reklama

LGBT na sesji Rady Miasta Rzeszowa. PiS: To atak na rodziny i niewinność naszych dzieci

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
Zaktualizowano 
Emocjonalną dyskusję wywołał projekt uchwały przygotowany na dzisiejszą, nadzwyczajną sesję Rady Miasta Rzeszowa przez klub PiS. Chcieli oni, aby rada zajęła stanowisko, w którym sprzeciwia się promocji ideologii LGBT.

Dyskusję w tej sprawie rozpoczął Marcin Fijołek, przewodniczący klubu radnych PiS.

- Na początku chciałbym podkreślić, że nie interesuje nas strefa prywatna, styl życia i światopogląd osób o innej orientacji. My chcemy podjąć stanowisko, które pozostaje krytyczne wobec nachalnego promowania ideologii LGBT w przestrzeni publicznej. To uzasadnienie tego, dlaczego ta sesja się dzisiaj odbywa - przekonywał Marcin Fijołek.

I kontynuował:

- Stajemy przed wyborem: czy chcecie, aby pozwolić na nachalną promocję ideologii LGBT w przestrzeni publicznej? Ta uchwała to również odpowiedź na zagrożenia, które ta ideologia niesie dla rodziny, społeczeństwa i naszej kultury. Liczę, że państwo również wyrazicie to krytyczne stanowisko i ta uchwała zostanie podjęta.

Koryl: nie ma zgody na eksperymentowanie na naszych dzieciach

Jego klubowy kolega, Grzegorz Koryl zaapelował do mieszkańców uczestniczących w sesji, aby ze spokojem uczestniczyli w dyskusji i szanowali swoje poglądy.

- Od lat zwraca się w Polsce uwagę na kryzys rodziny. Jest więcej rozwodów, obserwujemy malejącą dzietność, osłabianie więzi. To kiedyś będzie skutkować osłabianiem społeczeństwa. Chcemy jeszcze dołożyć tej rodzinie promowaniem ideologii LGBT – mówił radny Koryl.

Przekonywał, że to deprecjonowanie rodziny.

- Ja nie oceniam nikogo. Nie ganię. Ale nie ma zgody nas, jako rodziców, na eksperymentowanie na naszych dzieciach. A to atak na rodziny i niewinność naszych dzieci. Lobby związane z ideologią LGBT zdało sobie sprawę, że to najlepszy sposób aby przemodelować nasze społeczeństwo na ich modę. Rada miasta powinna zająć w tej sprawie jednoznaczne stanowisko. Ale proszę nie oceniać takich osób

– mówił Grzegorz Koryl.

Buż: bądźcie jak Franciszek

Wiesław Buż z Rozwoju Rzeszowa odpowiedział:

- Nie możemy głosować za przyjęciem tej uchwały i nie chcemy. Dlatego, że zawiera ona nieprawdziwe treści. A my wybrani przez mieszkańców nie chcemy wyborców oszukiwać. A oszukiwaniem jest stwierdzenie, jakoby organizatorzy wywoływali ekscesy, zagrażające spokojowi i bezpieczeństwu. Jeśli gdziekolwiek dochodziło w Polsce do ekscesów, to z winy przeciwników marszów. RP jest dla wszystkich obywateli i wszyscy są równi dla prawa. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu społecznym i gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Zakaz marszu to próba konstytucyjnie zakazanego dyskryminowania – mówił Buż.

Czytaj także

Przypomniał, że Pismo Święte wyraźnie wskazuje, aby nie osądzać innych ludzi, a także, że 30 procent dzieci rodzi się w Polsce w rodzinach, gdzie rodzice nie są małżeństwem.

- Jeśli prawdziwe są wasze obawy, że organizatorzy kontrmanifestacji mogą doprowadzić do niebezpieczeństwa, to trzeba przyjąć uchwałę, która zapewni ludziom bezpieczeństwo – mówił Buż.

I przypomniał niedawne spotkanie papieża Franciszka z brytyjskim komikiem i homoseksualistą – Stephenem Amosem.

- Amos powiedział: jako gej, nie czuję się akceptowany. Papież odpowiedział na to: Nie jest dobrze przywiązywać większe znaczenie do przymiotnika homoseksualny, niż do rzeczownika osoba. Wszyscy jesteśmy równi. I papież skrytykował osoby wykluczające homoseksualistów. Amos odpowiedział, że papież dał mu wiarę w ludzkość. Bądźcie jak Franciszek, odrzućcie uchwałę opartą na kłamstwie i strachu –zaapelował Wiesław Buż.

Następnie wystąpił Sławomir Gołąb z Rozwoju Rzeszowa, który apelował o tolerancję wobec homoseksualistów. Jego wystąpienie próbował przerwać jeden z mieszańców, który nie zgadzał się z tym, co mówił. Na wniosek prowadzącego obrady Konrada Fijołka z Rozwoju Rzeszowa sesje przerwano, a mężczyźnie zagrożono usunięciem z sali przez strażników miejskich.

WIDEO: Marsz Równości w Rzeszowie. Dwugłos

Kamiński: nie naszą rolą jest podejmowanie ideologicznych uchwał

Po przerwie głos zabrał Tomasz Kamiński z Rozwoju Rzeszowa, który przypomniał, że radni ślubowali na Konstytucję, a ona zapewnia ludziom wolność. I wezwał do jej przestrzegania.

- Nie naszą rolą jest podejmowanie takich decyzji, aby czegoś zakazywać, lub nie. Sąd niezawisły podjął w tej sprawie decyzję. Nie naszą rolą jest podejmowanie tego typu ideologicznych uchwał

– powiedział Tomasz Kamiński i złożył wniosek o zamknięcie dyskusji.

Wnioskiem przeciwnym odpowiedział Robert Kultys z PiS.

- Apeluję o rozsądek. To sesja nadzwyczajna, czy będziemy zamykać sobie dyskusję? To zaraz zwołamy nową sesję. My nikogo nie atakujemy, zachowujemy powagę dyskusji. Proszę o to, aby w spokoju ją kontynuować – zaapelował radny Kultys.

Klub PiS zaproponował zamknięcie listy mówców, dając szansę wypowiedzieć się tym radnym, którzy jeszcze nie zabrali głosu. Ale na to nie zgodził się radny Sławomir Gołąb, który chciał wypowiedzieć się ponownie. Najdalej idący wniosek, o zamknięcie dyskusji został poddany pod głosowanie jako pierwszy. Ponieważ zyskał on większość głosów, dyskusja została zakończona. Wniosek poparło 11 radnych, 7 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Czytaj także

Mirosław Kwaśniak z Rozwoju Rzeszowa zaproponował jeszcze pięć minut przerwy przed głosowaniem uchwały przygotowanej przez PiS. Marcin Fijołek z PiS zgłosił wniosek przeciwny.

– To bezsensowny wniosek o przerwę. Mieliście państwo wystarczająco dużo czasu na odpowiedź na pytanie, które zostało tu zadane: czy chcecie promocji w przestrzeni publicznej ideologii LGBT – mówił Marcin Fijołek.

12 osób odrzuciło wniosek o przerwę.

Ostatecznie uchwałę PiS poparło 7 osób, 4 wstrzymały się od głosu, a 9 zagłosowało przeciw stanowisku proponowanemu przez PiS. Uchwała nie została więc podjęta.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
pola
2019-06-13T07:21:06 02:00, obywatel RP:

Już w naszej PRAWDZIWEJ Konstytucji 3-go Maja pisze że :

Kto przekroczy granice Rzeczypospolitej WOLNYM JEST !

Wszelkie zabranianie komukolwiek w czymkolwiek, oczywiście poza łamaniem PRAWA jest ŁAMANIEM KONSTYTUCJI !

A małżeństwo gejów czy lesbijek nie jest łamaniem Konstytucji ?! Może doczytaj...

o
obywatel RP

Już w naszej PRAWDZIWEJ Konstytucji 3-go Maja pisze że :

Kto przekroczy granice Rzeczypospolitej WOLNYM JEST !

Wszelkie zabranianie komukolwiek w czymkolwiek, oczywiście poza łamaniem PRAWA jest ŁAMANIEM KONSTYTUCJI !

G
Gość
2019-06-12T22:26:09 02:00, Gość:

Dewiacje VON za DON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2019-06-13T02:28:34 02:00, Gość:

Tylko proszę nie takie teksty do towarzysza Kłamczyńskiego he he.

Dewianci i kolorowi spod tęczy nie są w stanie odczytać czy zrozumieć sensu komentarza ,niski stopień rozwoju

.ha,ha

G
Gość
2019-06-12T22:26:09 02:00, Gość:

Dewiacje VON za DON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tylko proszę nie takie teksty do towarzysza Kłamczyńskiego he he.

G
Gość
2019-06-12T22:33:00 02:00, Gość:

Siewcy nienawiści grający na njniższych instynktach twardego elektoratu. Najwierniejsze sługi swojego pana.

100 %racji, dobrze gadasz o tęczowym towarzystwie i diable

G
Gość

Siewcy nienawiści grający na njniższych instynktach twardego elektoratu. Najwierniejsze sługi swojego pana.

j
ja
2019-06-12T22:26:09 02:00, Gość:

Dewiacje VON za DON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dokładnie!! skoro narodowcy dostają swoje ruble to niech uciekają do swojego mocodawcy!!

G
Gość

Dewiacje VON za DON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

G
Gość

Panowie radni, nie da się pogodzić popieranie "tęczowych zabaw" i tuptanie w niedzielę jakby nic do kościoła, to totalna patologia moralna, jak trzeba być zniszczonym moralnie, żeby iść do świątyni w niedzielę wiedząc, że już od poniedziałku będę udawał głupka, że Boga nie znam?

j
jan

A kiedy PIS zarząda obrad i uchwały na temat pedofilii w Kościele?

J
Ja
2019-06-12T19:09:33 02:00, Gość:

Dewiaci precz od Rzeszowa

Dokładnie - przyjedzie taki z Chmielnika czy innej Dębicy i zakłóca obrady rady miasta... Jak się nie potraficie zachować to won do siebie, dewianci!!

P
Polak

Nie życzę tego nikomu!!! Aby kiedyś niego dzieci miały dwóch ojców!!!!tego chcecie????

w
wdowapowikarym

Pissmeni niech swoją szopkę idą odstawiać w kurii tam będzie na miejscu. tfu

H
Heniek

A u nas w robocie dzisiaj(środa) było tak; W biurach mają klimatyzację,spijają pepsi colę a o godz. 13 już nie było żadnego aparatczyka-wszystko poszło do domu w związku z upałami.Natomiast fizyczni zapitalali w pełnym słońcu od rana do wieczora-żaden z biura nawet się nie zapytał - czy wszyscy jeszcze żyją-I to jest właśnie ta wiekowa sprawiedliwość- Tak było od lat- rządzili z PSL-u ,rządzili z PO, rządzili z SLD, rządzili z Samoobrony-rządzą przechrzty z PIS-u- jest ciągle to samo.Sami zajadają najlepsze kąski wysiadują przy klimatyzatorach i im gorąco i się duszą-a robotnik ma za....ć się na śmierć-Taka to jest demokracja.

K
Krzysiek

Jest zapis z transmisji - polecam ten fragment 1h:26m:50s https://youtu.be/prY9HiETja0?t=5210

Gratulacje należą się w szczególności:

Panu Sławomirowi Gołąb - Przewodniczącemu Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej ❤️

oraz Panu Wiesław Buż - Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta

i Panu Tomaszowi Kamińskiemu - Przewodniczącemu Komisji

Gospodarki Przestrzennej

a także Panu Konrad Fijołek - Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta

za rzetelne, uczciwe i prawdziwe przedstawienie sytuacji społeczności LGBT oraz w szczególności Panu Sławomirowi GOŁĄB za wspaniałą lekcję tolerancji dla "młodzieży" starszej i młodszej uczestniczącej w sesji nadzwyczajnej zwołanej na wniosek PIS.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3