LE. Lech Poznań pokonał 1-0 Sporting Braga

Marcin Jastrzębski
Kibice "Kolejorza" mieli powody do radości. Po przeciętnym spotkaniu ich drużyna pokonała rywala z Portugalii 1-0. fot. Bartosz Gubernat
Mistrz Polski - Lech Poznań pokonał wicemistrza Portugalii - Sporting Braga 1-0 (0-0) w spotkaniu 1/16 Ligi Europejskiej. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 72. minucie Artjoms Rudņevs.

Spotkanie nie zachwyciło, ale co najważniejsze dla polskich kibiców, Lech zdołał w drugiej połowie przeprowadzić akcję po której bramkę zdobył Rudnevs. Przy tym golu asystował Sergey Kriwiec.

LECH POZNAŃ - SPORTING BRAGA 1-0 (0-0)
BRAMKA: Rudenvs (72).

Lech: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Arboleda, Gancarczyk - Kriwiec, Djurdjevic - Wilk (53. Kiełb), Stilic, Ślusarski (46. Możdżeń) - Rudnevs (84. Ubiparip)

Sporting: Artur - Miguel Garcia, Kaka, Rodriguez, Silvio - Custodio, Viana, Salino - Lima, Meyong (87. Mossoro), Helder Barbosa (68. Alan).

ŻÓŁTE KARTKI: Wilk, Stilic - Custodio, Helder Barbosa.