Jacek Czaplewski
Lewandowski czekał na tego gola od października. Barcelona wypunktowała Cadiz
Lewandowski czekał na tego gola od października. Barcelona wypunktowała Cadiz PAP, EPA
Liga hiszpańska. Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola na Camp Nou od 23 października. Polak trafił po raz piętnasty w sezonie. Jego Barcelona wygrała z Cadiz 2:0, co w praktyce oznacza utrzymanie ośmiu punktów przewagi nad Realem Madryt. El Clasico w lidze już 19 marca, wcześniej 2 marca pierwszy mecz w półfinale Pucharu Króla.

La Liga. Mecz FC Barcelona - Cadiz 2:0. Lewandowski z golem

Robert Lewandowski nie przywykł do serii meczów bez strzelonego gola. A jednak do występu przeciw Cadiz przystąpił po trzech spotkaniach bez bramki. Jeszcze dłużej jego niemoc trwała na samym Camp Nou. Rozciągnęła się bowiem na pięć meczów w trzech różnych rozgrywkach.

Z Cadiz Lewandowski obudził w sobie drapieżcę. Bogiem a prawdą tuż przed przerwą miał prawo cieszyć się nie z przełamania, ale od razu z dubletu.

Akcja na 1:0, którą z bliska zwieńczył Sergi Roberto, wzięła się bowiem od dryblingu i Ferrana Torresa i strzału Lewandowskiego. Polakowi piłkę z linii bramkowej wybił ostatni obrońca, asekurujący bramkarza.

Chwilę potem na szczęście nie było już złudzeń, komu należy zaliczyć gola. W doliczonym czasie pierwszej połowie Lewandowski kopnął precyzyjnie z okolicy piętnastego metra. To nomen omen jego piętnaste trafienie w lidze hiszpańskiej. Cztery mniej posiada Karim Benzema.

Bramka Roberta Lewandowskiego w meczu Barcelona - Cadiz

Decyzją trenera Xaviego Lewandowski opuścił boisko w 74 minucie. Wtedy na murawie pojawił się nominalny skrzydłowy, czyli Raphinha.

W czwartek Lewandowski musi być równie skuteczny na Old Trafford. Jego Barcelona zagra w rewanżu z Manchesterem United. W pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy padł remis 2:2.

• Lewandowski w La Liga: 15 goli i 5 asyst w 19 meczach
  • Lewandowski w Barcelonie: 24 gole i 6 asyst w 29 meczach

FC Barcelona - Cadiz 2:0 (2:0)

Bramki: Roberto 43', Lewandowski 45'+1
Żółte kartki: de Jong, Kessie - Marti, Alcaraz, San Emeterio

FC Barcelona: Ter Stegen - Kounde, E. Garcia, Christensen, Balde - Roberto, De Jong (69' Kessie), Gavi - F. Torres, Fati (86' Alarcon), Lewandowski (74' Raphinha).

Cadiz: Ledesma - Iza, Fali, L. Hernandez, Arzamendia - Alcaraz (69' San Emeterio), Escalante (62' Alejo) - Bongonda (62' Sobrino), A. Fernandez, Ocampo (62' Lozano) - Marti (74' De La Flor).