Lekkoatletyka. Reprezentanci Podkarpacia zdobyli pięć złotych medali podczas 75. PZLA Mistrzostw Polski U20

Michał Matyja wywalczył złoty medal w rzucie dyskiem
Michał Matyja wywalczył złoty medal w rzucie dyskiem facebook.com/CWKS-Resovia-Rzesz%C3%B3w-sekcja-lekkiej-atletyki-1448856535351067
Zawodnicy Resovii, LKS Stal Mielec, UKS Tiki-Taka Kolbuszowa, ULKS Trzcinica i KKS Victoria Stalowa Wola skutecznie walczyli o medale podczas 75. PZLA Mistrzostw Polski U20.

Cztery medale wywalczyli reprezentanci Resovii. Najcenniejsze krążki wywalczyli: Oliwer Wdowik (na 200 metrów) i Michał Matyja (rzut dyskiem). Warto dodać, że Wdowik w finale zszedł poniżej 21 sekund (20,96). Srebrny medal w chodzie na 10000 metrów zdobył Oskar Frej, a brąz dorzuciła sztafeta 4x400 metrów w składzie: Agnieszka Szczepanik, Martyna Wojtuń, Karolina Hazik i Kinga Majkut.

Dwa medale pojechały do Mielca. Mistrzem Polski w chodzie na 10000 metrów wywalczył Kamil Piecuch natomiast srebrny medal zdobył Dawid Piłat w rzucie młotem.

Świetnie zaprezentowała się zawodniczka UKS Tiki-Taka Kolbuszowa Magdalena Niemczyk. Sprinterka wywalczyła medale na 100 i 200 metrów. Na krótszym dystansie było złoto, a na 200m stanęła na drugim stopniu podium.

Po jednym medalu zdobyli zawodnicy ULKS Technik Trzcinica (złoto na 2000 metrów z przeszkodami Michała Zielenia) i KKS Victoria Stalowa Wola (srebro Patryka Tylusa w rzucie oszczepem).