Liga Mistrzów. „Boże, chroń Króla!”. Messi wprowadził Barcelonę do ćwierćfinału. Chelsea żegna się z twarzą, mimo trzech straconych bramek

Paweł Birkholz
Barcelona - Chelsea 3:0
Barcelona - Chelsea 3:0 AFP/East News
Liga Mistrzów. Wielki rewanż na Camp Nou! Chelsea Londyn walczyła dzielnie i pięknie, lecz poległa starciu z magikiem wszech czasów – Lionelem Messim. Dwie bramki i asysta Argentyńczyka wprowadziły Barcelonę do ćwierćfinału. On sam natomiast został drugim piłkarzem w historii rozgrywek, po Cristiano Ronaldo, któremu udało się przekroczyć granicę 100 goli. Potrzebował do tego 123 występów.

„Barca” grała kosmiczny futbol, ale „The Blues” próbowali jej dorównać. Chirurgiczna skuteczność Leo Messiego i spółki zrobiła jednak swoje. Już w 2 minucie po pięknej asyście Luisa Suareza do siatki trafił argentyński idol Katalonii. To on również w 20 minucie idealnie obsłużył Ousmane Dembele. Goście byli blisko zdobycia kontaktowej bramki w końcówce pierwszej połowy, kiedy z wolnego w słupek wycelował Marcos Alonso.

Po przerwie ze świetnej strony pokazał się Dembele, ale nie w ataku, a defensywie, kiedy w dosłownie ostatniej chwili zdjął piłkę Marcosowi Alonso. W 67 minucie było już 3:0. Suarez zagrał do Messiego, ten z wielką łatwością wpadł w pole karne Chelsea i strzałem między nogami Courtois podwyższył wynik. Było to setne trafienie Argentyńczyka w Lidze Mistrzów!

Eden Hazard próbował walczyć, ale był raz za razem zatrzymywany przez defensywę Blaugrany. W 85 minucie dobić Chelsea powinien Paulinho, ale tym razem fantastyczną interwencją popisał się belgijski bramkarz. The Blues mogli zdobyć honorową bramkę tuz przed końcem spotkania, ale Antonio Rudiger uderzył w poprzeczkę bramki Ter Stegena.

Współpraca: Radosław Patroniak/Głos Wielkopolski