Łatwiejsze prowadzenie firmy z Bankiem Pekao – pakiet udogodnień dla przedsiębiorców

Materiał informacyjny Banku Pekao S.A.
Zakładanie i prowadzenie firmy to często niemałe wyzwanie dla nowych przedsiębiorców. Warto jednak skorzystać z rozwiązań, które ułatwią poradzenie sobie z tymi zadaniami. Jednym z nich jest pakiet udogodnień od Banku Pekao S.A., obejmujący m.in. możliwość bezpłatnego otwarcia firmy online czy dostęp do platformy księgowości.

Załóż firmę online za darmo w 15 minut

Otwarcie firmy w standardowy sposób to dość długi proces, który wymaga m.in. wypełnienia i przesłania zgłoszeń do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Dzięki Bankowi Pekao to zadanie staje się jednak znacznie prostsze, a także szybsze. Aby założyć własną działalność wraz z otwarciem konta firmowego, wystarczy przesłać odpowiedni wniosek w aplikacji PeoPay lub na portalu Pekao24. Resztą procesu zajmie się bank – mowa o wpisaniu do CEIDG, nadaniu numerów NIP i REGON oraz wysłaniu zgłoszenia do ZUS-u. Całość zajmie nie więcej niż 15 minut.

„Księgowość z Żubrem” – platforma księgowości połączona z bankowością internetową

Prowadzenie księgowości to jedno z najważniejszych zadań dla każdej firmy. Jest to jednak spora część kosztów początkującego przedsiębiorstwa – zwłaszcza wtedy, gdy chcemy postawić na biuro rachunkowe. Znacznie bardziej opłacalnym, a jednocześnie efektywnym rozwiązaniem może być prowadzenie księgowości online. Taką opcję oferuje właśnie Bank Pekao S.A., udostępniając dla swoich klientów platformę „Księgowość z Żubrem”.

Jak działa ta usługa? Warto przede wszystkim zaznaczyć, że księgowość jest zintegrowana z rachunkiem firmowym w banku, dzięki czemu zarządzanie finansami jest płynniejsze, prostsze i bardziej przejrzyste. Klienci Banku Pekao mogą księgować dokumenty, wystawiać faktury (krajowe i zagraniczne, bez limitów pod względem liczby faktur), opłacać zobowiązania, planować płatności czy kontaktować się z profesjonalnymi księgowymi. Dostępność poszczególnych funkcji zależy od wybranego pakietu.

Pakiety i koszty platformy księgowości Banku Pekao

Platforma jest dostępna w kilku różnych pakietach, które można dostosować pod względem potrzeb firmy oraz wybranej formy rozliczeń. Na najszerszą funkcjonalność mogą liczyć klienci korzystający z planu Biznes, który jest teraz dostępny za darmo przez pierwsze 30 dni. Pakiet podstawowy (wystawianie faktur, wysyłka faktur i automatycznie pobieranie danych) to 0 zł miesięcznie, z kolei księgowość self-service (samodzielne prowadzenie rozliczeń) to koszt zaledwie 9 zł. Przedsiębiorcy, którzy chcą wybrać rozliczanie z księgowymi banku, wydadzą jedynie 129 zł (ryczałt), 189 zł (KPiR) lub 359 zł (pakiet dla najbardziej wymagających klientów, zawierający dodatkowe usługi).

Dodatkowe rozwiązania dla przedsiębiorców w Banku Pekao

Łatwe otwieranie firmy i profesjonalne wsparcie w prowadzeniu rozliczeń nie są jedynymi przydatnymi opcjami dla firm w ramach oferty Banku Pekao. Przedsiębiorcy mogą skorzystać również m.in. z różnych możliwości finansowania działalności bieżącej i inwestycyjnej, a także konsolidacji kredytów oraz faktoringu, by skuteczniej zarządzać zobowiązaniami. Do tego dochodzi także szeroki wybór kart kredytowych i debetowych, dostęp do pakietów medycznych oraz liczne rabaty dla firm. Kolejna interesująca opcja to terminal w darmowej dzierżawie przez 2 lata. Bank Pekao oferuje również szerokie wsparcie w zakresie leasingu. Konto firmowe jest z kolei bezpłatne przez pierwszy rok z możliwością zdobycia premii i bonusów w wysokości do 2 000 zł. Wszystko to sprawia, że prowadzenie firmy z Bankiem Pekao staje się znacznie łatwiejsze, jak również bardziej opłacalne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Łatwiejsze prowadzenie firmy z Bankiem Pekao – pakiet udogodnień dla przedsiębiorców - Dziennik Bałtycki

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie