Liga Siatkówki Kobiet. Developres SkyRes Rzeszów po bardzo zaciętym meczu pokonał na wyjeździe Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

Micz
Rzeszowianki wygrały w Bydgoszczy za dwa punkty!
Rzeszowianki wygrały w Bydgoszczy za dwa punkty! Gazeta Pomorska
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów stoczyły zacięty bój z drużyną Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz. Na końcu meczu to jednak rzeszowianki cieszyły się z wygranej.

Zawodniczki z Rzeszowa nie zaczęły dobrze spotkania w Łodzi, bo w pierwszym secie przegrywały już 0:5. Na szczęście po wejściu Ewy Janewej gra Developresu znacznie się poprawiła i zrobiło się już tylko 7:6 dla miejscowych. Potem obraz gry zmienił się już całkowicie na korzyść rzeszowianek - w pewnym momencie było już nawet 9:20. Pierwsza partia zakończyła się wygraną przyjezdnych do 16.

Drugi set zaczął się tak samo, jak pierwszy. Siatkarki z Bydgoszczy objęły prowadzenie, ale tym razem nie dały sobie go tak łatwo odebrać. Przy stanie 11:8 urazu doznała środkowa rzeszowskiej ekipy Magdalena Hawryła. To wyraźnie wybiło z rytmu Developres. Od tego momentu Pałac powiększał przewagę i ostatecznie wygrał 25:16.

W meczu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał z Developresem Rzeszów 2:3. To było bardzo zacięte spotkanie i kibice, którzy pojawili się w Łuczniczce nie nudzili się przez ponad 2,5 godziny. Pałacanki mogły wygrać 3:1, bo w trzecim secie prowadziły już 17:13, ale nie utrzymały tej przewagi. Jednak w czwartym secie były górą i doprowadziły do tie breaka. W nim zaczęły bardzo źle, bo przegrywały już 0:4. Jednak prawie doścignęły rywalki. Bardzo kontrowersyjną decyzję podjęła sędzia przy wyniku 9:10. Po ataku Eweliny Krzywickiej, nie zauważyła, że piłka odbiła się od rąk zawodniczek z Rzeszowa, co pokazywał jej także sędzia asystent. Z taką decyzją nie chciała się zgodzić ekipa Pałacu. Jednak sędzia nie zmieniła swojej decyzji. Bydgoszczanki już nie zdołały odwrócić losów meczu. Po spotkaniu ekipa Pałacu wpisała swoje uwagi. Jednak to nie zmieni wyniku spotkania. Z decyzją sędzi nie mogli się też pogodzić kibice, którzy głośno skandowali: "Sędzia - kalosz!!!'"Paradoksalnie, bydgoszczanki po tej porażce awansowały na 4. miejsce w tabeli. Kolejny mecz pałacanki zagrają w poniedziałek na wyjeździe z PTPS Piła.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Developres Rzeszów 2:3 [zdjęcia]

Bardzo wyrównana od samego początku była natomiast trzecia partia. W pewnym momencie jednak bydgoszczanki wypracowały sobie 5 punktów przewagi, było 19:14. Potem jednak rzeszowianki odrobiły straty i końcówka znowu była niesamowicie wyrównana. Developres nie wypuścił szansy z rąk - wygrały 25:23.

Rozpędzony Developres lepiej rozpoczął kolnego seta, choć łodzianki starały się dotrzymywać im kroku i potem to właśnie one utrzymywały minimalną przewagę. Rzeszowskiej drużynie znowu udało się jednak dogonić rywalki i doprowadziły do stanu 16:16. Pałac jednak nie dał za wygraną i ponownie wypracował sobie niewielką przewagę, której pilnował już do końca. Miejscowe wygrały 25:22.

Początek tie-breaka, podobnie jak początek poprzedniej partii, należał do rzeszowianek. Scenariusz jednak się powtórzył i potem gra się wyrównała, choć cały czas z delikatnym wskazaniem na Developres. Wreszcie jednak miejscowym udało się doprowadzić do wyrównania (9:9). Kolejne 4 punkty zdobyły jednak siatkarki z Rzeszowa i były już o krok od wygrania środowego pojedynku. Takiej szansy Developres z rąk nie wypuścił i ostatecznie wygrał do 11.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 2:3

Sety: 16:25, 25:16, 23:25, 25:22, 11:15.

Pałac: Mazurek 3, Gałucha 24, Misiuna 12, Ziółkowska 7, Krzywicka 19, Polak-Balmas 9, Jagła (libero) oraz Kuligowska 1, Andersohn. Trener Piotr Matela.

Developres: Barakova 1, Zaroślińska-Król 26, Hawryła 6, Witkowska 9, Mlejnkova 14, Blagojević 15, Sawicka (libero) oraz Janewa 1, Medyńska (libero), Tokarska 6, Rabka 1, Żabińska, Hatala. Trener Lorenzo Micelli.

MVP: Zaroślińska-Król

POPULARNE NA NOWINY24.PL/SPORT:

Tłumy na meczu Developresu i przegrana z Budowlanymi [FOTKI]

Co wiesz o plebiscycie Nowin, czyli historii sportu [QUIZ]

JKS wygrał turniej Lotycza [ZDJĘCIA]

Agata Sawicka, siatkarka Developresu Rzeszów po przegranym meczu z Budowlanymi Łódź