Liga Centralna. Handball Stal Mielec pokonał Orlen Upstream Przemyśl w podkarpackich derbach

kostek
Handball Stal Mielec (biało-niebieskie stroje) pewnie ograł Orlen Upstream SRS Przemyśl. Anna Jajkiewicz
Stal Mielec po wpadce w Łodzi, odkuła się kosztem przemyślan, wygrywając podkarpackie derby.

Praktycznie już po jedenastu minutach, losy meczu były rozstrzygnięte. Gospodarze prowadzili 9:1, a przyjezdni nie za bardzo wiedzieli co się dzieje na parkiecie. Miejscowym wychodziło praktycznie wszystko. Z czasem Stal troszkę zwolniła tempo i goście zaczęli zdobywać bramki. Po przerwie podopieczni Rafała Glińskiego mając zapas z pierwszej połowy grali spokojnie w pełni kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń i tak zdołali do przewagi z pierwszej odsłony dorzucić dwie kolejne bramki.

Handball Stal Mielec - Orlen Upstream SRS Przemyśl 38:30 (18:12)

Handball Stal: Dekarz, Czerwiński, Wiśniewski - Wilk 2, Nowak 2, Babicz cz [35-gradacja kar], Kotliński 1, Graczyk 10, Valyntsau 9, Napierała 6, Kaźmierczak, Smoliński 1, Stefani 4, Włoskiewicz 3, Osmola. Trener Rafał Gliński.

Orlen Upstream: Nowak, Sar, Zajdel – Kielar, Skawiński 3, Walczyk, Ćwięka 1, Biernat 3, Makuła 2, Świt 4, Kroczek 2, Wandzel 5, Krytski, Kubisztal, Makoveev 1, Światłowski 3, Kulka 6. Trener Stanislav Makoveev.