Jacek Czaplewski
AFP/East News
Liga hiszpańska. FC Barcelona balansowała dziś na krawędzi. Na Estadio Anoeta w San Sebastian pokonała Real Sociedad 1:0, który stworzył trzy dogodne sytuacje - i każdą zmarnował.

Mniej więcej do 40 minuty Barcelona miała kontrolę nad meczem. Przewagę udokumentowała szybko, bo przed upływem kwadransa. Po strzale Ousmane Dembele w słupek to Gavi odzyskał piłkę, a Pierre-Emerick Aubameyang dopełnił z bliska formalności.

Potem mecz miał prawo wymknąć się Barcelonie spod kontroli. Jeszcze przed przerwą doskonałej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Alexander Isak. Szwed z czystej pozycji nie oddał nawet celnego strzału.

Walczący o piąte miejsce Real Sociedad pudłował również po przerwie. Dwukrotnie pomylił się najaktywniejszy na boisku Alexander Sorloth. Norweg najpierw kopnął obok bramki, by następnie trafić w bramkarza.

Barcelona zachowała matematyczne szanse na mistrzostwo, ale straciła kontuzjowanego Ronalda Araujo. Trudy meczu odczuli też Jordi Alba i Gerard Pique.

Real Sociedad - FC Barcelona 0:1 (0:1)
Bramka: Aubameyang 11'
Żółte kartki: Le Normand - Araujo, Gavi

Real Sociedad: Remiro - Zaldua (81' Gorosabel), Zubeldia (93' Guevara), Le Normand, Rico - Zubimendi, Merino, Rafinha (82' Guridi) - Januzaj (87' Martin), Isak (87' Portu), Sorloth.

FC Barcelona: Ter Stegen - Alves (66' Dest), Pique (82' Lenglet), Araujo (55' E. Garcia), Alba - Busquets, Frenkie de Jong, Gavi - Dembele, Aubameyang (83' Luuk de Jong), Torres.