Lider w branży handlowej i produkcyjnej. "Społem" PSS w Rzeszowie ma 80 lat

Artykuł sponsorowany
„Społem” PSS w Rzeszowie w 2018 r obchodzi jubileusz 80-lecia
„Społem” PSS w Rzeszowie w 2018 r obchodzi jubileusz 80-lecia Archiwum „Społem”
„Społem” PSS w Rzeszowie w roku 2018 obchodzi jubileusz 80-lecia. Jest firmą łączącą tradycję i nowoczesność zarówno w produkcji, jak i w handlu. Działalność handlową prowadzi w 44 sklepach, znanych i cenionych przez klientów także ze względu na ofertę produkcji własnej.

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Rzeszowie działalność rozpoczęła 17 września 1938 roku. 15 lutego 1939 roku w centrum Rzeszowa został uruchomiony pierwszy sklep prowadzący sprzedaż towarów mieszanych, który przetrwał ciężkie czasy okupacji niemieckiej. Od sierpnia 1944 roku spółdzielnia rozpoczęła kolejny etap działalności, powstawały kolejne sklepy, zakłady produkcji podstawowych artykułów spożywczych, zakłady gastronomiczne oraz placówki usługowe.

- Od początku działalności głównym działem gospodarczym był handel detaliczny podstawowymi towarami konsumpcyjnymi - opowiada Wiesław Depa, prezes zarządu „Społem” PSS Rzeszów.

Bogata oferta spółdzielni

W 1956 roku został otwarty pierwszy sklep samoobsługowy. Obecnie prawie cała sieć - 44 placówki prowadzone są w formie samoobsługowej.

W 1962 roku został uruchomiony pierwszy w kraju Spółdzielczy Dom Towarowy „Pionier”. Wciąż pozostaje on wiodącą placówką handlową spółdzielni. Ofertę „Społem” wzbogacają salony AGD, a także marka „Eleganza”, która w branży odzieżowej, poprzez klasyczne i ponadczasowe trendy, trafia do oczekiwań dojrzalszego i wymagającego pokolenia.

Profil placówek detalicznych uzupełniają powstały także w 2001 roku Dom Handlowy „Hetman” i powstały w 2005 roku Dom Handlowy „Relax”.

PSS „Społem” jest w regionie znanym producentem ciast i ciasteczek, jak również wyrobów piekarniczych i garmażeryjnych, które dostarczane są do sklepów własnych, jak i do wielu odbiorców zewnętrznych. „Społem” ma specjalną ofertę dla osób z problemami zdrowotnymi.

Spółdzielnia posiada nowoczesną i rozbudowaną sieć placówek gospodarczych, która była budowana i modernizowana w kolejnych okresach dziesięcioletnich.

„Społem” jest jednym z największych pracodawców, daje pewną i stabilną pracę blisko 600 osobom.

Wychodzimy poza miasto

- Obecnie sytuacja na rynku jest bardzo trudna ze względu na duże podmioty handlowe, które działają w Rzeszowie i wokół miasta. Stąd też handel i walka o klienta to bardzo trudna sztuka - ocenia Wiesław Depa. - Klient zmienił swoje upodobania, a naszą przewagą jest to, że posiadamy placówki w osiedlach miasta Rzeszowa. Te popularne sklepy osiedlowe są ostoją naszych klientów. Nasz klient jest też z reguły emerytem czy rencistą, o niedużym portfelu zakupowym. Jednak jest to klient bardzo lojalny, który przychodzi do nas codziennie po nasz bardzo smaczny chleb, nasze wyroby garmażeryjne, ciastkarskie i my tego naszego klienta bardzo sobie cenimy. Nasz klient zna też sprzedawcę, a nasi pracownicy starają się w ciepły i indywidualny sposób podchodzić do każdego klienta. Oczywiście zależy nam także na młodych ludziach. Naszą wadą jest to, że mamy kłopoty z klientem zmotoryzowanym, ponieważ nasze placówki nie posiadają parkingów. Jeden z większych parkingów znajduje się przy Domu Handlowym „Hetman” przy ulicy Hetmańskiej.

6 lutego 2018 roku został utworzony sklep przy ul. Trembeckiego.

- Placówka przynosi nam już niezłe obroty - mówi prezes Wiesław Depa. - Atutem sklepu jest fakt, że sprzedawane są tam nasze wyroby piekarnicze praktycznie z taśmy. Obok sklepu jest nasza piekarnia. Na chwilę obecną szukamy działki w okolicach Rzeszowa, aby zbudować sklep o powierzchni 300 mkw. z 50 miejscami parkingowymi. Chcemy wyjść poza miasto i to są nasze plany na najbliższy czas.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24