NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Największe tragedie podkarpackich sportowców. Na torach ginęli żużlowcy, na drogach siatkarze i piłkarze
  • Podkarpacka wieś na starych zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego
  • Za nami Plebiscyt „Piłkarskie Laury Podokręgu Rzeszów”

  Laury przyznane

  Laury przyznane

  TADEUSZ Z. DRZEWICKI

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Laury przyznane
  Jubileuszowy, piąty plebiscyt o Laur "nowin" 2002 - rozstrzygnięty. Redakcyjna Kapituła po przeliczeniu rekordowej liczby 36 831 ważnych głosów wyłoniła laureatów w czterech kategoriach. Honorowe nagrody naszej redakcji za działalność w minionym roku otrzymują: Adam Pałacki, Stanisław Domarski, Kazimierz Leniart i o. Piotr Nowak. Gratulujemy! Lista nagrodzonych Czytelników - w poniedziałek.
  Laury przyznane
  Z laureatami spotkamy się podczas uroczystego finału w Iwoniczu Zdroju. Chcemy w ten sposób podziękować im za to co robią, a jednocześnie podkreślić wagę, jaką przywiązujemy do ludzi mądrych, ambitnych i odważnych.

  To są dobrzy ludzie...

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom plebiscytu, także tym spoza województwa. Otrzymaliśmy m.in. list z Chicago, w którym przysłano glos na Ryszarda Puchyra. Rekordowa liczba nadesłanych kuponów (w 2000 r.
  - 11 441, w 2001 - 31 390)) jest dowodem na to, że mimo "tylko" czterech kategorii (tym razem zrezygnowaliśmy z polityki), plebiscyt cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, stając się tym samym największym i najpopularniejszym w Podkarpackiem.
  - Podoba się mi wasz plebiscyt i inne konkursy - napisał pan Stanisław Iwasieczko. - Tak trzymać! Wspólnie z synem Rafałem przesyłam na Laura 40 kuponów, po 10 w każdej kategorii. To są dobrzy ludzie...

  Emocje, emocje...

  Głosowanie, które wzbudziło tak wiele pozytywnych emocji, było proste. Zdarzały się jednak praktyki pozaregulaminowe. Np. wypełniano kserowane kupony, bądź wpisywano nazwiska kandydatów spoza zatwierdzonej listy. Kto wie, może znajdą się na niej w kolejnej edycji plebiscytu. .
  W każdej kategorii rywalizacja była bardzo zacięta. Najwięcej emocji dostarczyła jednak - gospodarka. Przez długi czas prowadził Adam Panek. Jednak końcówka należała do zwolenników Adama Pałackiego. W jednej przesyłce otrzymaliśmy blisko 6 tysięcy kuponów (!) ze wskazaniem na przedsiębiorcę z Leska. Często o zwycięstwie decydował "rzut na taśmę", czyli ostatnia partia nadesłanych głosów. Tak było w przypadku kategorii: nauka i oświata.

  Polędwiczki z orzechami

  Finał naszego rekordowego plebiscytu z udziałem laureatów i wielu znamienitych gości, już po raz trzeci odbędzie się w restauracji "Galicja" w Iwoniczu Zdroju, 1 marca, o godz. 19. Do tańca grać będzie znany i uznany zespół "Party Music". W menu przysmaki: polędwiczki wieprzowe nadziewane serem i orzechami, szpadle drobiowe, sandacz w zatoce dojrzałych winogron. O odpowiedniej godzinie będzie i żur galicyjski - "Brzask poranku". Istnieje możliwość kupienia biletów przez Czytelników. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły pod nr tel. (017) 854-96-84.

  GOSPODARKA

  [obrazek5]1. ADAM PAŁACKI - dyrektor generalny firmyTalens Polska-Lesko; spółka jest liderem na rynku europejskim w dziedzinie podobrazi i sztalug malarskich; jej wyroby docierają do 114 krajów, eksport stanowi 94,66 proc. sprzedaży; w 2002 r. za serię sztalug firma została laureatem konkursu "Teraz Polska"; w ub. roku wyroby Talens zostały podarowane szkołom w Afganistanie; współorganizator corocznego Forum Malarstwa Polskiego - 12 330 pkt.

  2. ADAM PANEK - kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie - 6467 pkt.
  3. MIECZYSŁAW MIAZGA - prezes zakładu mięsnego SMAK-EKO w Górnie k. Sokołowa Młp. - 3146 pkt.
  4. KRZYSZTOF DAJCZAK - prezes zarządu i dyrektor generalny Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego "Jarlan" SA w Jarosławiu - 471 pkt.
  5.WŁADYSŁAW ŻELAZNY - naczelnik kolejki wąskotorowej w Przeworsku - 173 pkt.
  6. BOGDAN BAJORSKI - prezes Szkoły Zarządzania w Tarnobrzegu - 50 pkt.

  KULTURA

  [obrazek6]1. STANISŁAW DOMARSKI - saksofonista i flecista z Rzeszowa, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w regionie; zasłużony propagator jazzu; lider grupy Domarski Quartet; członek zespołu Moment Evolution; współpracuje m.in. z Wesołymi Nutkami i Portalem; wraz ze swoim kwartetem są współgospodarzami cyklicznych "Czwartków jazzowych", odbywających się od 8 lat w klubie WDK "Bohema" - 1613 pkt.

  2. Ks. MIECZYSŁAW GNIADY - muzyk, aranżer, dyrygent i założyciel Archidiecezjalnego Chóru "Magnificat" - 995 pkt.
  3. MONIKA BREWCZAK - od 1997 r. prowadzi założony przez siebie Zespół Wokalny "SOUL" w Sanoku - 900 pkt.
  .4. BOGUSŁAWA HERDZIK - dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli - 891 pkt.
  5. JAN GRABOWSKI - przewodniczący Jazz Centrum w Łańcucie - filii krakowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego - 368 pkt.
  6. BARTEK JASKOT - wokalista z Mielca, pomysłodawca i współorganizator cyklicznej imprezy "Muzyka duszy i serca" - 127 pkt.
  7. STANISŁAW DZIUBAK - tarnobrzeski plastyk zafascynowany wikliną - 114 pkt.
  8. TOMASZ POTUCZKO - jeden z najciekawszych podkarpackich malarzy młodego pokolenia - 104 pkt.
  9. TADEUSZ WOJCIECHOWSKI - dyrektor artystyczny Filharmonii Rzeszowskiej - 50 pkt.

  NAUKA i OŚWIATA

  [obrazek7]1. KAZIMIERZ LENIART - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie od 1991 r. (funkcję tę piastuje już trzecią kadencję); dba o wysoki poziom kadry nauczycielskiej oraz o poziom dydaktyczny, dba o warunki do pracy i nauki; skuteczny menedżer (w ostatnich 3 latach pozyskał z zewnątrz dla szkoły średnio po 100 tys. zł rocznie); kierowana przez niego placówka uważana jest za jedną z najlepszych podstawówek w Rzeszowie - 2456 pkt.

  2. DANUTA STĘPIEŃ - dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie od 1992 r. - 2354 pkt.
  3. ANDRZEJ SZYMANEK - dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie - 596 pkt.
  4. GRZEGORZ DEPCZYŃSKI - nauczyciel fizyki w I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie - 191 pkt.
  5. ROMAN KRAWCZYK - wójt gminy wiejskiej Lubaczów; w podległych mu szkołach postawił na języki obce i informatykę - 171 pkt.
  6. MARIUSZ KOWALIK - długoletni nauczyciel chemii i informatyki; w 2002 r. wybrany burmistrzem Gminy i Miasta Niska - 167 pkt.
  7. JADWIGA ŻARNOWSKA - nauczycielka historii w Zespole Szkół Budowlanych w Tarnobrzegu - 119 pkt.
  8. STANISŁAW STĘPIEŃ - pracownik naukowy, historyk, dyrektor Instytutu Południowo - Wschodniego w Przemyślu - 12 pkt.

  DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

  [obrazek8]1. O. PIOTR NOWAK - kapucyn, laureat ubiegłorocznego plebiscytu "Życzliwy Roku"; jego odlana w brązie dłoń zdobi skwer przed stalowowolskim magistratem; organizator zbiórek pieniężnych na sprzęt medyczny dla Oddziału Dziecięcego stalowowolskiego szpitala; jest zawsze przy kimś, kto potrzebuje pomocy; zorganizował m.in. pomoc powodzianom z Zalesia Gorzyckiego - 1644 pkt.

  2. RYSZARD PUCHYR - prezes Stowarzyszenia Charytatywno - Opiekuńczego "Emmanuel" w Przemyślu - 435 pkt.
  3. STANISŁAW MARKO - działacz sportowy, szachista; aktywny popularyzator sportu wśród młodzieży - 324 pkt.
  4. JADWIGA MIKOŁAJCZYK -  współzałożyciel i długoletni prezes przemyskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta - 305 pkt.
  5. ANTONI SZAŁYGA - prezes Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Sara" w Przemyślu - 165 pkt.
  6. IRENA WITASZEWSKA - prezes oddziału Stowarzyszenia "KARAN" (Katolicki Ruch Antynarkotyczny) w Rzeszowie - 89 pkt.
  7. DANUTA STEC - nauczycielka matematyki ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu - 4 pkt.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo