Liga Mistrzów. Pięciu Polaków zagrało w Lidze Mistrzów, szósty sędziował

JCZ
Piotr Zieliński zagrał 75 minut w Belgradzie
Piotr Zieliński zagrał 75 minut w Belgradzie AFP/East News
Liga Mistrzów. Obrodziło Polakami w najlepszych rozgrywkach świata. We wtorkowy wieczór zagrało pięciu, ale żaden po ostatnim gwizdku nie mógł cieszyć się z korzystnego wyniku. Ich drużyny albo zremisowały, albo przegrały na inaugurację.

Niezmiennym zaufaniem naszych rodaków obdarza Carlo Ancelotti. Trener Napoli wystawił obu na wyjazdowy mecz z Crveną Zvezdą. W Belgradzie Piotr Zieliński do 75 minuty (zmienił go Marek Hamsik) pełnił funkcję fałszywego skrzydłowego, z kolei Arkadiusz Milik został ustawiony na szpicy.

Lepsze wrażenie sprawił "Zielu", któremu piłka nie przeszkadzała przy nodze. W 29 minucie jego podania nie wykorzystał właśnie Milik; strzał obronił bowiem Milan Borjan. Zieliński może za to żałować pojedynku z 62 minuty gdy górą znowu był bramkarz Crveny Zvezdy.

Napoli zremisowało w Belgradzie 0:0. To spotkanie miało jeszcze jeden akcent biało-czerwony. Otóż prowadził je Szymon Marciniak z Płocka, któremu na liniach pomagali Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a za bramkami Paweł Raczkowski z Tomaszem Musiałem (arbitrem technicznym był Radosław Siejka). Marciniak sędziował dziś bez zarzutu, ale po meczu i tak musiał wysłuchiwać żalów ze strony Ancelottiego.

Dobrych wspomnień z inauguracji elitarnych rozgrywek nie będzie mieć Kamil Glik. Stoper AS Monaco nie spisał się najlepiej w przegranym meczu z Atletico Madryt (1:2). Przy golu na 1:1 nie pokrył Diego Costy, któremu pozostało wykorzystać sytuację jeden na jednego z bramkarzem.

Swoje minuty wybiegał też dzisiaj były już reprezentant Polski, Łukasz Piszczek, który na murawie pozostał do ostatniego gwizdka. Jego Borussia Dortmund wygrała w Belgii z Club Brugge 1:0 (gol Christiana Pulisicia). Porażką zakończyła się z kolei wizyta Lokomotiwu Moskwa w Stambule (0:3). Przeciw Galatasaray od początku do końca biegał Grzegorz Krychowiak. Zabrakło kontuzjowanego Macieja Rybusa.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Pięciu Polaków zagrało w Lidze Mistrzów, szósty sędziował - Gol24