Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Liderzy Regionu - Absolwenci Politechniki Rzeszowskej nie mają problemów ze znalezieniem pracy

[email protected] Fot. M. Drozd
Studenci Politechniki Rzeszowskiej to ludzie pełni entuzjazmu. Rozwijają swoje pasje w ponad czterdziestu kołach naukowych i rozmaitych agendach kulturalnych.
Studenci Politechniki Rzeszowskiej to ludzie pełni entuzjazmu. Rozwijają swoje pasje w ponad czterdziestu kołach naukowych i rozmaitych agendach kulturalnych.
60 lat tradycji, ponad 45 tysięcy absolwentów, atrakcyjne możliwości kształcenia to najkrótsza wizytówka Politechniki Rzeszowskiej, największej i najlepszej państwowej uczelni technicznej na Podkarpaciu.

Rozwój nowych technologii powoduje, że wykształcenie techniczne to dobra lokata na przyszłość. Zapotrzebowanie na inżynierów co roku wzrasta, dlatego Politechnika Rzeszowska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy.

26 kierunków studiów

Obecnie PRz oferuje 26 kierunków studiów prowadzonych na 6 wydziałach: - budowy maszyn i lotnictwa,

- budownictwa i inżynierii środowiska,

- chemicznym,

- elektrotechniki i informatyki,

- matematyki i fizyki stosowanej,

- zarządzania.

Politechnika z roku na rok stara się dopasować ofertę kształcenia do potrzeb rynku pracy. Od roku akademickiego 2010/2011 poszerzyła swoją ofertę edukacyjną o 6 nowych kierunków:

- automatykę i robotykę oraz energetykę na wydziale elektrotechniki i informatyki,

- inżynierię chemiczną i procesową na wydziale chemicznym,

- inżynierię materiałową na wydziale budowy maszyn i lotnictwa,

- finanse i rachunkowość oraz stosunki międzynarodowe na wydziale zarządzania.


Studenci rozwijają swoje pasje

Studenci Politechniki Rzeszowskiej to ludzie pełni entuzjazmu. Rozwijają swoje pasje w ponad czterdziestu kołach naukowych, w agendach kulturalnych takich jak Akademickie Radio i Telewizja „Centrum”, Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny”, czy chór akademicki oraz w kilkunastu sekcjach sportowych.

Ich praca połączona z pasją jest doceniania nie tylko w kraju ale także za granicą. Przykładem na to mogą być osiągnięcia studentów działających w kołach naukowych. Student wydziału elektrotechniki i informatyki - Dominik Trojnar, uczestniczący w zajęciach koła elektroniki i technologii informacyjnych, znajduje się w gronie 6 najlepszych zawodników na świecie w kategorii technologie informacyjne, co zapewnił mu udział w prestiżowych zawodach informatycznych Imagine Cup.

Z kolei studenci koła naukowego lotników z wydziału budowy maszyn i lotnictwa projektują modele samolotów, które wygrywają w licznych konkursach, czego przykładem jest złoty medal zdobyty podczas VII Międzyuczelnianych Inżynierskich Warsztatów Lotniczych.

Politechnika Rzeszowska to jedyna uczelnia w Polsce kształcąca pilotów lotnictwa cywilnego na wydziale budowy maszyn i lotnictwa, na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Kierunek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
Studenci Politechniki Rzeszowskiej to także najmłodsi.
W roku 2009 powstała Politechnika Dziecięca, dla dzieci ze szkół podstawowych.

 

Prace naukowe i projekty badawcze

Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej prowadzą badania naukowe i projekty badawcze, które stanowią przedmiot publikacji krajowych i zagranicznych. Rozwiązania patentowe zaproponowane przez zespół profesora Józefa Dziopaka z Katedry Infrastruktury i Ekorozwoju, dotyczące m. in. ochrony przeciwpowodziowej, uzyskały ostatnio wyróżnienia i medale na krajowych i międzynarodowych wystawach innowacji.

Politechnika ściśle współpracuje z gospodarką. pracownia diagnostyki pojazdów samochodowych i silników spalinowych prowadzi usługi badawcze z zakresu badań technicznych samochodów osobowych. Liczną grupę stanowią usługi polegające na opracowaniu opinii o innowacyjności produktu czy technologii.

Do znaczących ośrodków Politechniki Rzeszowskiej należy Uczelnianie Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego. Realizowane są tam prace naukowo-badawcze m.in. dla potrzeb przedsiębiorstw zrzeszonych w „Dolinie Lotniczej”.

31 marca 2009 roku Uczelnia podpisała umowę o dofinansowanie projektu Regionalnego Centrum Dydaktyczno -Konferencyjnego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Dzięki Funduszom europejskim możliwa też będzie rozbudowa infrastruktury naukowo -badawczej Politechniki Rzeszowskiej. W październiku 2010 r. została podpisana umowa na dofinansowanie projektu: „Budowa, rozbudowa i modernizacja bazy naukowo-badawczej” Politechniki Rzeszowskiej. Projekt zakłada modernizację 33 zespołów laboratoriów wydziałów: budowy maszyn i lotnictwa, chemicznego, elektrotechniki i informatyki, matematyki i fizyki stosowanej.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24