Lekkoatletyka. Paulina Buziak mistrzynią Polski

Paulina Buziak poradziła sobie ze skwarem i rywalkami.
Paulina Buziak poradziła sobie ze skwarem i rywalkami. archiwum
Paulina Buziak (Sokół Mielec) została w Bielsku Białej mistrzynią Polski w chodzie na 20 km.

Srebro w biegu przez płotki na 100 m przypadło Karolinie Kołeczek (Trójka Sandomierz). Dwa brązy, w biegu na 800 i 1500 m, wywalczyła Danuta Urbanik (Victoria Stalowa Wola).

Weekend był parny, gorący, toteż o dobre wyniki było niełatwo. Paulina uzyskała 1.36,10. Rekordzistka Polski z Mielca minimum na igrzyska uzyskała już wcześniej.
Płotkarka Trójki uzyskała 13,43 s. i ustąpiła pola tylko Justynie Bhebhe (13,34, AZS AWF W-wa). W Bielsku-Białej rekord życiowy na 1500 m pobiła Danuta Urbanik. Podopieczna trenera Mirosława Barszcza uzyskała 4:08,32 (do minimum IO brakło niewiele). Mistrzynią została Renata Pliś (Maraton Świnoujście, 4:06,96), 2 miejsce zajęła Lidia Chojecka (Pogoń Siedlce, 4:07,87). W biegu na 800 Danuta także stanęła na najniższym stopniu podium; uzyskała 2:04,39. Lepsze były Ewelina Sętowska-Dryk (AZS, 2:02,54) i Angelika Cichocka (ULKS Borzytuchom, 2:01,71.

Na podium stawali też sportowcy związani z naszym regionem. Mistrzem w chodzie na 20 km został były zawodnik Stali Nowa Dęba Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków, 1.24,27), który wyprzedził Łukasza Nowaka (AZS Poznań, 1.24,30) i Dawida Tomalę (AZS Katowice, 1.24,36).
Srebro w biegu na 3 tysiące z przeszkodami zdobyła Matylda Szlęzak (patrz rozmowa obok). Wychowanka Resovii, będąca na wypożyczeniu do AZS AWF Kraków uzyskała 10.00,33. Tytuł zdobyła Katarzyna Kowalska (Vectra-DGS Włocławek, 9.49,34).
We wspomnianym chodzie na 20 km kobiet brąz zdobyła Katarzyna Kwoka. Wychowanka Resovii w swoim macierzystym klubie ma ostatnio pod górkę i w MP reprezentowała... Technik Radom. Uzyskała 1.37,50 i o 31 setnych sekundy przegrała srebro z Agnieszką Szwarnóg (AZS AWF Kraków, 1.37,19).