Lekkoatletyka. Rzeszowskie V LO w krajowej czołówce

Drużyna chłopców V LO zajęła 3 miejsce w mistrzostwach.
Drużyna chłopców V LO zajęła 3 miejsce w mistrzostwach. archiwum
Trzecie i piate miejsca zdobyły drużyny V LO w Rzeszowie rozegranych w Zielonej Górze Finale Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej.

Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna chłopców, zdobywając 1443 punktów. Drugie miejsce przegrali tylko jednym punktem (wygrała ekipa z Bydgoszczy).

Na 5 pozycji uplasowały się dziewczęta V LO (trenerzy Mirosław Wierzbicki i Piotr Kowal).

Dobra passa została podtrzymana, bo to już 4 medal z rzędu w kategorii chłopców w ostatnich latach.

To owoc dobrej współpracy dyrektora piątego liceum Wojciecha Wilka z dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Grzegorzem Grossem, który aktywnie wspiera rzeszowskich lekkoatletów.

Na szczególne wyróżnienie za występ w finale zasługują: Mateusz Jaszczur w biegu na 1500 m, Hubert Kalandyk w biegu na 100 m, Kamil Cynar i Łukasz Lech w skoku w dal oraz najmłodszy Sebastian Szkoła w biegu na 400 m.