Lekkoatletyka. Katarzyna Zdziebło brązową medalistką mistrzostw świata!

Archiwum
Chodziarka z Mielca trzecia na świecie. Katarzyna Zdziebło wypełniła minima na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata.

Katarzyna Zdziebło (Stal Mielec) zajęła w Omanie trzecie miejsce w mistrzostwach świata na dystansie 35 kilometrów. Uzyskała czas 2:51:48. Od początku dystansu nasza zawodniczka utrzymywała się w czołówce, kontrolując rywalizację.

– Kasia jest pierwszą zawodniczką w historii polskiego kobiecego chodu, która zdobyła medal na imprezie tej rangi. Świetnie zaprezentowała się też Olga Niedziałek – powiedział trener Grzegorz Tomala.

Wspomniana Niedziałek była ósma, debiutując na dystansie 35 km uzyskała czas 2:57:50. Przed Zdziebło metę minęły Ekwadorka Glenda Morejón (2:48:33) oraz Chinka Maocuo Li (2:50:26, rekord kraju).

W rywalizacji mężczyzn 31. był Artur Brzozowski (2:47:03), a 36. Jakub Jelonek (2:47:55). Wygrał medalista mistrzostw świata z Dohy Szwed Perseus Karlström – 2:36:14.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0