Liga Mistrzyń: Developres Rzeszów wiceliderem po dwóch kolejkach. „Rysice” w czołówkach rankingów

CEV.EU
Developres Bella Dolina Rzeszów po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzyń ma dwa zwycięstwa i jest wiceliderem grupy A. W czołówkach rankingów znajdują się też siatkarki z klubu z Podkarpacia m.in. Bruna Honorio, Anna Stencel i Kara Bajema.

Developres w rozegranych już meczach wygrał kolejno z Dresdner SC 3:2 i Prometey Dnipro 3:1, ma na koncie 5 punktów. Lepszy od „Rysic” w grupie A jest tylko Lokomotiw Kaliningrad, z którym nasza ekipa zmierzy się 21 grudnia w Rzeszowie. Mistrz Rosji oba swoje mecze wygrał do zera.

Po dwa zwycięstwa oprócz Developresu ma jeszcze 7 drużyn. Komplet punktów zgromadził wspomniany Lokomotiw oraz Igor Gorgonzona Novara, Imoco Conegliano, Chemik Police i Vakifbank Stambuł, przy czym trzy pierwsze ekipy nie straciły jeszcze nawet seta.

Zgoła inne wyniki notują z kolei: Fatum Nyiregyhaza i Dukla Liberec, które nie wygrały jeszcze seta oraz ZOK UB, Maritza Płowdiw, LP Salo i Prometey Dnipro, które wygrały po 1 secie.

Developres Rzeszów pokonał na wyjeździe Prometey Dnipro

Liga Mistrzyń: Developres Rzeszów wygrał z Prometey Dnipro K...

Indywidualnie po dwóch kolejkach numerem 1 w rankingu punktujących jest Arina Fedorowcewa z Fenerbahce Stambuł, która ma na koncie 53 punkty, za nią plasuje się Isabelle Haak (Vakifbank Stambuł) – 47, 3. Samanta Fabris (Dynamo Kazań) – 42. Tuż za podium jest Bruna Honorio z Developresu, autorka 41 punktów, zaś szóste miejsce zajmuje Kara Bajema 36.

Niemal identycznie wygląda ranking zawodniczek punktujących w ataku. Prowadzi Fedorowcewa (48) przed Haak (40), Fabris i Honorio (po 35). Bajema z 30 punktami jest na 7. miejscu.

„Rysice” liczą się też na serwisie. Współliderką wraz z Isabelle Haak jest Anna Stencel. Obie zawodniczki mają to dej pory po pięć asów serwisowy.

Siatkarek Developresu nie ma wśród najlepszych blokujących, ale na czele jest za to Polka Agnieszka Kąkolewska z Chemika Police (7 bloków), która dzieli 1. miejsce z Chiaką Ogbogu z VakifBanku Stambuł. Po 6 bloków mają Yulia Borovkina i Jekaterina Jewdokimowa (obie Kaliningrad), Nasya Dimitrova i Diana Mieljuszkina (obie Prometey Dnipro) oraz Mina Popović (Fenerbahce Stambuł). Najwięcej bloków w Developresie zanotowała Kara Bajema 6.