Jacek Czaplewski
Stal Mielec
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec nieustannie "na musiku". Tym razem zawalczy o punkty w Grodzisku z innym beniaminkiem, Wartą Poznań. - Sytuacja kadrowa nie jest rewelacyjna, ale nie jest też tragiczna - mówi trener Leszek Ojrzyński.

Stal miała pauzę w poprzedniej kolejce, bo w Rakowie Częstochowa wykryto przypadki koronawirusa. Z uwagi na zwycięstwo Podbeskidzia Bielsko-Biała drużyna z Mielca spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Z niego przystąpi do rewanżu z Wartą, która jesienią pokonała ją 1:0. - Warta to rewelacja ligi. Za dobrze się jej powodzi, trzeba coś z tym zrobić. Chcemy przerwać jej serię. Liczę, że do Mielca przywieziemy "tlen", czyli punkty - mówi trener Leszek Ojrzyński.

To szczególny mecz dla obu trenerów. Za czasów pracy w Podbeskidziu Piotr Tworek był asystentem Leszka Ojrzyńskiego. Trener Warty mówił na wczorajszej konferencji, że ma z tej współpracy same dobre wspomnienia, a zasady, które wtedy podpatrzył, dziś wciela w swojej drużynie. - Jadę do Grodziska, by przechytrzyć Piotrka - uśmiecha się trener Ojrzyński. - Na razie mamy jedno wyjazdowe zwycięstwo na Legii. Potrzebujemy kolejnych, bo zamykamy tabelę.

Ojrzyński nie ukrywa, że w ostatnich dniach - tak jak Raków - miał problemy zdrowotne: - Nie uczestniczyłem w życiu codziennym drużyny. Wróciłem do tego dwa-trzy dni temu - wyjaśnia.