Jacek Czaplewski
Lech Poznań przegrał z Rangers FC i zajął ostatnie miejsce
Lech Poznań przegrał z Rangers FC i zajął ostatnie miejsce Grzegorz Dembinski
Liga Europy. W ostatnim meczu Lech Poznań przegrał z Rangers FC 0:2 (0:1). Porażka przy jednoczesnym remisie Standardu Liege sprawiła, że "Kolejorz" zakończył udział w grupie D na ostatnim czwartym miejscu.

Liga Europy: mecz Lech Poznań - Rangers FC 0:2
Dziś Lech walczył o premię i lepszy współczynnik dla polskiej ligi. Nie ugrał ani jednego ani drugiego. Po kilku minutach stracił Michała Skórasia, który doznał kontuzji kostki lub stawu skokowego - to wykażą jeszcze badania. Natomiast po upływie pół godziny Lech stracił też bramkę. Błąd Jakuba Kamińskiego wykorzystał Cedric Itten, pakując futbolówkę pod poprzeczkę.

W grze ofensywnej Lech wypadł lepiej przed przerwą. Minimalnie nad bramką główkował Lubomir Satka. Swoje okazje miał też Pedro Tiba. Trener Dariusz Żuraw zmienił go po pierwszej połowie. Lechowi pozostały w końcu trzy mecze w ekstraklasie: ze Stalą Mielec, zaległy z Pogonią Szczecin, wreszcie kończący rok z Wisłą Kraków...

Po zmianie stron szkocki zespół dobił Lecha. Po rzucie wolnym i główce Connora Goldsona piłka wprawdzie nie przekroczyła linii całym obwodem, ale z bliska dobił ją i tak Ianis Hagi.

Dzięki wygranej w Poznaniu Rangers wygrał grupę bez porażki, z czternastoma punktami na koncie. Lech zakończył udział z pięcioma porażkami i jedyną wygraną przeciw Standardowi. Za udział w Lidze Europy zgarnął nieco ponad 5 mln euro.

Piłkarz meczu: Ianis Hagi