Lekkoatletyka. Zawodnik Resovii, Oliwer Wdowik zdobył złoty medal w mistrzostwach Polski U20

Oliwer Wdowik był najlepszy na 100 metrów
Oliwer Wdowik był najlepszy na 100 metrów facebook.com/Oliwer-Wdowik-2431757780218288
Oliwer Wdowik potwierdził, że zalicza się do czołówki polskich sprinterów. Zawodnik Resovii znakomicie wypadł w biegu na 100 metrów podczas mistrzostw polski U20 w Radomiu.

Oliwer Wdowik już w eliminacjach pokazał, że jest w bardzo dobrej formie i będzie należał do głównych faworytów. Swój bieg rzeszowianin wygrał w czasie 10,54, co było drugim wynikiem biorąc pod uwagę wszystkie biegi eliminacyjne.

W finale jednak Wdowik był już bezkonkurencyjny. Reprezentant Resovii wygrał w czasie 10,45 i zdobył złoty medal (przy okazji rzeszowianin poprawił swój rekord życiowy). Skład podium uzupełnili: Jakub Pietrusa (10,51) i Szymon Szachniewicz (10,59).