Liga Europy. Gol Tomasza Kędziory i "polski" mecz w grupie D

DW
Tomasz Kędziora strzelił już trzeciego gola w tym sezonie.
Tomasz Kędziora strzelił już trzeciego gola w tym sezonie. Karolina Misztal
W 3. kolejce fazy grupowej Ligi Europy polscy piłkarze - poza drobnym wyjątkiem - znów byli jedynie statystami. Komplet minut zaliczyło trzech graczy, natomiast zwycięstwo zaliczyło tylko dwóch. Czwartkowy wieczór stał pod znakiem polskiego pojedynku w grupie D i pięknego gola Tomasza Kędziory.

W następnym spotkaniu Łudogorca Razgrad polscy zawodnicy znów pojawili się na murawie z ławki. Jacek Góralski wszedł w 62. minucie i zobaczył pod koniec spotkania żółtą kartkę, natomiast Jakub Świerczok otrzymał tylko sześć minut regulaminowego czasu gry. Bułgarzy wyszli na prowadzenie już w 7. minucie, kiedy prostopadłe podanie w pole karne wykorzystał Jody Lukoki. Piłkarze AEK Larnaka wyrównali za sprawą trafienia z rzutu karnego jeszcze w pierwszej połowie.

W grupie D doszło do polskiego pojedynku. Spartak Trnava podejmował Dinamo Zagrzeb. W zespole gospodarzy na 20 minut pojawił się Patryk Małecki, w ekipie gości cztery minuty później wyszedł na murawę Damian Kądzior. Pogromcy Legii w 32. minucie wykorzystali zamieszanie w polu karnym po wrzutce z lewego skrzydła i pokonali bramkarza przyjezdnych. Drużyna Nenada Bjelicy zaczęła odrabiać straty w drugiej połowie. Najpierw w 64. minucie Mario Gavranović wykorzystał inteligentne w "szesnastkę", a w 77. minucie Mislav Orsić na raty pokonał Chudego.

Francuskie Bordeaux przegrało z Zenitem Sankt Petersburg na wyjeździe 1:2, a całe spotkanie na prawej obronie rozegrał Igor Lewczuk. Polski obrońca dopuścił w pierwszej połowie do dośrodkowania w pole karne, po którym padł gol. Rosjanie na początku drugiej części gry stracili bramkę z rzutu karnego, ale na pieć minut przed końcem Kuzjajev wykorzystał sytuację sam na sam.

Przegrał swój mecz również Jakub Rzeźniczak. Zawodnik Karabachu Agdam zaliczył 90 minut z Worskłą Połtawą, ale jego drużyna nie zdołała odpowiedzieć na kąśliwy strzał Kulaca. Duża "zasługa" w straconym golu leży po stronie bramkarza Vagnera, który nie złapał piłki i w efekcie sam wpakował ją sobie do siatki.

GOL TOMASZA KĘDZIORY

Tomasz Kędziora znów o sobie przypomniał! W spotkaniu ze Stade Rennais jeszcze w pierwszej połowie włączył się do akcji z prawej strony i huknął z dystansu bezpańską piłkę. Efekt? Trafienie "stadiony świata"! Jego bramę zobaczysz w linku poniżej. Dynamo Kijów wygrało we Francji 2:1.

15 minut na boisku spędził za to Jakub Piotrowski z Genk. Belgijski zespół wygrał na wyjeździe z Besiktasem 4:2, a jedno z trafień zanotował Polak! W 83. minucie dobił turecką drużyną podwyższając prowadzenie na 4:1.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Materiał oryginalny: Liga Europy. Gol Tomasza Kędziory i "polski" mecz w grupie D - Gol24