Lider z Kalisza za mocny na Krosno Glass Karpaty

sec
Po dziesięciu kolejkach Karpaty z 10 punktami zajmują 10 miejsce w tabeli.
Po dziesięciu kolejkach Karpaty z 10 punktami zajmują 10 miejsce w tabeli. Tomasz Jefimow
Bez punktów wróciły krośnianki z Kalisza, gdzie mierzyły się z samym liderem tabeli. Gospodynie wygrały zasłużenie, choć przyjezdne fragmentami również pokazały niezłą siatkówkę.

MKS Kalisz - Krosno Glass AZS PWSZ Karpaty 3:1

Sety: 25:22, 25:14, 21:25, 25:20

MKS: Wawrzyniak, Dybek, Drewniak, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (libero I), Głowiak (libero II), Kucharska, Widera, Raczyńska, Janicka, Andrzejczak. Trener Mariusz Wiktorowicz.

Karpaty: Szczyrba, Szcześnik, Urbanowicz, Krochmal, Mikołajewska, Stronias oraz Bodasińska (libero I), Bartyzel (libero II), Brzezińska, Pietrzkiewicz, Wojnarowska. Trener Tomasz Płaski.

Widzów 600.

Indywidualnie z jak najlepszej strony pokazała się Iwona Krochmal. Jej ataki i zagrywki dały się we znaki miejscowym już w pierwszej partii. Kaliszanki przez długi czas nie mogły zablokować akcji finalizowanych przez krośniankę, ani przyjąć piłki przez nią zagrywanej. Krochmal między innymi zaliczyła dwa asy, przyczyniając się w największym stopniu do korzystnego rezultatu w secie otwierającym mecz. Karpaty prowadziły 17:14 i wówczas trener gospodyń wziął czas, a następnie wprowadził na parkiet Ewelinę Janicką. Obydwie decyzje okazały się trafne, bo skierowane do zawodniczek uwagi oraz wejście Janickiej szybko odwróciły losy seta.

Przyjezdne nie rezygnowały jednak z walki o korzystny rezultat w kolejnych odsłonach. W trzeciej partii zaczęły seryjnie punktować w momencie wyjątkowo trudnym, bo przegrywając 1:6. Bardzo dobra gra blokiem oraz w ataku sprawiły, że krośnianki wygrywały 10:7, 20:14, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku w tym secie. Niestety nie przedłużyły passy na set czwarty.