Liga Mistrzyń. W piątek losowanie ćwierćfinałów. Developres Rzeszów zmierzy się z europejską potęgą

W ostatnim meczu grupy A Ligi Mistrzyń Developres Rzeszów uległ na wyjeździe Lokomotiwowi Kaliningrad CEV.EU
W piątek o godzinie 13 odbędzie się losowanie ćwierćfinałów siatkarskiej Ligi Mistrzyń. W elitarnym gronie ośmiu najlepszych drużyn w Europie, po raz pierwszy w historii znalazł się Developres Rzeszów, który wygrał grupę A.

Rzeszowianki zakończyły zmagania w fazie grupowej porażką z mistrzem Rosji Lokomotiwem Kaliningrad 0:3, ale nie przeszkodziło im to w zajęciu pierwszego miejsca w swojej grupie.

Malwina Smarzek, jedna z liderek ekipy z Obwodu Kaliningradzkiego zapowiadała, że jej zespół zrewanżuje się „Rysicom” za porażkę na Podpromiu i nie rzucała słów na wiatr.

Developres mógł zaserwować nieco więcej nerwów drużynie trenera Andrija Woronkowa. W pierwszym secie, po serii skutecznych bloków, rzeszowianki prowadziły już 12:7, a potem 18:16, ale to nie wystarczyło. „Rysice” heroicznie wybroniły się ze stanu 24:22 dla rywalek, ale górą i tak był Lokomotiw, który w kolejnych setach nie pozostawił złudzeń i wygrał pewnie partie nr 2 i 3.

- Pod względem wyniku jest niedosyt, bo dawno nie przegraliśmy do zera i to na pewno boli. Szkoda, bo w pierwszym secie prowadziliśmy i nasza gra wyglądała przyzwoicie. Dobry blok, zagrywka i przyjęcie. Tym, co zważyło na wyniku, to był nasz atak, który był znacznie słabszy od ataku Rosjanek. Mieliśmy swoje szanse, dużo piłek udało się wybronić, były z tego kontry, ale nie wykorzystaliśmy tego

– mówi Bartłomiej Dąbrowski, II trener Developresu

Wynik nie miał już jednak znaczenia do ostatecznego rozstrzygnięcia miejsc w grupie. Developres zapewnił sobie 1. miejsce w poprzedniej kolejce. Lokomotiw walczył jednak o życie, bo strata punktu kosztowałaby ich awans do ćwierćfinału,
Nie jest jednak tak, że „Rysice” nic nie straciły, bo najpewniej po porażce nie będą rozstawione w losowaniu, jako zespół z najgorszym bilansem wśród drużyn z pierwszego miejsca. To oznacza, że w losowaniu Developres wpadnie na najlepsze drużyny w tej edycji Ligi Mistrzyń. Wśród potencjalnych rywali ekipy z Rzeszowa, będą tak mocne marki, jak Imoco Conegliano (zwycięzca grupy E bez straty seta), Vakifbank Stambuł (zwycięzca grupy B z kompletem punktów), Fenerbahce Stambuł (zwycięzca grupy D z 6 wygranymi) i Dynamo Moskwa, które rzutem na taśmę ograło Novarę 3:0, wyrzucając wicemistrzynie Włoch z Ligi Mistrzów.

- Chcieliśmy wygrać w Kaliningradzie i być rozstawionym w losowaniu, ale jak popatrzymy, na to, na kogo możemy trafić - Vakifbank, Conegliano, czyli zespoły ze światowego topu lub Dynamo czy Fenerbahce, to można się cieszyć, że takie potęgi przyjadą grać z nami w naszej hali na Podpromiu. W ćwierćfinale są dwie ekipy z Włoch, dwie z Turcji, trzy z Rosji i my. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Chcemy pokazać coś fajnego. Wiemy, że spotkamy się z bardzo mocnymi ekipami, dla wielu są one poza naszym zasięgiem, ale to jest dla nas nagroda, to jest wspaniałe

- dodaje Dąbrowski.

Poza ćwierćfinałem znalazł się mistrz Polski, który minimalnie gorszym bilansem setów nie znalazł się w gronie trzech najlepszych drużyn z drugich miejsc.

Ćwierćfinały Ligi Mistrzyń zaplanowano na 8-10 i 15-17 marca.