Lekkoatletyka. Ewa Swoboda pobiła rekord świata juniorek! [FILM z BIEGU]

TD (AIP)
Pawel Lacheta
Szczeciński tyczkarz skoczył 5,77 w trakcie halowego mityngu Copernicus Cup w Toruniu. Biegaczka ze Świnoujścia osiągnęła najlepszy w tym roku wynik na świecie w biegu na 1500 m. W trakcie imprezy nowy rekord świata juniorek w biegu na 60 m ustanowiła Ewa Swoboda.

EWA SWOBODA POBIŁA REKORD ŚWIATA JUNIOREK

Lisek (OSOT Szczecin) osiągnął wymagane minimum w trzeciej próbie. Wcześniej miał także problemy przy 5,40. Zaliczył tę wysokość dopiero za trzecim podejściem. Ostatecznie zajął w konkursie drugie miejsce. Wygrał wrocławianin Robert Sobera. Pliś (Maraton Świnoujście) wygrała bieg na 1500 m z czasem 4.07,38. Wypełniła przy tym minimum PZLA na mistrzostwa globu w Portland oraz wysunęła się na czoło światowych tabel.

Wydarzeniem dnia w Arenie Toruń był finał biegu na 60 m. Ewa Swoboda przebiegła ten dystans w czasie 7,07! Tym samym poprawiła 17-letni rekord Joan Ekah-Udak, która na halowych mistrzostwach świata w Maebashi uzyskała rezultat 7,09.

W rywalizacji kulomiotów znów najlepszy okazał się Michał Haratyk, który w najlepszej próbie pchnął 21,04 i ponownie pokonał Konrada Bukowieckiego (20,45) oraz Tomasza Majewskiego (20,41).

Halowe mistrzostwa świata zostaną rozegrane w Portland (USA) w dniach 17-20 marca.