Liga Siatkówki Kobiet: Niespodzianka w Toruniu. Developres Rzeszów zgubił punkty w meczu z Budowlanymi

Developres odniósł kolejne zwycięstwo w LSK. Stracił jednak cenny punkt w meczu ze znacznie niżej notowanym rywalem. Sławomir Kowalski
Budowlani Toruń sprawiły swoim kibicom niespodziankę zdobywając punkt w starciu z Developresem Rzeszów. Starata punktu może sporo kosztować ekipę z Podkarpacia w kontekście miejsca na koniec rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet.

Rzeszowianki miały pojechać do Torunia wziąć co ich i wrócić z pełną pulą. Zadanie okazało się trudniejsze niż się mogło wydawać, bo walczące o ligowy byt gospodynie nie przestraszyły się renomowanego przeciwnika. Ku zaskoczeniu wszystkich gospodynie wygrały dwie pierwsze partie. Bohaterką miejscowej publiczności okazała się Kinga Hatala, która miała dzień konia i kończyła atak za atakiem. Tymczasem kompletnie zawodziła jej koleżanka po fachu po drugiej stronie siatki Adela Helić.

10. minut przerwy pozwolił nieco odetchnąć rzeszowiankom. W szatni wyciągnęły one wnioski i na trzeciego seta wyszły bardzo zmotywowane. Rozkręciła się Helene Rousseaux, a na siatce szalala Katarzyna Żabińska, która w całym meczu zaliczyła 9 punktów blokiem i 11 w ataku, co jak na środkową jest rzadkim wynikiem. W dalszej części meczu do tej dwójki dołączyła Jelena Blagojević i Developres przeważał już wyraźnie.

Tie-break był jednak bardzo zacięty. Gospodynie wyszły na prowadzenie i ani myślały go oddawać. Po bloku Wójcik było 12:10 dla Budowlanych, ale o czas poprosił Lorenzo Micelli. Developres odrobil straty, ale to rywalki zaraz potem miały pierwszą piłkę meczową. Grę nerwów wygrały zawodniczki z Rzeszowa. W ostatniej akcji uderzenie Cvetanović obroniła Blagojević, a akcję z kontry wykończyła Rousseaux.

Poli Budowlani Toruń – Developres SkyRes Rzeszów 2:3

Sety: 25:23, 25:20, 16:25, 18:25, 15:17

Budowlani: Wójcik 2, Hatala 30, Ściurka 10, Cvetanović 11, Lewandowska 13, Ryznar 6, Nowak (libero) oraz Paulava 3, Jasińska, Kavalenka 3, Bałucka. Trener Mirosław Zawieracz.

Developres: Kaczmar 4, Helić 12, Kaczorowska 3, Rousseaux 23, Żabińska 20 (9 bloków), Ptak 11, Sawicka (libero) oraz Rabka, Andruszko 2, Blagojević 17, Ganszczyk. Trener Lorenzo Micelli.