewykluczone, że do Lamparta i Kreta dołączy w środę nowy kolega. Kierownictwo klubu czyniło starania o wypożyczenie zawodnika z innego klubu.
Nadal w pojedynkę w barwach KSM pojedzie Szostek. Zespołowi z Krosna nie udało się bowiem nikogo wypożyczyć. Najprawdopodobniej już od następnego turnieju Szostek będzie miał partnera. We wtorek na częstochowskim torze odbył się bowiem egzamin na żużlowe prawo jazdy. Wszystko wskazuje na to, że 15-letni Mateusz Wieczorek, adept krośnieńskiej szkółki żużlowej zaliczył go pozytywnie. Oficjalne wyniki w najbliższych dniach.