Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
13 marca 2012 roku Wisła Kraków popsuła piłkarskie święto...

Lech Poznań i jego jubileusze. Były piękne oprawy, oryginalne koszulki, zwycięstwa, ale też rozczarowania

90 lecie: Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1

13 marca 2012 roku Wisła Kraków popsuła piłkarskie święto Lechowi. W pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym Pucharu Polski, który był jednocześnie urodzinowym meczem obchodzącego 90 lat Kolejorza, Biała Gwiazda wygrała w Poznaniu 1:0.

Nasz zespół przegrał pechowo. Dwa razy gości uratowała poprzeczka.

Mecz od początku prowadzony był w szybkim tempie, ale dużo było chaosu i niedokładności. Pierwszą okazję miał Rudniew, który po dośrodkowaniu Henriqueza strzelił głową nad bramką.

Chwilę później Łotysz próbował szczęścia z dystansu, ale także przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 37. min. błąd popełnił jednak Chavez. Lechici szybko wyrzucili piłkę z autu, Kriwiec dograł do będącego sam na sam z Pareiką Stilicia, ale Bośniak z 7 metrów trafił tylko w poprzeczkę! Jak on tego nie strzelił? - zastanawiali się przez kilka minut kibice.

Sporo ożywienia wniósł do gry Lecha po zmianie stron Aleksandar Tonew. Bułgar w ciągu niespełna kwadransa popisał się trzema świetnymi akcjami, zakończonymi bardzo groźnymi strzałami. Najbliżej celu był w 50. minucie, kiedy huknął zza linii pola karnego. Piłka odbiła się jednak znów od poprzeczki i spadła metr przed linią bramkową.

Lecz po kilku dobrych minutach, Lech spoczął na laurach. No i, niestety, stracił gola. Garguła dośrodkował, Kotorowski zmylony przez Injaca odbił piłkę przed siebie i Bunoza z bliska strzelił nie do obrony.

W rewanżu Lech też przegrał w Krakowie 0:1.

Złota Jedenastka 90-lecia Lecha Poznań:Teodor Anioła, Jarosław Araszkiewicz, Stanisław Atlasiński, Hieronim Barczak, Edmund Białas, Bartosz Bosacki, Henryk Czapczyk, Krzysztof Kotorowski, Teodor Napierała, Mirosław Okoński, Piotr Reiss

Zobacz kolejne zdjęcie ---->

Strażacy z Papowa z powodzeniem przeprowadzili natarcie. Mamy zdjęcia z akcji!

Dobiegli na Monte Cassino. Spod Krakowa w dzień i w nocy nie przerwali sztafety

Polecamy

Lech II przed kluczowym meczem w walce o utrzymanie. "Cieszy mnie reakcja zespołu"

Piotr Voelkel na Impact o Aurze i sztuce w przestrzeni publicznej. Posłuchaj!