Liczne tytuły Krakowskiego Dewelopera Roku to zobowiązanie do dalszego dobrego działania

Materiał informacyjny BRYKSY M2 sp. z o.o.
STEAM PARK - krakowska inwestycja firmy Bryksy z atrakcyjnym 20-arowym zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym w ścisłym centrum miasta
STEAM PARK - krakowska inwestycja firmy Bryksy z atrakcyjnym 20-arowym zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym w ścisłym centrum miasta
Ostatnie tygodnie były dla Bryksy bardzo owocne. Firma została uhonorowana, kolejnym już w swoim dorobku, tytułem Krakowskiego Dewelopera Roku oraz wypracowała wyczekiwany kompromis z mieszkańcami Rzeszowa, o czym rozmawiamy z wiceprezesem MARIUSZEM BRYKSYM.

Stawiacie Państwo oba te wydarzenia niemal na równi. Dlaczego rzeszowskie porozumienie jest tak ważne?

Kompromis zawarty w Rzeszowie to jedyne, jak na razie tego rodzaju porozumienie w regionie. To pierwszy raz, kiedy deweloper przystąpił do rozmów z mieszkańcami, pochylił się nad ich potrzebami i obawami. Porozumienie to efekt wspólnych starań i cyklu rozmów pomiędzy Bryksy a Stowarzyszeniem Świadomy Obywatel Rzeszowa. Dodatkowo inwestycja KrakoVska, której porozumienie bezpośrednio dotyczy, to nasza pierwsza inwestycja w stolicy Podkarpacia. Od początku prac nad planowaniem inwestycji w Rzeszowie postawiliśmy na komfort mieszkańców KrakoVskiej oraz dobro sąsiadów inwestycji. Idąc za ciosem, gdy okazało się, że osiedle poza licznymi pochwałami, wywołuje także niepokój wśród sąsiadów – wówczas postanowiliśmy przyjrzeć się postulatom bezpośrednich sąsiadów KrakoVskiej, wysłuchać ich i poszukać korzystnego dla obu stron rozwiązania. Pomogło nam w tym Stowarzyszenie Świadomy Obywatel Rzeszowa, które w trosce o dobro przyszłych mieszkańców i sąsiadów inwestycji, podeszło do rozmów rzetelnie i rozsądnie. Efektem tego jest kompromis, który jest sukcesem dla obu stron. Na jego mocy m.in., zostanie zmniejszona ilość kondygnacji w budynku, który znajduje się najbliżej istniejącej zabudowy mieszkalnej. Ponadto, w trosce o usprawnienie ruchu pojazdów wokół inwestycji zobowiązaliśmy się zaprojektować wjazd na teren osiedla od strony ronda przy ulicy Franciszka Kotuli w taki sposób, aby zgodnie z życzeniami mieszkańców był on jednokierunkowy. Aby ruch w okolicy KrakoVskiej był jeszcze płynniejszy wykonamy tzw. „zawrotkę” na ulicy Krakowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Ponadto dokonamy nasadzeń drzew w miejscach wybranych przez mieszkańców.

Jak ocenia Pan charakter rozmów, które doprowadziły do zawarcia przełomowego kompromisu?

Pomimo skomplikowanej tematyki nasze rozmowy przebiegały w przyjaznej i w pełni profesjonalnej atmosferze. Mamy świadomość, że Stowarzyszenie Świadomy Obywatel Rzeszowa aktywnie dba o to, aby rozwój stolicy Podkarpacia wiązał się z podnoszeniem jakości życia i był postrzegany jako działanie na rzecz zachowania równowagi oraz ładu przestrzennego.

Firma Bryksy jest dobrze znana w Małopolsce. Ma w swym dorobku szereg inwestycji realizowanych w Krakowie.

Jesteśmy firmą rodzinną z blisko 40-letnią historią. Od początku naszego istnienia, zawsze podstawową dla nas wartością było dobro mieszkańców oraz sąsiadów nowo budowanych inwestycji. Chcemy kontynuować tę chlubną tradycję i stąd też nasze rozmowy z mieszkańcami Rzeszowa. Często włączamy się także w rozmaite cele społeczne które w bliższej bądź dalszej perspektywie poprawiają jakość i komfort życia mieszkańców.

Firma Bryksy jest znana z tego, że zrealizowane przez nią tereny zielone w oddawanych inwestycjach są przykładem nietuzinkowej aranżacji i przemyślanej koncepcji. Jedną z ilustracji niech będzie tu 20 arowy park z placem zabaw i terenem rekracyjnym, wykonany w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji STEAM PARK przy ul. Rakowickiej w Krakowie. Kierowaliśmy się podobnymi intencjami projektując i budując m.in. zespoły budynków wielorodzinnych Małe Błonia przy ul. Przybyszewskiego w Krakowie, a także kompleks usługowo-mieszkaniowy Lipska 4-6-8. Nasze starania o wysoką jakość budownictwa, przestrzeni wspólnych - w tym zielonych, a także jakość urbanistyki docenił sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. Andrzeja Wyżykowskiego, byłego głównego architekta Krakowa, który trzykrotnie uhonorował naszą firmę tytułem Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku - w 2016, 2018 i 2020 roku.

Swoje krakowskie doświadczenia będziemy starali się wykorzystać w stolicy Podkarpacia. Warto podkreślić, że inwestycja KrakoVska to przykład nietuzinkowej aranżacji przestrzeni z ciekawym zielonym terenem oraz strefą sprzyjającą rekreacji i wypoczynkowi. Projektując taki teren myśleliśmy o tym, aby komfort życia na terenie osiedla i wokół niego był jak najwyższy. Teren inwestycji nie będzie zamknięty. KrakoVska to miejsce otwarte i przyjazne, także dla sąsiadów.
Aby podkreślić, że dobro mieszkańców jest dla nas priorytetem zobowiązaliśmy się także wziąć czynny udział w realizacji dodatkowych celów społecznych, których inicjatorem będzie Stowarzyszenie Świadomy Obywatel Rzeszowa. Realizacja społecznych zobowiązań przez firmę Bryksy będzie przebiegała przy udziale miasta Rzeszowa. Liczymy, że Władze Miasta włącza się czynnie w te działania.

Funkcjonalne mieszkania w nowoczesnych budynkach

- Pragniemy by kompleks KrakoVska stał się rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta - podkreślają przedstawiciele inwestora. - Rzeszów jest dziś jedną z najdynamiczniej rozwijających się miejskich aglomeracji w Polsce. Według raportu Polskiej Akademii Nauk tylko w dwóch miastach Polski - Warszawie i właśnie w Rzeszowie - nastąpi w najbliższych dekadach znaczący wzrost populacji mieszkańców. Rzeszów za sprawą nowoczesnego centrum wystawienniczo-konferencyjnego, portu lotniczego, a także rozwijającego się przemysłu lotniczego jest symbolem zmian dokonujących się dzisiaj w Polsce. Nie bez powodu znalazł się on w ubiegłym roku na drugim miejscu rankingu ,,Europolis” jako miasto najbardziej dogodne do życia.

Przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie powstaną dwa budynki mieszkalne oraz biurowiec. W części parterowej zaprojektowano lokale użytkowe, które będzie można przeznaczyć pod działalności ułatwiające życie przyszłych mieszkańców, np. pod przedszkole.

KrakoVska to nie tylko świetnie zaprojektowane i funkcjonalne mieszkania. Teren osiedla zaaranżowany zostanie jako otwarta przestrzeń, gdzie znajdziemy rozmaite rozwiązania podnoszące komfort codziennego życia zarówno mieszkańców, jak i sąsiedzkiej społeczności. To również stwarzające niepowtarzalny klimat otoczenie z ciekawymi elementami małej architektury.

Relaksowi oraz przyjaznym relacjom sąsiedzkim sprzyjać będzie estetycznie zaaranżowany dziedziniec, pełen zieleni dobranej w nowoczesne kompozycje. - Powstanie strefa rekreacyjno-wypoczynkowa oraz wyjątkowe przestrzenie z miejscami, w których będzie można usiąść i odpocząć na miłej pogawędce z bliskimi czy znajomymi - akcentuje Monika Baran kierownik działu marketingu firmy Bryksy. - Cały teren inwestycji będzie otwarty - nie grodzimy, nie zamykamy się na ludzi. - Otwartość na innych i na miasto zgodna jest z panującymi obecnie światowymi trendami. KrakoVska to nasza wspólna sprawa. Nie oznacza to, że rezygnujemy z wysokich standardów bezpieczeństwa. Teren zewnętrzny i garaż będą monitorowane.

Pod każdym z budynków mieszkalnych powstanie garaż podziemny z miejscami parkingowymi. Na nowym osiedlu, na co watro zwrócić uwagę, będzie nie tylko dużo miejsc parkingowych w garażu, ale także ogólnodostępne, zewnętrzne miejsca postojowe - mówi Monika Baran.

Inwestor zamierza wykorzystać atuty lokalizacji

Osiedle wykorzystuje atuty lokalizacji. W jego bezpośrednim sąsiedztwie przebiega ścieżka rowerowa prowadząca do centrum Rzeszowa oraz doskonale zaprojektowana i przystosowana do dużego ruchu samochodowego ulica Krakowska.

Powstająca w tym miejscu nowa inwestycja wyposażona będzie między innymi w dużą ilość stojaków na rowery (zarówno w garażu podziemnym jak i na zewnątrz). Dodatkowo rowerzyści otrzymają do dyspozycji zamykaną wiatę rowerową i stacją obsługi rowerów oraz rowerową myjnię. Na terenie osiedla przewidziano jeszcze inne ogólnodostępne rozwiązania. Należy do nich stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz paczkomat.

Już dzisiaj KrakoVska jawi się jako funkcjonalne, estetyczne i nowoczesne osiedle dopasowane do potrzeb przyszłych mieszkańców. Nie dziwi więc fakt, że wśród mieszkańców Rzeszowa można usłyszeć szereg pozytywnych opinii na temat tego nowo powstającego kompleksu.

Inwestor, który od lat z powodzeniem buduje w Małopolsce, ma za sobą blisko cztery dekady doświadczenia w branży deweloperskiej. Firma Bryksy jest ceniona między innymi za terminowe realizacje i nieszablonowe inwestycje. - Receptą na sukces są wysokie standardy budowania oraz wzorcowa jakość obsługi zainteresowanych zakupem mieszkania – komentuje prezes firmy Mariusz Bryksy. - Wyróżnia nas również dbałość o detale nowo powstających obiektów. KrakoVska będzie efektem naszego dotychczasowego doświadczenia, będzie wizytówką umiejętności nabytych przez firmę Bryksy na przestrzeni wielu lat działalności deweloperskiej.

https://bryksy.pl

Dodaj ogłoszenie