Liga Narodów. Bezbramkowy remis Polski z Włochami. Szkoda okazji Linettego, ale Włosi też mają czego żałować

Jacek Czaplewski
Polska - Włochy 0:0
Polska - Włochy 0:0 Przemyslaw Swiderski
Liga Narodów. W trzecim meczu reprezentacja Polski zremisowała z Włochami 0:0. Chwilami pod naszą bramką było nerwowo albo szczęśliwie. Tuż przed końcem wprowadzony Karol Linetty obił natomiast tylko boczną siatkę.

Liga Narodów: Polska - Włochy 0:0

- Nie będzie tyle miejsca i czasu na podjęcie decyzji jak w meczu z Finami - przestrzegał na konferencji Robert Lewandowski i się nie pomylił. Włosi grali twardo, dobrze się ustawiali, szybko kontruowali akcje, po których mieli sytuacje strzeleckie.

Kapitan Lewandowski wrócił do kadry po 11 miesiącach przerwy. Chociaż w składzie Włochów zabrakło Giorgi Chielliniego to Piłkarz Roku UEFA i tak miał bardzo ciężko. W pierwszej połowie piłkę spod nóg w ostatniej chwili wygarnął mu Emerson Palmieri. W piłkach górnych brylował natomiast Leonardo Bonucci.

Skład Polski według przynależności klubowej:
West Ham - Dynamo Kijów, Benevento, Cagliari, Sampdoria - Dynamo Moskwa, Lokomotiw Moskwa, Lech Poznań/Brighton, Leeds United, Derby County - Bayern.

Skład według wieku:
35 lat - 26, 32, 20, 28 - 21, 30, 21, 30, 22 - 32 lata (średnia: 27,0).

Kiepsko wypadł Grzegorz Krychowiak. Pomocnik źle przyjmował piłkę, zaliczył kilka strat. Już po kilkunastu minutach do rozgrzewki ruszył Jacek Góralski, lecz do zmiany nie doszło.

Włosi zaskakiwali nas dośrodkowaniami. Po błędzie Kamila Glika stuprocentowej okazji nie wykorzystał Federico Chiesa. Aż trudno w to uwierzyć, ale nowy nabytek Juventusu rzeczywiście nie trafił do pustej bramki z kilku metrów (z powrotem nie zdążył Bartosz Bereszyński):

W drugiej połowie przed szansą stanął Jakub Moder, ale jego strzał obronił Gianluigi Donnarumma. Włosi odpowiedzieli groźną, choć minimalnie niecelną główką Emersona.

Spore ożywienie w naszej drużynie wniosło wejście Arkadiusza Milika. Napastnik "odpalony" w Napoli chciał się pokazać i to zrobił; walczył o każdą piłkę, dobrze przesuwał grę, wspomagał kolegów po stracie. Przy jedynej okazji, po zagraniu Kamila Grosickiego, jednak źle nabiegł.

Na trybunach w Gdańsku zasiadło około 10 tys. widzów. Wobec remisu 0:0 w meczu Bośnia i Hercegowina - Holandia nie zmieniła się sytuacja Polski w tabeli grupy A1. Biało-czerwoni nadal są na trzecim miejscu. Do Włochów tracą punkt.

Piłkarz meczu: Jakub Moder
Atrakcyjność meczu: 5/10

REPREZENTACJA w GOL24

Polska ma za sobą trzeci mecz w Lidze Narodów. W Gdańsku zagrała przeciw Włochom. Internautom nie przypadła do gustu postawa Grzegorza Krychowiaka, którego porównano do... Karlo Muhara. Same pochwały zebrał za to Jakub Moder. Zobaczcie najciekawsze memy o niedzielnym spotkaniu.

MEMY o meczu Polska - Włochy: Orka Krychowiaka, pochwały dla...